haber Huawei P30 ve P30 Pro Özellikleri

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Huawei P30 ve Huawei P30 Pro hakkında ilk detaylar gelmeye devam ediyor. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikte, Huawei’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı Huawei P30 ve Huawei P30 Pro modellerinin özellikleri gün yüzüne çıkartıldı.

Huawei P30 ve P30 Pro’nun tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!
Huawei Mate 20 ve Huawei Mate 20 Pro modelleri ile tüm dikkatleri üzerine toplayan teknoloji devi, P serisinin yeni üyesi P30 için çalışmalarına başladı. Hatırlayacağınız üzere 2019 yılının ilk çeyreğinde gün yüzüne çıkması beklenen yeni Huawei P30 serisinin ismi Richard Yu tarafından doğrulanmıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından yeni P30 serisi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Huawei cephesinden yeni gelişmelerde yaşanmaya devam ediyor.

Son dönemlerde akıllı telefon pazarındaki payını her geçen gün daha da artıran Huawei, yeni amiral gemileri ile de aynı başarısını sürdürmeyi hedefliyor. 2019′un Mart ayında piyasaya sürüleceği belirtilen P30 serisi hakkında aktarılan bilgiler doğrultusunda, merakla beklenen telefonun kamera kurulumları gözler önüne serildi.

lq7W1B.png

Hemen yukarından da görebileceğiniz üzere Huawei P30 modelinde dikey şekilde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. P20‘deki kamera kurulumunun aynı şekilde P30 modelinde de devam ettirileceğini de özellikle belirtelim.

Paylaşılan görseli incelediğimizde, standart P30 modeline kıyasla P30 Pro‘nun kamera kurulumun biraz daha geniş olduğunu görmekteyiz. P30 Pro modelinde kamera deneyimini en üst seviyeye çıkartmayı hedefleyen Huawei‘nin bu kısımda, 4 adet kamera sensörüne yer vereceği de ön görülüyor.

nQ7Wr5.png


Huawei P30 özellikleri nasıl olacak?
Leica iş birliği ile kamera deneyimi ve performansı konusunda çok işler çıkartan Huawei, P30 modelleriyle de sektöre damgası vurmayı hedefliyor. Şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler ışığında P30′un 3 adet arka kamera ile geleceği belirtiliyor. Söz konusu bu kameralar ise 40 MP ana, 20 MP ikinci ve 12 MP geniş açı kamera sensörü olacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların haricinde Huawei’nin yapay zekası ile dikkat çeken Kirin 980işlemcisi ile geleceğine kesin gözüyle bakılan Huawei P30 modelinin 8 GB RAMkapasitesine sahip olacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Yine aynı şekilde 7 nm Kirin 980 işlemcisinden gücünü olan P30 Pro modelinin ise 10 veya 12 GB‘lık RAM seçeneği ile tanıtılması bekleniyor.

P20 Pro‘dan bile daha iyi bir telefonla çıkacak olan P30 oldukça iddialı geliyor. TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemcisi ile kaliteli bir performans sergileyecek olan Huawei P30 serisi, Mate 20 Pro ile gelen tüm çığır açan özelliklere de sahip olması bekleniyor.


Kaynak Shiftdelete
 
Üst