Celia Klavye’yi Keşfedin – Huawei’nin Yeni Klavye Uygulaması

NeverSky

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Huawei, cihazlarına yepyeni bir klavye uygulaması sunmak için Celia Klavye ile atağa geçti. Daha önce Petal Klavye’yi tanıtmıştık fakat görünüşe göre bu fikir rafa kalktı. Celia Klavye ile pek çok modelde ön yüklü olarak gelen SwiftKey’den kurtuluyoruz görünüşe göre. Fazla uzatmadan tanıtıma başlayalım

93c1fb27-6846-421a-b1bd-fe0d9003d78b_s.jpg


Celia Keyboard, yazmanın kolaylığını, doğruluğunu ve keyfini artırmak için Huawei tarafından geliştirilen ücretsiz bir klavye uygulamasıdır. 170’den fazla dili destekler ve binlerce emoji, harika yazı tipi, gülen yüz ve dört basit klavye teması sunar. Celia Klavye ile sadece daha hızlı yazmakla kalmaz, aynı zamanda mesajlarınızı havalı emojilerle renklendirebilirsiniz.
Ürün klavye ve ana uygulama olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.
Klavye, kullanıcıların metin ve emoji vb. girebildiği ve ayrıca pano gibi kısayol işlevlerine erişebildiği ana arayüzdür.
Celia Klavye’nin diğerlerine göre farklarından bahsedecek olursak, pek çok kişinin SwiftKey’de aradığı sesli klavye özelliği diyebiliriz. Fakat henüz Türkçe için sesli tanıma mevcut değil, güncelleme ile en kısa sürede sunulacağını belirtmekte fayda var.

Şimdilik 4 adet farklı klavye teması mevcut fakat ileride daha da artacağını düşünüyoruz çünkü kullanıcıların Celia Klavye’yi tercih etmesi için seçeneklerinin daha da fazla olması şart.


Celia Klavye’nin yazım hızı gayet iyi ve kasma olmadan yazma yapılabiliyor. Kullanımda henüz bir hatayla karşılaşmadık ancak SwiftKey’de her an harfler küçülebiliyordu. Kusursuzluk bakımından Celia daha iyi. Fakat belirttiğimiz üzere Celia Klavye’nin durmaksızın geliştirilmesi lazım, şu anda parmağı büyük olan kullanıcılar için temalar gayet hoş fakat SwiftKey her parmak türünde de gayet güzel çalışıyor. Aynı zamanda bir Huawei hizmeti olması nedeniyle örneğin yazım alışkanlıklarımızı Huawei kimliğimizle senkronize edebilmesini isteriz.


Siz de Celia Klavye’yi tıklayarak indirip deneyebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.
 
Üst