Yardım (Acil yardım)Huawei P20 Lite kendi kendine tıklıyor

kingssword

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
P20 lite kullanıyorum. Telefonun sanal tuş kısmı çalışmıyor ve çoğu zaman sanal tuş kısmı kendi kendine tıklıyor bazende geri gelip çalışır hale geliyor sanal tuşlar. Bazen ekranın ortasına tıkladığıda oluyor. Ama sık sık sanal tuşlara tıklıyor özellikle home tuşu ardarda 10 15 kere felan.(sorun sanal tuşlar değil telefonun ekranının alt kısmının 1cm uzunluğundaki kısmı ya çalışmıyor ya kendi kendine tıklıyor) Sorun nedir anlamadım. Ayrıca bir sorun daha var. Ön kameranın içi toz doldu ve çok bulanık çekiyor bu nasıl mümkün olabilir ki ? Bunları çözmenin yolu nedir lütfen yardım edin.

GriPaltoluAdam

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
P20 lite kullanıyorum. Telefonun sanal tuş kısmı çalışmıyor ve çoğu zaman sanal tuş kısmı kendi kendine tıklıyor bazende geri gelip çalışır hale geliyor sanal tuşlar. Bazen ekranın ortasına tıkladığıda oluyor. Ama sık sık sanal tuşlara tıklıyor özellikle home tuşu ardarda 10 15 kere felan.(sorun sanal tuşlar değil telefonun ekranının alt kısmının 1cm uzunluğundaki kısmı ya çalışmıyor ya kendi kendine tıklıyor) Sorun nedir anlamadım. Ayrıca bir sorun daha var. Ön kameranın içi toz doldu ve çok bulanık çekiyor bu nasıl mümkün olabilir ki ? Bunları çözmenin yolu nedir lütfen yardım edin.

Dostum senin sorunun yazılımla alakalı değil daha çok donanımla alakalı görünüyor. ayarlardan sistem gezintisine girip oradan tuşları kaldırıp el hareketlerini açıp kullanmayı deneyebilirsin ama büyük ihtimalle servise göndermen gerekecek. Kameranın iç kısmı tozlandıysa sadece servis müdahale edebilir. garantisi devam ediyorsa bence vakit kaybetme.

a.simsek

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite

Donanımsal bir arıza olması muhtemel 4447988 Huawei destek hattı ile görüşüp yardım alabilirsin servis konusunda çok hızlılar

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Birde telefonumun garantisi yok
Cihazınızın derleme numarası nedir bu sorun ne zaman başladı cihazda herhangi bir darbe düşme vs oldumu eğer sorun yazılımsal ise stock rom yükleme işlemi yapılabilir olmadi board software yazılımi atılabilir eğer donanımsal ise cihazın garantisi olmadığı için huaweilerden iyi anlayan bir telefon tamiri yapan yere goturmelisiniz

kingssword

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Telefonumu 2.el almıştım aldığımdan beri düşmedi. 7 8 aydır sorun yoktu. Son 1 ay 1 buçuk aydır böyle yapıyor. Sizce yazılımsal mıdır ?