Soru Huawei Mate 10 Lite Android 7.0 Sürümüne Dönme

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
öncelikle bootloader kilidini açmanız gerekiyor. bunun için e tıklayarak bootloader kilidi için kodu almanız gerekiyor.

kodu aldıktan sonra ise telefondan usb hata ayıklamasını ve oem kilidini açıyorsunuz.

adb minimal ve hisuite'i kurarak bütün driverları kurmuş oluyorsunuz.

minimal'ın kurulu olduğu klasöre gelip shift+sağ tıkla beraber komut satırını burada aç deyin.

adb devices yazın
telefonda usb hata ayıklama için izin ekranı çıkacak. bu bilgisayara sürekli izin ver tikini işaretleyip izin verin.

telefonu listeledikten sonra telefonu kapatıp ses kısma tuşuna basarken usb kablosunu takın ve komutu tekrarlayın ( adb devices). telefonu gördükten sonra "fastboot oem unlock kod" yapın ve telefonda ses açma ve güç tuşuyla işlemi onaylayın.

işlemlerden sonra telefon açılmadan tekrar ses kısma tuşuyla fastboot moduna girin ve indirdiğiniz dosyayı masaüstünde rardan çıkarın.

update eng.bat ı çalıştırın ve ekrandaki adımları uygulayın. bu adımda telefona custom recovery yüklenecek.

yükleme tamamlandıktan sonra güç tuşuna uzun basın ve telefon kendini yeniden başlatırken ses açma tuşuna basılı tutun. twrp ekranı gelecek. bu adımda telefonda yapacak bir şey yok.

sonrasında indirdiğiniz yazılımı 'HAFIZA KARTI' içinde 'HWOTA' isimli klasör oluşturup atın . yazılımların adı şu şekilde değiştiriyorsunuz:

- update_data_full_public.zip olan update_data_public.zip
- update_full_....zip olan update_all_hw.zip
- update.zip olana dokunmuyorsunuz.

cmd ekranında from sdcard seçeğini seçip change firmware'i seçtikten sonra bekliyorsunuz ve telefona android 8 yükleniyor.Eğer bootloader'ı tekrar kapatmak istiyorsanız telefon açıldıktan sonra usb hata ayıklamayı tekrar açıp telefonu kapatıyorsunuz ve ses kısma tuşuna basarken telefonu tekrar bilgisayara bağlıyorsunuz ve 1.seçeneği seçip bootlader kodunu tekrar giriyorsunuz. telefon kendini tekrar resetleyecek ve açıldığında bootloader kapalı bir şekilde android 8'i kullanıyor olacaksınız.Android 8.0'den 7'ye dönmek


Eğer problemlerle karşılaşırsanız vs geri dönmek isterseniz geri dönmesi çok daha kolay .

öncelikle yine yukarda verdiğim linkten android 7 134,135,136 sürümlerinden birisini full olarak 3 parçada indiriyorsunuz. isimleri de yine yukardaki gibi değiştiriyorsunuz. linkteki 2 mblık dosyayı da indirip hepsini aynı klasöre atıyorsunuz hafıza kartında. klasör adı 'RNE-L01-C432B13x' şeklinde olacak. x yerine hangi sürümü indirdiyseniz o olacak .

indirdiğiniz klasörde twrp yi flashlayıp install ve oradan hirupdater i seçip işlemi onaylayın. bütün dosyaları kuracağı için biraz uzun sürebilir ve bu esnada telefon bilgisayar ya da priz üzerinden şarjda olsun. işlem tamamlandıktan sonra tekrar fastboot ekranına gelin ve trar içerisinden çıkan recovery dosyasını flashlayın.

TWRP dosyasını bu içinden kullanınız.

Telefonunuz android 7 olarak açılacaktır.

Eğer bootloader'ı tekrar kilitlemek isterseniz fastboot moduna alın ve "fastboot oem relock bootloaderkodunuz" yazıp enterlayın. telefonda onay verin telefon kendini formatlayacak ve yeniden başlatacaktır
 
Son düzenleme:
Üst