Huawei G8 Bootloader Kilidini Kaldıramıyorum

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
Merhaba. Cihazım soft brick durumunda. Yani cihaz Huawei ekranında reset atıyor. Fastboot mode'ye girebiliyorum.
Pc'den DC Unlocker proğramı telefonu fastboot mode'deyken cihazı görüyor. Fakat bootloader ve frp kilidi olduğundan dolayı yazılım atamıyorum.
Kaldırmanın yolunu bilen varsa konuyla alakalı yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler, iyi forumlar.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Merhaba. Cihazım soft brick durumunda. Yani cihaz Huawei ekranında reset atıyor. Fastboot mode'ye girebiliyorum.
Pc'den DC Unlocker proğramı telefonu fastboot mode'deyken cihazı görüyor. Fakat bootloader ve frp kilidi olduğundan dolayı yazılım atamıyorum.
Kaldırmanın yolunu bilen varsa konuyla alakalı yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler, iyi forumlar.
fastboot modda Zor bunun icin cihazın açık olması lazım stock rom atmayı denediniz mi bootlader kodunu biliyormusunuz

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
Cevabınız için teşekkür ederim.
Cihazın bootloader unlock kodunu bilmiyorum. Stock rom yüklemeyüde hafıza kartına dload klasörü açıp içine attığım .app uzantılı dosyayı telefona takıp ses + ses - ve power tuşuna basarak yüklemeyi denedim, olmadı. Yine reset atıyor. Bildiğiniz bir başka yöntem varsa deneyebilirim.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Cevabınız için teşekkür ederim.
Cihazın bootloader unlock kodunu bilmiyorum. Stock rom yüklemeyüde hafıza kartına dload klasörü açıp içine attığım .app uzantılı dosyayı telefona takıp ses + ses - ve power tuşuna basarak yüklemeyi denedim, olmadı. Yine reset atıyor. Bildiğiniz bir başka yöntem varsa deneyebilirim.
Uptade.sd.zip yazan bir stock rom deneyebilirsiniz veya elinizde ki stock romu update.sd.zip olarak değiştirip sd Kartla tekrar deneyebilirsiniz

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Update.app dosyasının ismini update.sd.zip yapayım ve klasörsüz olarak atayım sd karta doğru mu anladım?
klasörsüz değil dload klasörü içersinde update.sd.zip dosyası olur netten araştırırsanız belki bulursunuz genelde dload klasörü içinde hazır olarak bulunur dload klasörünü olduğu gibi sd karta atıp yükleme işlemini denersiniz tabi telefonunuza uygun romu bulmalısınız çift hatlıysa veya bölge koduna uygun olarak

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
Telefonun bölgesini bilmiyorum. EDİT: Tek hatlı telefon.
DC-Unlocker proğramından edindiğim bilgiye göre Firmware RIO-L01C464B310 bu olarak gözüküyor.
Dediğiniz gibi update dosyasını bulamadım.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Telefonun bölgesini bilmiyorum. EDİT: Tek hatlı telefon.
DC-Unlocker proğramından edindiğim bilgiye göre Firmware RIO-L01C464B310 bu olarak gözüküyor.
Dediğiniz gibi update dosyasını bulamadım.
Anladım bende bakayım bulursam stock rom size linkini atarım peki uptadw.app dosyasını PC den fastboot modda yükluyemiyormusunuz elinizde hangi toolar vae

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
Bende Qualcomm Platform Bootloader & Fastboot Multi Download diye bir proğram var. Bununla .xml dosya uzantılı bir Rio-L01 romu buldum. Onu atmaya çalıştım fakat flashlamaya bile geçmeden direk hata veriyor o hatada sanırım bootloader-frp kilidinden kaynaklı. Recovery menüye girebilsem her şey hallolcak. En azından oradan update.zip vs. ile halledilir diye düşünüyorum.

Birde bu cmd ile adb komutlarıyla denedim. Orda da cigazı görüyor fakat FRP kilidinden dolayı ilerleyemiyorum.

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
Pc den update.app dosyasını nasıl yükleyebilirim? Bootloader kilidi var ama yükleme imkanım var mı?

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Bende Qualcomm Platform Bootloader & Fastboot Multi Download diye bir proğram var. Bununla .xml dosya uzantılı bir Rio-L01 romu buldum. Onu atmaya çalıştım fakat flashlamaya bile geçmeden direk hata veriyor o hatada sanırım bootloader-frp kilidinden kaynaklı. Recovery menüye girebilsem her şey hallolcak. En azından oradan update.zip vs. ile halledilir diye düşünüyorum.

Birde bu cmd ile adb komutlarıyla denedim. Orda da cigazı görüyor fakat FRP kilidinden dolayı ilerleyemiyorum.
Pc den update.app dosyasını nasıl yükleyebilirim? Bootloader kilidi var ama yükleme imkanım var mı?
yüklediğiniz Rio- lol1 ama doğru yazilimmi bölge kodu önemlidir c464 bölge kodun sahip cihaz ona dikkat etmek lazım ikincisi cmd ekeaninda fastboot modda hangi komutu veriyorsunuz

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
Bölge kodu hakkında bir bilgim yoktu. Araştırırken bulabildiğim bütün romları indirmeye çalıştım. Cmd'den bulduğum bir rio-l01 romunun system ve boot kısmını flashlamaya çalıştım. fastboot flash boot ve flash system komutlarında FRP Locked yanıtı geldi cmdden. Fastboot devices yaptığımda cihaz fastbootmodede olarak gözüküyor. Ne yapacağımı şaşırdım. İlk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

brtdqn

Yeni Üye
Cihaz
G8
< waiting for device >
...
FAILED (remote: Necessary to unlock FRP! Navigate to Settings > Developer op)
finished. total time: 0.002s

Cmd'den gelen yanıt.