Soru Mate 20 Lite Kasma (8.2.0.141)

cagolas

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhabalar
yaklaşık 2 hafta önce Mate 20 Lite alarak aranıza katıldım, telefondan çok memnunum fakat
normalde bildirim çubuğunu aşağıya çekerken herhangi bir kasma yok,
fakat ekranı aşağı çekince gelen arama kısmı açıkken üstten birdirim çubuğunu çekerseniz inanılmaz şekilde kasıyor
bazı teknoloji marketlerinde standda duran ürünlerde denedim, onlarda böyle bir kasma yok, fakat sürümleri daha eski sürüm görünüyordu
acaba benden başka bu sorunu yaşayan var mı, sanıyorum yazılım ile alakası var
iyi günler

Punch

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhabalar
yaklaşık 2 hafta önce Mate 20 Lite alarak aranıza katıldım, telefondan çok memnunum fakat
fakat ekranı aşağı çekince gelen arama kısmı açıkken üstten birdirim çubuğunu çekerseniz inanılmaz şekilde kasıyor
bazı teknoloji marketlerinde standda duran ürünlerde denedim, onlarda böyle bir kasma yok, fakat sürümleri daha eski sürüm görünüyordu
iyi günler
Bahsettiğiniz Sorunu Kendi Cihazımda Test Ettim Bir Sorunla Karşılaşmadım Factory Reset Atıp tekrar Denermisiniz.

cagolas

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Hard reset attım, garantiye gönderdim kargoyla, sorun yok diyip geri gönderdiler.
Elden servise götürüp yerinde gösterdim kazmayı "normal, yazılımsal bişey olabilir". Dediler. Yazılım güncellediler düzelmedi, cihaz değiştirin o zaman dedim kabul etmediler.(cihazım Daha 3 haftalık)
Bende birtek ben mi yaşıyorum merak ettim. Herhalde mahkemelik olacağız huawei ile artık

ardaglr04

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Wipe cache partition yapıp bir daha dener misiniz? Bu arada bu problem yazılım güncellemesi ile falan çözülür yani çok da dert etmeyin.

cagolas

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Wipe cache denedim az önce, bir faydası olmadı.
Daha eski sürüm bir yazılımı yüklemeyi düşünüyorum 8,2,0,132 olabilir

raplic

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhabalar
iyi günler

Selamlar,

Bu sorunu herkes farketmiyor, sebebi ise telefonda kullanılan ayarlara göre kasma - takılma şiddetinin değişiklik göstermesi. Fazla dikkatli olmayan kullanıcılar için ufak kasmalar fazla sorun teşkil etmiyor haliyle. Büyük bir kitle yeni gelecek emui9 güncellemesinin bu sorunları çözmesi için umutla bekliyor. Güncelleme geldiğinde ne değiştirecek göreceğiz. Size tavsiyem Akıllı Yardım kısmında Hareketle Kontrol başlığı altındaki Parmak Hareketleri özelliklerinin üçünü de kapalı konuma getirmeniz ve ana ekrana basılı tutarak ulaşacağınız tema ayarlarından ''Google feed'' i kapatmanız. Umarım bir yardımı olur. Daha eski bir sürüme yüklemeyi dener ve çözüm bulursanız bizleri de bilgilendirin lütfen.

cagolas

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Selamlar,

Bu sorunu herkes farketmiyor, sebebi ise telefonda kullanılan ayarlara göre kasma - takılma şiddetinin değişiklik göstermesi. Fazla dikkatli olmayan kullanıcılar için ufak kasmalar fazla sorun teşkil etmiyor haliyle. Büyük bir kitle yeni gelecek emui9 güncellemesinin bu sorunları çözmesi için umutla bekliyor. Güncelleme geldiğinde ne değiştirecek göreceğiz. Size tavsiyem Akıllı Yardım kısmında Hareketle Kontrol başlığı altındaki Parmak Hareketleri özelliklerinin üçünü de kapalı konuma getirmeniz ve ana ekrana basılı tutarak ulaşacağınız tema ayarlarından ''Google feed'' i kapatmanız. Umarım bir yardımı olur. Daha eski bir sürüme yüklemeyi dener ve çözüm bulursanız bizleri de bilgilendirin lütfen.
Anladım. Yani bu aslında birtek benim yaşadığım bir sorun değil öyleyse buna sevindim
Ayrıca sanırım yazılımsal bir sıkıntı. Ben birazda obsesif bir insan olduğum için telefonu kutusundan çıkardıktan 5dk sonra hemen algılamıştım. Yine eski bir yazılıma çevirdikten sonra düzelip düzelmediğiyle ilgili tecrübemi paylaşacağım
Teşekkürler

m8l8th

Paylaşımcı üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhabalar
iyi günler
ben de denedim şimdi, az da olsa bir kasma yapıyor evet.

