P20 HAKKINDA GENEL SORU VE SORUNLAR

MUTO05

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

Yaklaşık 15 günlük p20 kullanıcısıyım. Böyle bir başlık açmak istedim. Daha evvel açıldıysa beni oraya yönlendirebilirsiniz. Değilse buradan devam edebiliriz.

1. Sorum
- EMUI sürümü EML-L09 8.1.0.126 olarak görünüyor. Sanırım 166 veya 168 e güncellenmesi gerekliydi bu zamana kadar. Bana herhangi bir güncelleme gelmedi. (cihaz huawei tr garantili ) Konuyla ilgili sizde olan biteni yazarsanız sevinirim.

2. Sorum
- Ekran görüntüsü ,videosu falan için çok hoş şeyler yapmış huawei. Malum herkes biliyordur parmağımızın sert kısmıyla 2 tık yapınca ekran görüntüsü alıyoruz. ( başka şeyler de var ). Yalnız bazen absürt kaçıyor bu hareketler. o sebeple tuş kombinasyonu ile veya bildirim panelinden falan ekran görüntüsü alınıyor mu?

3. Sorum
- Bildiğiniz gibi 12 megapiksel rgb ve 20 megapiksel monocrome kameralar var. Telefon sıfır kurulum sonrası ayarlardan 12 megapiksel seçili olarak geliyor. Bu modda zoom özelliği aktif. 20 megapiksel seçildiğinde zoom aktif olmuyor. 20 megapikseli kullanmak daha mantıklı değil mi?
20 megapiksel olan kamera aslında siyah beyaz çekimler için ve siyah beyaz modda zoom yapılıyor. Aslında kafam karıştı. Mantıklı olan 20 megapikselde kullanmak( zoom istemiyorsak tabi) ama ana kamera olarak 12 megapiksel olan geçiyor. Ben fotolarda pek fark göremedim. ( manyak mısın ?, adamın takıldığı şeye bak ? gibisinden düşünen arkadaşlara selam olsun :)

Şimdiden teşekkürler.
 
Üst