Google Service ve Google Play Yükledim

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Merhabalar arkadaşlar,
Bundan önce Huawei P20 Pro kullaniyordum ve gayet memnundum, Huawei P40 pro almadan önce biraz tereddüt ettim. Google olmadan da kullanılır aslında dedim ama yinede yüklemeye çalışıyım neolur dedim. İlk başlarda bir türlü çözemedim olmadı. Adım adım yükleme yaparken bir yerde hata yaparsan yine olmuyor. Defalarca deneme sonunda oldu. %100 oluyor herşey çalışıyor diyen olacağını zannetmiyorum. Duo olmuyor, düzenleme (Sparkasse bankacılık olmuyor du!) 23.05.2020 den itibaren çalıyor, benim için ikisi önemliydi bunlar olmadı ve birkaç Google uygulaması çalışmıyor.
Konuyu açmamdaki sebep, Google servislerini yükleyip de herşey çalışıyor mu? Diye soran arkadaşlarımız olacaktır, onlara cevap niteliğinde yazdım bunları.

Sizde Çalışmayan veya sorun yapan uygulamaları yazarsanız iyi olurdu düşünüyorum. Ben yukarı da iki tane yazdım. (Sparkasse çalıyor artık) sadece Duo çalışmıyor bende!
iyi forumlar...

Son düzenleme:

ozi2000

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Pro
p40 pro ya google servisleri yükledim youtube vs çalışıyor ama Whatsapp yedekleme ve geri yükleme yapamıyorsunuz ,çünkü google drive gerekiyor ,siz p40 a istediğiniz kadar yükleyin ama sistem kabul etmiyor ve cihazınızın sertifikası yok diyor doğru düzgün kyllanamdıktan sonra google servisi yüklemenin bi anlamı yok ,ayrıca usb için sorun yaratıyoor ,play servis yüklenince usb takınca çıkarma ya da biçimlendirme yapılamıyor ,sistem bozuluyor

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Kusura bakmayın ama siz yapamadığınız için başkalarını da yanlış yönlendirmeyin. Adım adım yükleme rehberleri var ve bir yerde hata yaparsan olmuyor diye yazdım. Büyük bir ihtimalle siz hata yaptınız ondan olmadı. Buraya ekran görüntülerini koyuyorum ki olmuyor diye başkalarını da yanlış yönlendirmeyin. Ben yapamadım bende olmuyor deyin lütfen...

Umarım şimdi de olmuyor demezsiniz...[/HIDEREPLYTHANKS]

Son düzenleme:

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Ayrıca adamlar cihazlarını satarken Google servisleri yok diyorlar. Bunu bile bile alıp sonra da olmuyor demek pek doğru ve mantıklı değil bence ...

SoulCast

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
whatsapp geri yükleme yapamıyorsun zaten gms nin bir mantığı yok ki hms mis gibi cihaz p40 lite kullanıyorum canavar cihaz gerçekten bugüne kadar da neden gms yok demedim açıkcası

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
whatsapp geri yükleme yapamıyorsun zaten gms nin bir mantığı yok ki hms mis gibi cihaz p40 lite kullanıyorum canavar cihaz gerçekten bugüne kadar da neden gms yok demedim açıkcası

Adım adım herşeyi doğru yaparsan Google servisleri oluyor. Bende ilk gün yapamadım sinir oldum. Ama dikkatli bir şekilde yaparsan herşey ama herşey çalışıyor. Yedekleme güncelleme hepsi oluyor, yukarıda fotoğraflarda herşey açık bir şekilde görebilirsiniz...

ozi2000

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Pro
Kusura bakmayın ama siz yapamadığınız için başkalarını da yanlış yönlendirmeyin. Adım adım yükleme rehberleri var ve bir yerde hata yaparsan olmuyor diye yazdım. Büyük bir ihtimalle siz hata yaptınız ondan olmadı. Buraya ekran görüntülerini koyuyorum ki olmuyor diye başkalarını da yanlış yönlendirmeyin. Ben yapamadım bende olmuyor deyin lütfen...

[Gizli içerik]
Vallahi telefondan soğumuştum bunu gördükten sonra bi serinlik geldi,nasıl yapılıdığını anlatan ve sizin kullandığınız linki ve dosyaları paylaşabilirmisiniz ,internetten 9 farklı yöntem ve dosya denedim her defasında değişik sorunlar çıktı,birincisi whatsapp yedeği alamadım cihaz google sertifikası yok diyordu ve google drive yedeklemesi yapamıyordu ,diğer sorun ise usb taktığımda ayarlar-depolamaya gelip usbyi çıkar ya da biçimlendir dediğimde çalışmıyordu,llütfen paylaşırsanız çok memnun olurum,saygılarımla

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi

Yukarıda ki linkte paylaştım.
WhatsApp konusunda birkaç açıklama yapmam gerekiyor. Eski telefonundan umarım WhatsApp i silmemişsindir. Eski telefondan WhatsApp i aç sağ üst köşedeki 3 noktaya tıkla ayarlara gir sohbetler ve sohbet yedeği kısmına gir Google hesabını gir ve yedeklemeyi aktif yap. yedeklemeyi aktif yaptıktan sonra p40 pro gms yi hatasız yükleme yaparsan WhatsApp olayını halletmiş olursun arkadaşım ok

ozi2000

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Pro
belki 10 defa denedim ama hep aynı hata ,google serifikasyon hatası ,hazır ROM yokmu, rom yükleme yapsak ,tabi öyle bir şey varsa

ozi2000

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Pro
telefon muhteşem, GMS yi tekrar deniycem ama olmasa bile bugün Huawei yetkilileri aradı Whatsapp yedekleme ve geri alma sorununu çözeceklerini ifade etti,ayrıca apk yükleme ve güncelleme karmaşık ayrı ayrı yerlerden çalışıyo ama onu da tek merkezden yönetmek için çalışma yapıldığını ifade etti.

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
telefon muhteşem, GMS yi tekrar deniycem ama olmasa bile bugün Huawei yetkilileri aradı Whatsapp yedekleme ve geri alma sorununu çözeceklerini ifade etti,ayrıca apk yükleme ve güncelleme karmaşık ayrı ayrı yerlerden çalışıyo ama onu da tek merkezden yönetmek için çalışma yapıldığını ifade etti.

Süper olmuş senin adına sevindim, umarım her şey gönlünce olur. Ben de GSM i defalarca denedim inan şaka değil saatlerce uğraştım, elin oğlu yapıyor oluyor ben niye yapamayım dedim, defalarca denemeden sonra oldu.
İnşallah herşey gönlünce olur...

ozi2000

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Pro
epey uğraştan sonra GMS yükledim ama whatsapp bi türlü aktif olmuyordu ,google play hizmetlerini kaldırdım ve whasapp çalıştırdım sonuç muhteşem ,diğer uygulamaların çalışması için tekrar kurdum.Aynı sorunu yaşayan olursa bilgilendirmek istedim.

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
epey uğraştan sonra GMS yükledim ama whatsapp bi türlü aktif olmuyordu ,google play hizmetlerini kaldırdım ve whasapp çalıştırdım sonuç muhteşem ,diğer uygulamaların çalışması için tekrar kurdum.Aynı sorunu yaşayan olursa bilgilendirmek istedim.

Sonuç olarak GSM ve WhatsApp ok mi? İstediğin gibi oldu mu cihaz?

Onurrum

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Keyfime diyecek yok, Sparkasse yani bankacılık apk sini Google Play Store den indirdim ve artık çalışıyor
Keyfim yerine geldi ya oh bana göre şimdi hersey mükemmel oldu. Sizinle de paylaşmak istedim...