Yazılım , İmei Onarım İşlemleri Başlamıştır.

Cihaz Yazılım, İmei Onarımı İşlemleriniz İçin Tıklayınız

haber Elveda Android ve EMUI! HarmanyOS 200 Milyondan Fazla Cihaz İçin Yolda

okangules

Yeni Üye
Cihaz
P20 Pro
Huawei, Nisan ayından itibaren EMUI ve Android'e veda edecek. HarmanyOS ise 200 milyondan fazla Huawei cihazına ulaşacak.

Huawei’nin Android ekosistemine alternatif olarak geliştirdiği HarmanyOS işletim sistemi, artık adım adım varlığını hissettirmeye başladı. Bir süredir Çin’de epey konusu açılan bu ekosistem, Nisan ayından itibaren Huawei’nin desteklenen tüm modellerine ulaşmaya başlayacak. Şimdi HarmanyOS’un geliştirme başkanı olan Wang Chenglu, gelecek planlarıyla ilgili önemli bilgiler veriyor.
HarmanyOS Nisan Ayında Geliyor
Yakın zamanda Çin’de yapılan bir röportajda üst düzey yöneticilerden Wang Chenglu, Huawei telefonların Android ve EMUI arayüzünü terk edip, HarmanyOS’a geçmesiyle ilgili planlardan bahsetti.
Wang Chenglu’nun açıklamalarına göre bu yıl, 200 milyondan fazla Huawei akıllı telefon EMUI’ya veda edecek ve HongmangOS işletim sistemine geçiş yapacak. Bildiğiniz üzere EMUI 11’in son yayınlanan beta sürümünde de yeni işletim sisteminin çekirdek kodlarına rastlanmıştı. Daha da önemlisi EMUI 11.1 güncellemesinin gelişimi de iptal edildi. Tüm bu dayanaklar, şirketin yeni işletim sistemine yakında geçeceğinin en temel örneklerinden biri diyebiliriz.

Telefonlar, Tabletler ve Daha Fazla Cihaza
Sadece akıllı telefonlarla da kalmayacak. Huawei aynı zamanda, diğer elektronik ürünleri içinde HongmangOS işletim sistemini piyasaya sürecek. 30 milyon tablet başta olmak üzere; akıllı saatler, akıllı TV’ler, hoparlörler ve pek çok daha cihaz yeni işletim sistemine sahip olacak. Bu da ortalama 300 milyon gibi ciddi bir rakama ulaşacak. Zira Huawei’nin hedefindeki ilk rakamlarda bu.
Öte yandan Wang Chenlu, akıllı telefonların gelişimi hakkında da merak edilen soruları yanıtladı. ABD yaptırımlarından dolayı yonga seti ve diğer parçalardan mahrum olan Çinli firma, bunca zorluklara rağmen akıllı telefon üretimini yavaşlatmayacak. Dahası Huawei, kendi ülkesindeki üreticiler ile ortaklık kurarak yerli yonga setlerini geliştirmeye başlayacak. Ancak bunun için nasıl bir yol izleneceği şu an için bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde elbet diğer gelişmeleri de size aktaracağız.

Kaynak:
 

KEMSA

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Google'ın çoğu uygulamasının çalışmadığı bir p40 lite telefonda,düşündüm de harmony os Tan sonra ne nasıl çalışacak .konumlar açık olduğu halde çoğu uygulama Google servis yazılımları olmadan çalışamayacağı uyarısı veriyor ,ya sonra!!
 

drjacob

Usta Üye
Elit Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
HarmanyOS .apk çalıştıracak galiba öyle deniyor

Google'ın çoğu uygulamasının çalışmadığı bir p40 lite telefonda,düşündüm de harmony os Tan sonra ne nasıl çalışacak .konumlar açık olduğu halde çoğu uygulama Google servis yazılımları olmadan çalışamayacağı uyarısı veriyor ,ya sonra!!
 
Üst