Soru Numara ile Arama Ekranında T9 Sorunu

byyasin

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhabalar, bir çoğumuzun haberinin bile olmadığı ama bir kesimin de vazgeçilmezi olan numara tuşlarıyla kişi bulma kısmında bir sorun yaşıyorum yeni sürümde düzeldi mi merak ediyorum bende halen 8.2 var

Arama ekranında tuş ile çevirme kısmına rehberdeki isminde "i" harfi olan bir kişiyi yazarsam bulamıyor örneğin
fatih için 32844 yaptığımda gözükmüyor
ismail için 476245 yaptığımda gözükmüyor.
Ahmet için 24638 yaptığımda gözüküyor
Arif için 2743 yaptığımda gözükmüyor
Ayşe için 2973 yazıyorum gözüküyor ş de sıkıntı yok.
Şükran için 285726 yazıyorum gözüküyor yine ş de ve ü de sıkıntı yok

Anladığım kadrıyla sadece i harfide sorun var gibi

Sizde bi deneyip sonucu paylaşabilirseniz sevinirim. Sürüm 9da düzeldi mi acaba en çok onu merak ediyorum.

iskender

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Merhabalar, bir çoğumuzun haberinin bile olmadığı ama bir kesimin de vazgeçilmezi olan numara tuşlarıyla kişi bulma kısmında bir sorun yaşıyorum yeni sürümde düzeldi mi merak ediyorum bende halen 8.2 var

Arama ekranında tuş ile çevirme kısmına rehberdeki isminde "i" harfi olan bir kişiyi yazarsam bulamıyor örneğin
fatih için 32844 yaptığımda gözükmüyor
ismail için 476245 yaptığımda gözükmüyor.
Ahmet için 24638 yaptığımda gözüküyor
Arif için 2743 yaptığımda gözükmüyor
Ayşe için 2973 yazıyorum gözüküyor ş de sıkıntı yok.
Şükran için 285726 yazıyorum gözüküyor yine ş de ve ü de sıkıntı yok

Anladığım kadrıyla sadece i harfide sorun var gibi

Sizde bi deneyip sonucu paylaşabilirseniz sevinirim. Sürüm 9da düzeldi mi acaba en çok onu merak ediyorum.
Bende 8.2 sürümünü kullanıyorum. Dediginiz gibi i harfinde bulmuyor. 9 yukleyen arkadaslar buraya cavao yazarsa iyi olur.

ugur1903

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bende de aynı sorun var hatta benim extra bu şekilde numara aramaya çalıştığım da 2 şer olarak çıkıyor isimler bir türlü çözemedim. Bilen varsa cok sevinirim