Huawei Mate 30 Pro ve HMS, Google Olmadan Neler Sunuyor?

ahmetemre

Yeni Üye
Cihaz
MATE 30 PRO
Huawei Mobile Services (HMS), Mate 30 Pro'yla birlikte tam olarak karşımıza çıkmış oldu. Bundan sonra çıkacak yeni cihazlarda da Google servislerini görmeyeceğiz.

Peki HMS neler sunuyor?
Huawei Mate 30 Pro'yla birlikte Huawei Mobil Servislerini de deneyimlemeye başladım. Bir süre bu cihazı kullanıp deneyimlerimi videolarla sizlere aktaracağım. Serinin ilk videosunu yayınladım.

AppGallery'de günlük hayatta kullandığım birçok uygulamayı bulabildim. Hepsiburada, Yemeksepeti, Snapchat gibi uygulamalar bunların başında geliyor. Navigasyon olarak Google Maps kullanıyorum. Bu cihazda Yandex Navigasyon'a geçtim. Türk Telekom ve Turkcell'in mobil uygulamaları da AppGallery'de zaten var. O konuda da bir sıkıntı yaşamadım. Çoğu bankanın mobil uygulaması da mağazaya gelmiş. Sadece Garanti'yi göremedim o da yakın zamanda gelir diye tahmin ediyorum.

Whatsapp, Instagram, Spotify gibi uygulamaları da APK olarak yükledim. Whatsapp ve Facebook uygulamaları için zaten kendi sitelerinde APK dosyası var. Yani onları aramakla uğraşmıyorsunuz. Instagram ve Spotify'ın da son sürümlerini kolayca bulabildim.

Tarayıcı olarak ekstra bir uygulama yüklemeye gerek duymadım. Huawei'in kendi tarayıcısı işimi görüyor.

1 haftadır cihazı kullanıyorum edindiğim deneyimler bu şekilde. Sonraki günlerde yeni içerikler de paylaşacağım. Sizin Mate 30 Pro'yla alakalı veya HMS ile ilgili merak ettiğiniz bir şey var mı?