Arandığında ulaşılamama sorunu

brl266

Yeni Üye
Cihaz
Mate 10 Lite
Merhabale, mate 10 lite kullanıyorum. Telefonda garip bir durum var. Şebeke var, operatör ismi görünüyor, internete giriyorum, whatsapp kullanılıyor ama beni arayanlar ulaşamadıklarını, aradığınız kişiye ulaşılamıyor mesajı alıyorlar. bunu bende test ettim.başka telefondan aradığımda ulaşılamıyor uyarısı alıyorum kapatıp 3-5 sn içinde tekrar aradığımda meşgul tonu veriyor. bağlantı ayarını 2g yapınca sorun ortadan kalkıyor. ama 3G/4,5 ye alınca yine aramalarda ulaşılamama uyarısı veriyor. Sorun ne olabilir? donanımsal mıdır yoksa yazılımsalmıdır? çok sinir bozucu bir durum. telefon normal görünüyor amam sizi arayanlar ulaşamıyor.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Merhabale, mate 10 lite kullanıyorum. Telefonda garip bir durum var. Şebeke var, operatör ismi görünüyor, internete giriyorum, whatsapp kullanılıyor ama beni arayanlar ulaşamadıklarını, aradığınız kişiye ulaşılamıyor mesajı alıyorlar. bunu bende test ettim.başka telefondan aradığımda ulaşılamıyor uyarısı alıyorum kapatıp 3-5 sn içinde tekrar aradığımda meşgul tonu veriyor. bağlantı ayarını 2g yapınca sorun ortadan kalkıyor. ama 3G/4,5 ye alınca yine aramalarda ulaşılamama uyarısı veriyor. Sorun ne olabilir? donanımsal mıdır yoksa yazılımsalmıdır? çok sinir bozucu bir durum. telefon normal görünüyor amam sizi arayanlar ulaşamıyor.
Cihaza herhangi bir işlem yapıldımi IMEI repair gibi

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bulunduğınuz konumda verici ile ilgili sorunlar yaşıyorsunuz. Kesin ve net bir durum.yazılımsal ve ya donanımsal bir sorun söz konusu değildir. 2g ile sorun yokken 3g ve üstünde bu sorunun olması sizin verici problemini açıkça göstermektedir. Şikayet talebi ile belki sorununuz çözülür.

brl266

Yeni Üye
Cihaz
Mate 10 Lite
Bulunduğınuz konumda verici ile ilgili sorunlar yaşıyorsunuz. Kesin ve net bir durum.yazılımsal ve ya donanımsal bir sorun söz konusu değildir. 2g ile sorun yokken 3g ve üstünde bu sorunun olması sizin verici problemini açıkça göstermektedir. Şikayet talebi ile belki sorununuz çözülür.
banada öyle geliyor. tamirciye verdim. donanımsal dedi biraz uğraştı ama aynı sorun devam ediyor. şebeke var, internet çalışıyor sesli aramalarda sorun var. ben arama yaparken de karşı tarafın çalması nerdeyse 1 dk sonra oluyor. arama ekranında uzun bekliyor. bazen de arama başarısız diyor. ama daha sinir bozucu olanı arandığımda ulaşılamamak.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
banada öyle geliyor. tamirciye verdim. donanımsal dedi biraz uğraştı ama aynı sorun devam ediyor. şebeke var, internet çalışıyor sesli aramalarda sorun var. ben arama yaparken de karşı tarafın çalması nerdeyse 1 dk sonra oluyor. arama ekranında uzun bekliyor. bazen de arama başarısız diyor. ama daha sinir bozucu olanı arandığımda ulaşılamamak.
Başka bir operatöre bağlı hattı cihazınıza takip deneyebilirsiniz eğer farklı hatlar ve operatorlerdede aynı sorun devam ediyorsa biliniz ki cihazda donanımsal ve yazılımsal olarak bir sıkıntı olabilir yoksa bulunduğunuz bolgenin şebeke sıkıntısı olabilir

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Başka bir operatöre bağlı hattı cihazınıza takip deneyebilirsiniz eğer farklı hatlar ve operatorlerdede aynı sorun devam ediyorsa biliniz ki cihazda donanımsal ve yazılımsal olarak bir sıkıntı olabilir yoksa bulunduğunuz bolgenin şebeke sıkıntısı olabilir
Katılıyorum hocam

suayyip39

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Merhaba. P20 Lite çiftsim emui 8.0.0.046(0CXB) cihaz kullanıyorum. Tamamen aynı şebeke sorunlarını ben de yaşıyorum. Hatta google haritalar navigasyon modunda çalışmıyor ve cihazım güncelleme de almıyor. Cihaza imei atılmış. bunlarla ilgili yazılım attırdım ama sorunlar devam ediyor. gerçekten sinir bozucu...

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Gizli içerik
İçeriği görebilmek için mesaj yazmalı yada beğenmelisiniz.
merhaba öncelikle güncelleme almamanız normal çünkü cihazınıza uygun olmayan yazılım kullanılmış ve derleme numarası bozulmuş arama ekranından *#*#2846579#*#* kodlarını girin sonra Network İnformation Query sonra vendor country Info çıkan sonucu buraya yazın bölge kodunuza göre size uygun yazilimi verecegim SD karta yazılımı yüklemeniz lazım cihaz güncelleme alacaktır ama şebeke konusunda bir şey söyleyemem düzelir veya düzelmez

suayyip39

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
[Gizli içerik] merhaba öncelikle güncelleme almamanız normal çünkü cihazınıza uygun olmayan yazılım kullanılmış ve derleme numarası bozulmuş arama ekranından *#*#2846579#*#* kodlarını girin sonra Network İnformation Query sonra vendor country Info çıkan sonucu buraya yazın bölge kodunuza göre size uygun yazilimi verecegim SD karta yazılımı yüklemeniz lazım cihaz güncelleme alacaktır ama şebeke konusunda bir şey söyleyemem düzelir veya düzelmez
Merhaba. Bölge kodu: hw eu
Uygun yazılımı paylasirsaniz indirip sdkarttan yükleyebilirim. Şimdiden teşekkürler.