yergun02

Paylaşımcı üye
Cihaz
Mate 20 Lite
hiç kimse alınmasın ben severek aldım kullanmaktayım ancak akıcı bir telefon değil örneğin hiç kullanmadım kullanacağımıda sanmiyorum iphonelar ya yağ gibi akar insanın elinden ben şahsen bazen geri dönüşlerde 2 ila 3 kez tıklarım takılıp kalıyor akıcı dediğim bunlar seri cihaz değiller bunu kabul edeceğiz gerçekler acıdır haaa- illeride yazılımsal olarak düzenlemler yapılır mı onu bilemem teşekkürler.

M.uyanık

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
hiç kimse alınmasın ben severek aldım kullanmaktayım ancak akıcı bir telefon değil örneğin hiç kullanmadım kullanacağımıda sanmiyorum iphonelar ya yağ gibi akar insanın elinden ben şahsen bazen geri dönüşlerde 2 ila 3 kez tıklarım takılıp kalıyor akıcı dediğim bunlar seri cihaz değiller bunu kabul edeceğiz gerçekler acıdır haaa- illeride yazılımsal olarak düzenlemler yapılır mı onu bilemem teşekkürler.
Android 9 güncellemesiyle bazı şeyler düzelirse düzelir pek fazla umut bağlamayın orta segment bi telefon aldık şirkette ona göre değer biçiyor

muzisyenizm

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhabalar
iyi günler
Aynı problem bende de bulunuyor

yakupbeken

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Merhabalar
iyi günler
Hocam dediğiniz sorun bende de var. Bu kasma veya takılma sorunu tüm telefonlarda yok. (Arkadaşımın telefonundan kontorl ettim) Ve bence bu sorun kronik. Düzeleceğini zannetmiyorum.

muzisyenizm

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Anladım. Yani bu aslında birtek benim yaşadığım bir sorun değil öyleyse buna sevindim
Ayrıca sanırım yazılımsal bir sıkıntı. Ben birazda obsesif bir insan olduğum için telefonu kutusundan çıkardıktan 5dk sonra hemen algılamıştım. Yine eski bir yazılıma çevirdikten sonra düzelip düzelmediğiyle ilgili tecrübemi paylaşacağım
Teşekkürler
Eski sürümde düzeliyor mu sorun acaba

yergun02

Paylaşımcı üye
Cihaz
Mate 20 Lite
ya bu huwaeı süper telefon ancak eksikleri çok baştan sağma yapiyorlar ya! parmaklarımla ekranı aşağıya doğru çekiyorum bir, iki, üç, derken çekmiyor kafası eserse çekiyor esmezse vay haline arka plandaki herhangi bir uygulamayı aktif etmek yada kapatmak için insanı bezdiriyor ben xiaomi aldım oğlana inanız ki bunda daha çok akıcı mi8'e android 9 pie aldı ardın bir hafta android 9.1 aldı biz hala yoldayız bin pişman oldum şahsen ama katlanacağız yazılım gelinceye kadar düzelmezse çaresine bakarız.

muzisyenizm

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Hard reset attım, garantiye gönderdim kargoyla, sorun yok diyip geri gönderdiler.
Elden servise götürüp yerinde gösterdim kazmayı "normal, yazılımsal bişey olabilir". Dediler. Yazılım güncellediler düzelmedi, cihaz değiştirin o zaman dedim kabul etmediler.(cihazım Daha 3 haftalık)
Bende birtek ben mi yaşıyorum merak ettim. Herhalde mahkemelik olacağız huawei ile artık

Aynı sorunu yaşıyorum servise de gönderdim düzelmedi