Yardım Huawei Mate 20 Pro Düşük kulaklık sesi sorunu.

serdalm

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Pro
Selam arkadaşlar.

Huawei Mate 20 Pro ile aranıza katıldım.
Samsung S10 + dan (Tek hatlıydı) çift hat seçeneği nedeniyle Mate 20 Pro ya geçiş yaptım.
Şöyle bir sorunum var karşı tarafla konuşurken ses ayarının sonda olmasına rağmen çok az ses duyuyorum. Diğer telefonlara oranla duyulmayacak şekilde az geliyor karşı tarafın sesi.

Her 2 hattımda da aynı sorunu yaşıyorum.
1.Sim kısmında TurkTelekom
2.Sim kısmında Turkcell mevcut.

Cİhazın sürümü

EMUI 10.0.0
Mevcut sürüm
10.0.0.154

Bu sorunu yaşayan oldumu çözümü varmıdır?

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Selam arkadaşlar.

Huawei Mate 20 Pro ile aranıza katıldım.
Samsung S10 + dan (Tek hatlıydı) çift hat seçeneği nedeniyle Mate 20 Pro ya geçiş yaptım.
Şöyle bir sorunum var karşı tarafla konuşurken ses ayarının sonda olmasına rağmen çok az ses duyuyorum. Diğer telefonlara oranla duyulmayacak şekilde az geliyor karşı tarafın sesi.

Her 2 hattımda da aynı sorunu yaşıyorum.
1.Sim kısmında TurkTelekom
2.Sim kısmında Turkcell mevcut.

Cİhazın sürümü

EMUI 10.0.0
Mevcut sürüm
10.0.0.154

Bu sorunu yaşayan oldumu çözümü varmıdır?
Her iki hattida kullanıyorsunuz ikisinde de ses az geliyor telefonla ilgili bir sorun olabilir hoparlör sistemi ile yaptığınız konuşmalarda seste sıkıntı yok sanırım ne zaman aldınız cihazı uzun süre olmamış galiba garantiniz varsa teknik servisle iletişime geçin bence konu basligindan dolayı tam anlayamadım normal konuşmalarda mi oluyor bu sorun yoksa kulaklık kullanırken mi

Son düzenleme:

serdalm

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Pro
Cihazı S10+ la takasla aldım.Yurtdisi cihaz
Hoparlör sesinde karşı tarafın sesi gayet iyi geliyor ama normal kulagima aldığımda ses çok kısık.Takas yaptığım arkadaş cihaz (aldığında sıfırladım cihazı) sifirlanmadan önce ben bir sorun yasamiyordum diyor.
Acaba güncelleme yama ayar vs birşey varmıdır diye merakettim.Zamaninda eşimin Samsung Note 3 the de böyle bir sorun yaşamıştık .Sonra Volte mi ne birşeyi kapattigimizda düzelmişti.
Bunda da acaba bi ayar kismi varmı diye merak ettim.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Cihazı S10+ la takasla aldım.Yurtdisi cihaz
Hoparlör sesinde karşı tarafın sesi gayet iyi geliyor ama normal kulagima aldığımda ses çok kısık.Takas yaptığım arkadaş cihaz (aldığında sıfırladım cihazı) sifirlanmadan önce ben bir sorun yasamiyordum diyor.
Acaba güncelleme yama ayar vs birşey varmıdır diye merakettim.Zamaninda eşimin Samsung Note 3 the de böyle bir sorun yaşamıştık .Sonra Volte mi ne birşeyi kapattigimizda düzelmişti.
Bunda da acaba bi ayar kismi varmı diye merak ettim.
fabrika ayalarına sıfılarmadan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum gelen güncelleme sonrası bazı sıkıntılar yaşanırsa bu işlem yapılır volte özelliğiniz aktif ise gecici bir süre için devre dışı bırakıp ölede deneyebilirsiniz gelen güncellemeden sonra olma ihitmali olabilir sistemsel değişiklikler olduğu için Ahmat2677 ustamızında belirttiği gibi emuı 10 beta güncellemesi alan bir cok kulalnıcı farklı sorunlardan şikayetci gelecek olan yenı güncellemelerle bu sorunlar düzebilir

serdalm

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Pro
Ok güncelleme bekleyeceğim ozaman.Yada bir alt sürüme dönüp o şekilde deneyeceğim sorun yazılımsal mi yoksa donanımsal mi.
Birde parmak izi çok kötü acaba odamı yazılımsal.
Sizde durum nasıl.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Ok güncelleme bekleyeceğim ozaman.Yada bir alt sürüme dönüp o şekilde deneyeceğim sorun yazılımsal mi yoksa donanımsal mi.
Birde parmak izi çok kötü acaba odamı yazılımsal.
Sizde durum nasıl.
Mate 20 pro kullananlar yazarlarsa daha iyi olur bu tür sıkıntılar onlardada varmı bilmiyorum emui 10 beta güncellemesi sonrası çok şikayet duydum parmak izi sorununun güncellemeyle pek alakalı olduğunu düşünmüyorum mevcut parmak izi kaydini silip ellerinizin ve sensorun temiz olduğundan emin olun ve yeni parmak izi kaydini yapin fark edecekmi gözlemleyin