Yardım EKRAN SÜRELERİ

OrxaN

Huawei üyesi
P20 lite benim 5 saat geçmiyor kullandığım uygulamalar sosyal medyalar
evet kardeş telefonu tam doldurupta tiktokta video izlersek 5saati bulmaz , instagram ve tiktoku kast ediyosan evet cok şarj yiyorlar,bendede öyle hele tiktok inanilmaz cok şarj tüketiyor,ama ara ara kullanirsan bu süreni uzata bilirsin ,mesela ben dün 9 saat 47 dakika ekran süresi aldim bunun sadece 2saatinde belki telefon boşta kalmişdir.

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Arkadaşlar P20 lite cihazı hemen hemen çözdüm gibi ama ben mi yanlış biliyorum orasını çözemedim bu çoğu yerde paylaşılan ekran süresi olayı herkeste farklılık gösterir kimi cihazı sohbet için kullanır 15 saat gösterir kimi video uygulamaları ile kullanım sağlar 5 saat gösterir kimi webde gezinir ara sıra 8 saat gösterir tamamen sizin cihazı nasıl kullandığınıza bağlı. Ekran süresi benim anladığım ekranın açık kaldığı süre haliyle ekranın açık kalması hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın şarjı ekstra azaltıyor ekran parlaklığı vs şarjı idareli kullanmak için aklınıza gelen ne var ise tek tek saymaya gerek yok tüm tasarruf adımlarını atarsanız bu süreler artış gösterecektir. Başka bir cihaz ile kıyas yapmak için her iki cihazın eşit şartlarda aynı kullanımları birebir yapması gerekir, o zaman bir farklılık var ise pilden ya da başka bir şeylerden şüphelenmek gerekir.

Hayır ben yanlış biliyorsam biri burda anlatsın öğrenelim :)

Son düzenleme:

OrxaN

Huawei üyesi
Arkadaşlar P20 lite cihazı hemen hemen çözdüm gibi ama ben mi yanlış biliyorum orasını çözemedim bu çoğu yerde paylaşılan ekran süresi olayı herkeste farklılık gösterir kimi cihazı sohbet için kullanır 15 saat gösterir kimi video uygulamaları ile kullanım sağlar 5 saat gösterir kimi webde gezinir ara sıra 8 saat gösterir tamamen sizin cihazı nasıl kullandığınıza bağlı. Ekran süresi benim anladığım ekranın açık kaldığı süre haliyle ekranın açık kalması hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın şarjı ekstra azaltıyor ekran parlaklığı vs şarjı idareli kullanmak için aklınıza gelen ne var ise tek tek saymaya gerek yok tüm tasarruf adımlarını atarsanız bu süreler artış gösterecektir. Başka bir cihaz ile kıyas yapmak için her iki cihazın eşit şartlarda aynı kullanımları birebir yapması gerekir, o zaman bir farklılık var ise pilden ya da başka birşeylerden şüphelenmek gerekir.

Hayır ben yanlış biliyorsam biri burda anlatsın öğrenelim :)
çok doğru söylemişsin hocam bende aynı fikirdeyim;) bide ekran çok şarj tüketiyor full hd olduğundan ,bunu ayarlardan full hd değilde hd+ olarak ayarlasak acaba tasarruf yapmış olurmuyuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
çok doğru söylemişsin hocam bende aynı fikirdeyim;) bide ekran çok şarj tüketiyor full hd olduğundan ,bunu ayarlardan full hd değilde hd+ olarak ayarlasak acaba tasarruf yapmış olurmuyuz?

@OrxaN hd+ yerine üretici zaten akıllı çözünürlük butonu yerleştirmiş tasarruf adına. Ben bundan öte bir tasarruf sağlayacağını düşünmüyorum.
Resimleri Görebilmek İçin Giriş yap veya Üye ol.