Soru Huawei P20 Lite Root Yapma, Huawei P20 Lite TWRP Yükleme, Huawei Nova 3e Root Yapma. En kolay yoldan

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Huawei P20 Lite Root Yapma, Huawei P20 Lite TWRP Yükleme, Huawei Nova 3e Root Yapma. En kolay yoldan Huawei P20 Lite Nasıl root yapılır?

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Huawei Nova 3e, diğer bir adıyla Huawei P20 Lite telefonu Root yapmayı ve Custom, yani özel Recovery mod kurmayı anlatacağız. Siz de Yukarıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve TWRP recovery yükleyebilirsiniz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Bu işlemlere başlamadan önce Huawei cihazınızın Bootloader kilidinin kaldırılmış olması ve OEM kilit açma etkin yapılması gerekmektedir. Bootloader kilidini kaldırmak ve OEM kilidini açmak için

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:
adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. HiSutie programını da driver için kurun. Bu programları daha önce bilgisayarınıza kurduysanız tekrar kurmanıza gerek yok.


Huawei P20 Lite TWRP Yükleme
  1. Magisk.zip ve MagiskManager.apk dosyalarını telefonun depolama bölümüne kopyalayın. ve İndirdiğiniz twrp.img dosyasını Yerel Disk C:\adb klasörüne atın.
  2. adb klasöründe iken boş bir yere Klavyeden Shift tuşu basılı tutarak Farenin sağ tuşu ile tıklayın. Açılan menüde Komut istemi veya PowerShell Penceresini buradan açın seçeneğine tıklayın.
  3. Telefonunuzu USB kablosuna ve bilgisayara bağlayın ve ardından telefonu kapatın. Telefon kapalı ve usb ‘ye bağlı iken, Telefonun Ses kısma ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Fastboot moduna girene kadar elinizi çekin.
  4. Şimdi bilgisayardaki Komut istemi veya PowerShell penceresine aşağıdaki komutu yazın veya kopyalayıp yapıştırın. Kodu yazdıktan sonra Klavyeden ENTER tuşuna basın.
fastboot flash recovery_ramdisk twrp.img
  1. Telefona TWRP Recovery yükleme işlemi bitti. Şimdi cihazımızı yeniden başlatalım. Bunun için aşağıdaki komutu Komut istemi veya PowerShell penceresine girip ENTER tuşuna basın.
fastboot reboot

Huawei P20 Lite Root Yapma
  1. Şimdi yüklediğimiz TWRP recovery ile telefona Root atacağız. Şimdi telefonu Recovery moda alalım. Bunun için: Telefonu tamamen kapatın. Telefon kapandıktan sonra Ses yükseltme ve Güç tuşunu basılı tutun taki Huawei logosu gelince tuşları bırakın.
  2. TWRP Recovery açılınca ekrana bir uyarı gelir sizde Soldaki ok tuşunu Swipe to Allow Modifications sağa doğru sürükleyin.
  3. Daha sonra karşınıza bazı butonlar gelecektir. Şimdi en üstteki Install butonuna basın. Burada dahili depolama karşınıza gelir. Daha önce buraya attığınız Magisk.zip dosyasını bulup tıklayın. Daha sonra Oklu butonu sağa doğru Swipe to confirm Flash yazısına doğru çekin ve böylece Magisk dosyasını yüklemiş olacaksınız.
  4. Yükleme bittikten sonra Orta tuşa tıklayın Reboot/System ve sonrasında Do Not Install butonuna tıklayın, Böylece telefon açılacaktır.
  5. Şimdi son adım olarak Magisk Manager uygulamasını telefona kuracağız. Bu uygulama Root izinlerini yönetiyor tıpkı SuperSU gibi. Şimdi telefonun Dosya yöneticisine girin ardından telefona attığınız MagiskManager.apk dosyasını bulup telefona yükleyin.
Tebrikler TWRP recovery kurdunuz ve Huawei P20 Lite Root işlemlerini tamamladınız.
 
Son düzenleme:

Justblack

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Güncelleme alan telefon root recovery yapmak mantıklı değil lakin ilerde işimize yarayacaktır :)
 
Üst