Soru Mate 20 lite hayalet ekran

ckemer

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba;

Telefonu ilk aldığım zamandan itibaren ekranda bir önceki uygulamanın görüntüsü sabit kalmakta. Biraz araştırdım hayalet ekran diye anlatmışlar durumu. Telefonu garantiye göndermedim çok rahatsız etmediği için beni. Başka bu durumu yaşayan var mı? Eşime de mate 20 lite aldım onda bu durum hiç olmadı mesela. Telefonu garantiye göndersem, telefon değişimi talep etsem sizce sonuç ne olacaktır?

raplic

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Şahsi fikrim bir an önce garantiye göndermeniz. Tamamen değişim yerine ekran değişimi de teklif edebilirler tercih eder misiniz bilemem ancak yaşadığınız sorun sonradan artış gösterip telefonu kullanamaz hale getirebilir sizi.

slckgms

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba;

Telefonu ilk aldığım zamandan itibaren ekranda bir önceki uygulamanın görüntüsü sabit kalmakta. Biraz araştırdım hayalet ekran diye anlatmışlar durumu. Telefonu garantiye göndermedim çok rahatsız etmediği için beni. Başka bu durumu yaşayan var mı? Eşime de mate 20 lite aldım onda bu durum hiç olmadı mesela. Telefonu garantiye göndersem, telefon değişimi talep etsem sizce sonuç ne olacaktır?

dostum aynı sorun bende de vardı fakat ayarlardan renk modunu canlı yerine normal yaptıktan sonra bir daha başıma gelmedi. Bir dene istersen.

ckemer

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
dostum aynı sorun bende de vardı fakat ayarlardan renk modunu canlı yerine normal yaptıktan sonra bir daha başıma gelmedi. Bir dene istersen.
Teşekkür ederim tavsiye için. Şimdi canlıdan normale geçtim. İnşallah düzelir. Telefonu değiştirmeden ekran değişimi bana cazip gelmiyor. Ne olursa olsun telefon açılmış oluyor 1 kere. O yüzden garantiye göndermekten vazgeçtim.

raplic

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Teşekkür ederim tavsiye için. Şimdi canlıdan normale geçtim. İnşallah düzelir. Telefonu değiştirmeden ekran değişimi bana cazip gelmiyor. Ne olursa olsun telefon açılmış oluyor 1 kere. O yüzden garantiye göndermekten vazgeçtim.
Siz yine de bir teknik servise sorununuzu izah edip sundukları seçenekleri öğrenin derim.

ckemer

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Siz yine de bir teknik servise sorununuzu izah edip sundukları seçenekleri öğrenin derim.
Aslında teknik servis ile telefonda görüştüm. Hard reset denememi, eğer düzelmez ise garantiye göndermemi söylediler. Hard reset attım telefona ancak değişsen birşey olmadı. slckgms arkadaşımın söylediği renk modunu değiştirdim. Birkaç saattir arka planda hayalet görüntüye rastlamadım. Umarım sorunu böyle çözmüş olurum :) Ama dediğiniz gibi aslında telefonu göndermekte yarar var.

slckgms

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Aslında teknik servis ile telefonda görüştüm. Hard reset denememi, eğer düzelmez ise garantiye göndermemi söylediler. Hard reset attım telefona ancak değişsen birşey olmadı. slckgms arkadaşımın söylediği renk modunu değiştirdim. Birkaç saattir arka planda hayalet görüntüye rastlamadım. Umarım sorunu böyle çözmüş olurum :) Ama dediğiniz gibi aslında telefonu göndermekte yarar var.

sorunun çözüldüğüne sevindim dostum. bende sırf servise gönderip telefonsuz kalmamak için böyle idare ediyorum :)

Tuugce

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba;

Merhaba. Aynı şey dün gece benim başıma geldi WhatsApp silinik bir şekilde arkada görünüyordu. Gece telefonu kapatıp sabah açtım sorunum çözüldü. Garantilik ya da geçmeyecek bir sorun kalmadı:)

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba. Aynı şey dün gece benim başıma geldi WhatsApp silinik bir şekilde arkada görünüyordu. Gece telefonu kapatıp sabah açtım sorunum çözüldü. Garantilik ya da geçmeyecek bir sorun kalmadı:)
İşletim sistemiyle alakalı birşey bu transparan pencere özelliği devreye sokulmuş bende de aynı arka planda neyin açık olduğunu akla getirmek için

MaraVonZaza

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Merhaba;

Geçen gün kız arkadaşımın telefonunda da aynı duruma rastladım o da Mate 20 lite kullanıyor ve görünce çok şaşırdım kapatıp açınca düzeldi. Şu anlık sorun yok ancak tekrar aynı durumu yaşarsa garantiye yollayıp para iadesi talebinde bulunucam. Sana tavsiyem de bir an önce garantiye yolla.

creed90

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba;

Benim ilk telefonum da o şekilde idi. Garantiye gönderip para iadesi istedim. Değişim teklif ettiler kabul etmedim. İade aldım. Ama yine mate 20 lite aldım :D

Percy

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
İşletim sistemiyle alakalı birşey bu transparan pencere özelliği devreye sokulmuş bende de aynı arka planda neyin açık olduğunu akla getirmek için
Tamamen yanlış sallama bir bilgi. Bende de bu sorun var Huawei müşteri temsilcisi bunun bir ekran sorunu ve cihazı servise göndermemi istedi.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Tamamen yanlış sallama bir bilgi. Bende de bu sorun var Huawei müşteri temsilcisi bunun bir ekran sorunu ve cihazı servise göndermemi istedi.
Müşteri hizmetleri bile bazen farklı konuşabiliyorlar Huawei p20 lite şarj seviyesi %2 kalınca kapanıyor bir kullanıcı bu şikayetini dile getirirken müşteri hizmetleri bunun yazılımsal bir sorun olmadığını öle tasarlandığını dile getirmişti farklı bir müşteri temsilciside bunun yazılımsal bir hata olduğunu incelenmek üzere cihazı teknik servise göndermelerini istemişti

Son düzenleme:

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Ben sorunu farklı anladım o zaman aynı şekilde benim de öle ama ekran da bir sorun yok