haber HarmonyOS 2.0 sadece bir ayda 25 milyon kullanıcıya ulaştı

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Emui Expert
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Huawei'nin Android'e alternatif olarak geliştirdiği işletim sistemi ilk ayında 25 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Geçen ay çıkış yapan HarmonyOS 2.0 çok yüksek bir hızla yayılmaya devam ediyor.

Huawei, HarmonyOS 2.0 işletim sistemini Haziran ayının başlarında resmi olarak kullanıma sunmuştu. Görünüşe bakılırsa Android'e alternatif olarak geliştirilen işletim sistemi çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Çinli şirketin aktardığı bilgilere göre HarmonyOS 2.0 bir ayda 25 milyon cihaza yüklendi.


Daha önceki raporlarda işletim sisteminin sadece 14 günde 18 milyon cihaza ulaştığı bildirilmişti. Güncelleme şu anda 69 Huawei modeli için indirilebilir durumda. Şirket 2022'nin başında desteklenen model sayısını 100'e çıkarmayı planlıyor. Bunlar arasında markanın eski cihazları örneğin 2016'da pazara giriş yapan Huawei Mate 9 da yer alıyor.

İstatistikler nasıl?
HarmonyOS 2.0 kullanıcılarının yüzde 71.7'sinin erkek, yüzde 28.3'ünün ise kadın olduğunu belirtelim. İşletim sisteminin en yaygın olduğu seri Huawei Mate 30 olarak öne çıkıyor. İstatistik tablosuna yansıyan bir diğer detay ise HarmonyOS 2.0 kullanıcılarının yaklaşık yüzde 97'sinin 46 yaşın altında olması. Huawei önümüzdeki yıl HarmonyOS kullanıcı sayısının bir milyar kişiyi geçeceğini söylüyor.
 
Üst