Rehber Firmware finder ile hızlı sistem güncellemesi

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
Huawei ve Honor cihazlar için yapılmış ve en son güncellemeleri daha hızlı almamızı sağlayan çok kullanışlı bir uygulamadan bahsedicem ve eminim ki bir çok kişinin işine fazlası ile yarayacaktır.Böylelikle kendi telefonlarımıza ve diğer huawei/honor marka telefonlara en son hangi güncelleme gelmiş bu gelen güncelleme neler sunuyor tek bir uygulamada hepsini görebileceğiz.
Bu uygulama ile cihazımızı root lamamıza gerek yoktur. Cihazımızı garanti dışına çıkarmaz veya herhangi bir zarar vermez (tabiki de her kullanıcı kendinden sorumludur herhangi bir problemde sorumluluk kabul etmiyoruz)
güncelleme yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var bunlar öncelikle şarj (en az %50 olmalı).

Uygulamayı apk olarak google play üzerindende indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra uygulama cihazımızı otomatik tanıyacaktır eğer bunun yanlış olduğunu düşünüyor veya telefondan ayarlar>sistem>telefon hakkında>model kısmında kontrol ettiğinizde model numaranız yanlışsa uygulamadan Add Model e tıklayıp uygun modeli seçiniz.Model seçtikten sonra kendi model kodunuza tıklayıp devam ediniz ve telefonunuza ait bütün güncelleme ler ekrana gelicek kurmak istediğiniz güncelleme paketine tıkladığınızda 4 seçenek geliyor
Download : Eğer yazılım onaylanmışsa indirip kurarsınız.
Check Firmware Access : bu seçenekte karşınıza "The firmware not approved for installation" çıkarsa yazılım henüz onaylanmamış ve indirseniz bile kurulum yapamazsınız demektir. Eğer "Firmware approved for installation models for installation" (Model kodunuz sonunda) uyarısı çıkarsa bu yazılım onaylanmış ve kurabilirsiniz demektir.
Get an update through Dns : DNS ile güncel yazılımı telefonun "sistem güncelleme" bölümünden yapmanızı sağlar. (Not: denenmedi)
inn-app proxy : Proxy açarak yine telefon "sistem güncelleme" adımında güncel yazılımı edinmenizi sağlar (Not: diğer işlemler işe yaramaz ise bu yöntemi kullanmamız tavsiye ediliyor öncelik diğer yöntemler)

Uygulamayı tam anlamıyla deneme fırsatım olmadı Deneyen arkadaşlarımın konuya cevap yazarak bizleride bilgilendirmelerini rica ederim.

Google play store üzerinde uygulamanın ücretli sürümü mevcut bu sürüm sadece uygulama içerisinde ara ara çıkan 5 sn lik reklamları kaldırmaktadır.
 

Byseus

HuaweiTeam
Elit Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Ben uygulamaya bir hafta önce yabancı forumda görüp denedim güncelleme yapmadı malesef.. Birkaç yorum okudum ve android 8 sonrası işe yaramadığını yazanlara rastladım. Ancak Google play yorumlarda p20 lite ını yakın tarihte güncellediğini belirten bir kullanıcı var.
 

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
P20 lite telefonum olmadığı için deneme fırsatım olmadı ancak arkadaşlarımda bu telefon var sizin için deneyip bilgi vereceğim.
 
Üst