Rehber Magisk İle Root atma Rehberi

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Emui Expert
Kurucu
Cihaz
P20 Pro


Magisk'i Yükleyin

Telefonunuzun bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemesine izin verdikten sonra
yükleyin. Uygulamayı çalıştırın. Üç büyük kırmızı çarpı işareti göreceksiniz;

Resimleri Görebilmek İçin Giriş yap veya Üye ol.


Daha sonra buradan Magisk.zip dosyasının son sürümü telefonunuza indirilecek. Bu dosyayı TWRP ile flaşlamanız gerekiyor. Yani telefonunuzu kapayıp recovery modunda başlatın ve öncekomple bir Backup alın. Şimdi Install'u seçin ve Magisk dosyasını sakladığınız yeri bulun. Dosyayı seçin ve ekranın altındaki çubuğu sürükleyerek yüklemeyi başlatın.

İşlem tamamlandığında telefonu baştan başlatın.

Root'u Gizleyin

Resimleri Görebilmek İçin Giriş yap veya Üye ol.
7

Magisk Manager'ı açtığınızda üstteki iki simgenin yeşile döndüğünü göreceksiniz. SafetyNet kontrolü seçeneği ise kırmızı olacak. Kurulumu tamamlamak için soldan gezinti bölümünü açın ve Settings'e tıklayın.

Enable Busybox ve Magisk Hide seçeneklerini etkinleştirin. Şimdi SafetyNet testini tekrarladığınızda işaretin yeşile döndüğünü görmeniz gerekiyor. Yeşile dönmezse, fabrika imajını tekrar flaşlayıp, root uygulamalarınızın yaptığı sistem değişikliklerini geri aldığınızdan emin olmanız gerekecek.

Son olarak Play Store önbelleğini temizleyin. Ayarlar > Uygulamalar > Sistem uygulamalarını göster yolunu izleyin ve listede Play Store'u bulun. Play Store üzerine dokunun ve Depolama'ya, ardından Önbelleği sil'e dokunun. Böylece Netflix ve engellenen diğer uygulamaları indirebilir hale geleceksiniz.
 

Musty28

Yeni Üye
Bu işlem için bootloader kilidinin açık olması ve cihazın garanti kapsamı dışına çıkacağı gerçeğini konuya eklemeli.
 
Üst