haber Huawei P Smart EMUI 9.1 güncellemesi Türkiye’de dağıtımda!

yergun02

Paylaşımcı üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Huawei P Smart EMUI 9.1 güncellemesi Türkiye’de dağıtımda!

10:00 am - Haziran 13, 2019 Mustafa Kılıç


pYhi0a.jpg


Huawei P Smart EMUI 9.1 güncellemesi geçtiğimiz gün Avrupa’da bazı ülkelerde yayınlanmaya başladı. Son gelen bilgilere baktığımız güncelleme ülkemiz kullanıcılarına da ulaşmaya başladı. Huawei Türkiye Yardımlaşma Platformu isimli Facebook grubundaki paylaşımlara göre beraberinde birçok gelişme ve yenilik getiren EMUI 9.1 güncellemesi 2018 için Türkiye’de dağıtıma sunuldu.

Dilerseniz Huawei P Smart telefonunuzda “Ayarlar > Sistem > Yazılım güncellemesi” yolunu izleyerek Android 9 Pie / EMUI 9.1 güncellemesini kontrol edebilir ya da HiCare uygulamasında onay kutusunu işaretledikten sonra güncellemeyi Ayarlar menüsünde bir kez daha kontrol edebilirsiniz.
Huawei P Smart EMUI 9.1 güncelleme ayrıntısı
EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.
EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.
Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı.
 
Üst