haber Huawei P20 PRO İçin Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Efe

Huawei Team
Kurucu
CoAdmin
Cihaz
Mate 20 Pro
Honor View 10 ve Mate 10 Pro modellerinin ardından Huawei’nin Android 9 Piegüncellemesini yayınladığı bir diğer akıllı telefon P20 Pro oldu. Böylece Huawei P20 ProAndroid Pie güncellemesini alan amiral gemileri arasında katıldı.
Avrupa’da bulunan cihazlara ulaşmaya başlayacak olan güncelleme henüz OTA’da görülemedi. HiCloud sunucularına yüklendiği tespit edilen güncelleme sonrasında cihazların yazılım sürüm numarası CLT-L09C432E5R1P7 oluyor.

Huawei P20 Pro Android Pie güncellemesi çıktı!

Güncelleme notlarında ”Android 9.0 tabanlı yeni EMUI 9.0, orijinal Android tarzını basit ve doğal tasarım diliyle entegre etmektedir. Bu sürüm ile daha konforlu ve kullanışlı kullanıcı deneyimi sunmak için yaşam tarzı, alışveriş ve güvenlik alanlarında çok sayıda ifade eklenmiştir." ifadelerine yer veriliyor.
Huawei, Android 9.0 Pie ile birlikte EMUI 9.0’a geçiş yaptı. Yenilenen kullanıcı arayüzü sadece kullanımı kolaylaştırmak ile sınırlı kalmıyor. EMUI 9.0 ile birlikte uygulamalar önceki arayüze kıyasla yüzde 12,9’a kadar daha hızlı başlatılabiliyor.

EMUI 9.0 ile gelen bir diğer önemli özellik ise HiVision. Bu özellik sayesinde artırılmış gerçekliğin gücünden faydalanan kamera uygulaması önemli yerleri ve ünlü tabloları tanıyarak, kullanıcıya bunlar hakkında bilgi sağlayabiliyor.
 
Üst