Rom Huawei P20 Pro CLT-L09 | CLT- L29 Android 8.1 Stock Rom Yükleme

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Emui Expert
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Huawei P20 Pro CLT-L09 ve CLT-L29 modellerinin yazılımını ve nasıl yüklendiğini paylaşacağım.

Bu yazılımları yüklemeden önce lütfen telefonunuzun model numarasına bakarak yükleme yapın. Bu yazılımı yüklemeden önce gerekli olan tüm yedeklerinizi düzgünce alın. Yedekleri almak için Huawei programını kullanabilirsiniz.

Yazılımı yüklemeden önce cihazınızın ayarlarına girin ve Huawei ve Gmail hesaplarından çıkış yapın.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve forum.huawei-turkiye.com sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.
Yükleme Anlatımı ;

MTK işlemcili telefonlar hariç diğer birçok Huawei modeline aşağıdaki yöntemi kullanarak rom yükleyebilirsiniz.

Rom yüklemenin ilk şartı Telefonumuza uygun yazılımı indirmektir. Yanlış romu yüklemeye çalışırsanız telefonunuz kalıcı olarak zarar görebilir.

Eğer telefonunuza uygun olan romu indirdiğinizden eminseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

ROM install


1] : Boyutu 8 GB dan daha büyük bir SD kart hazırlayalım. Kartın yazma ve okuma hızı Class 10 olsa iyi olur. Huawei cihazları hafıza kartı ayırmaktadır. Onun için yazılım doğru olduğundan eminseniz ve yükleme yapılmıyorsa o zaman hafıza kartı değiştirip deneyin.


2]: SD kartını Xfat olarak biçimlendirme yapın.

3] : UPDATA.APP (indirdiğimiz dosya) dload klasörü oluşturup içine atalım. Bazen update sd zip oluyor. Ama her zaman dload klasörünün içinde olmalıdır.

4]: Hazıra kartında dload klasörü oluşturup yazılımı içine atıyoruz.

5]:Hafıza kartını telefona takıktıktan sonra menu-ayarlar, sistem güncellemeleri -> SD card upgrade -> confirm -> upgrade, backup data, select the backup data; upgrade.

Veya cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve açma power basılı tutun. Huawei logosu gözüktüğü anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. Ses açma ve ses kısma yazılım yükleme ekranı gelince çekiyoruz.

Veya telefonun arama ekranından
* # * # 2846579 # * # *
> ProjectMenu-> Yazılım Yükseltmesi-> SDCard Yükseltmesi-> Tamam


Adım 6 : Telefon yeniden başlar ve işlem süreci ekranda belirir. Sabırla işlemin bitmesini bekleyelim.
 
Üst