Soru P Smart 2019 Arka Plan Uygulama Sorunu

trkolog

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
Yeni aldığım P Smart 2019 telefonda arka planda uygulamalar arası geçiş yapınca diğer uygulamalar kapanıyor. Nedeni nedir, nasıl çözeriz?

Hamdi1980

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
Bu konu sorununuzu çözecektir.
İyi akşamlar, ben 3 ay önce HUAWEI P smart 2019 aldım
Ancak yaklaşık 2 haftadır uygulamalara girince kendinden yenileniyor, bazen ajapatıo ana ekrana dönüyor, nitekim şu an hiçbir uygulama kullanamıyorum

Bahsedilen herşwyi denedim, virüsten dolayı dışarı da çıkamıyorum, aldığıma pişman oldum telefonu

tuncerdemir

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
Telefon ayarları > Pil > Uygulama başlatma
Buradan otomatik yönetilmemesini istediğiniz uygulamadan tik işaretini kaldırın ve maunel yönetmesini sağlayın.

2.Ayarlardan arama kutusuna Pil optimizasyonu yazın ve buradan belirlediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın.

Servisin bana söylediği bu, ama yine de kapanmalar gerçekleşiyor arada. Mesela Chrome da sekmeler baştan başlıyor ne yaparsanız yapın. Bu sorunu çözmenin tek yolunu ben Chrome beta veya Chrome Canary yüklemekle çözdüm. Bunları yükle ve pil optimizasyonundan İzin verme seçin.

Bunlar benim denediklerim ama yine de şu an orjinal hali ile kullanıyorum. Bir çözüm daha buldum o da şu, açık uygulamalardayken uygulamayı sabitlemek.

Açık uygulamaları görüntüleyin, istediğiniz uygulamayı sabitlemek için uygulamayı aşağı doğru çekin. (normalde kapatmak için yukarı çekeriz bu sefer tam tersi aşağı çekince sabitlenir)

Bu sayede uygulama sabitleniyor ve uygulama önbelleği olduğu gibi duruyor.

Hamdi1980

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
Telefon ayarları > Pil > Uygulama başlatma
Buradan otomatik yönetilmemesini istediğiniz uygulamadan tik işaretini kaldırın ve maunel yönetmesini sağlayın.

2.Ayarlardan arama kutusuna Pil optimizasyonu yazın ve buradan belirlediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın.

Servisin bana söylediği bu, ama yine de kapanmalar gerçekleşiyor arada. Mesela Chrome da sekmeler baştan başlıyor ne yaparsanız yapın. Bu sorunu çözmenin tek yolunu ben Chrome beta veya Chrome Canary yüklemekle çözdüm. Bunları yükle ve pil optimizasyonundan İzin verme seçin.

Bunlar benim denediklerim ama yine de şu an orjinal hali ile kullanıyorum. Bir çözüm daha buldum o da şu, açık uygulamalardayken uygulamayı sabitlemek.

Açık uygulamaları görüntüleyin, istediğiniz uygulamayı sabitlemek için uygulamayı aşağı doğru çekin. (normalde kapatmak için yukarı çekeriz bu sefer tam tersi aşağı çekince sabitlenir)

Bu sayede uygulama sabitleniyor ve uygulama önbelleği olduğu gibi duruyor.
Kısmen çözüldü, bazı uygulamalarda yine aynısını yapıyor, ama yüzde 90 nında düzeldi
Çok teşekkür ederim

GriPaltoluAdam

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
İyi akşamlar, ben 3 ay önce HUAWEI P smart 2019 aldım
Ancak yaklaşık 2 haftadır uygulamalara girince kendinden yenileniyor, bazen ajapatıo ana ekrana dönüyor, nitekim şu an hiçbir uygulama kullanamıyorum

Bahsedilen herşwyi denedim, virüsten dolayı dışarı da çıkamıyorum, aldığıma pişman oldum telefonu

ben de P smart 2019 kullanıyorum. bazı uygulamalardan kaynaklı buna benzer sorunlar yaşadığımda Ayarlar-Uygulamalar kısmında o uygulamayı bulup Depolama kısmına girip ön belleği temizle diyorum. genelde düzeliyor. Bir de Destek uygulaması varya telefonda. oraya girip akıllı tanıma diye birşey geldi güncellemeden sonra, ona girip kontrol etmesini sağla telefonunu. kameradan ekrana kadar her şeyi kontrol ediyor. yine çözülmezse orada canlı sohbet kısmı var. ben ne zaman bir sorun yaşasam oraya yazıyorum anında dönüyorlar hallediyoruz.