Soru P20 lite 8.0.0.157 ekran küçültme

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Sanal tuşlar kapalı iken ekranı tek hareketle küçültmek için alt köşelerden yukarı çapraz iterek ekranı küçültebilirsiniz.

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
Merhaba
Bunu yapabilmek için Ayarlar>Akıllı Yardım>Tek elle kullanıcı arayüzü>Mini ekran görünümü açık olmalı.

Dipnot olarak ekliyelim :D

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Yeni guncelleme ile epey ozellik gelmis huaweiye kizanlar vardi bi ara

Halen daha güncelleme alamayanlar var bunun farkındaysak sıkıntı yok :) adam benimle aynı parayı verdi ama bir takım iyileştirmeleri eşit şekilde alamıyor. İyiye iyi kötüye kötü diyelim ben buradaki tüm isyanımı huawei ye mail olarakta gönderdim ilk izlenimlerim şikayetlerim giderilmiş gibi oldu bana özel sanırım :)

@Parst dipnot için teşekkürler :)

ardaglr04

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Sağ üstteki 3 noktadan da kontrol sağladım. Hisuite üzerinden de. Ben de ANE-LX1 model kullanıyorum bana niye güncelleme gelmiyor arkadaş?

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Ay

Aynı şekilde bende de gelmedi

@HazarU65 merhaba

Aşağıda paylaşacağım yöntemi deneyebilir misin belki işine yarar.

Öncelikle telefonunuza ön bellek temizliği uygulamanızı öneriyoruz. Bunun için cihaz tamamen kapalı konumda ve şarja veya herhangi bir başka cihaza bağlı değilken "Sesi Yükselt" tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız. Recovery(EMUI) ekranı gelene kadar basmaya devam ediniz. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; ilk açılan ekranda “ Wipe Cache Partition “’ seçip Açma (Power) tuşuna basınız. İkinci açılan ekranda “Reboot System Now “ seçip Açma (Power) tuşuna basınız.

Bu işlemin ardından Ayarlar> Sistem> Sistem Güncellemesi> Üç Nokta> En Yeni Tam Paketi İndir adımlarını takip ederek güncellemelerinizi tekrar kontrol ediniz.

Geri bildirim olumlu/olumsuz yaparsan faydası olacaktır.

Not: yazılanlar harici bir işlem yapma telefonu sıfırlarsın silinir herşey.

ardaglr04

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
@HazarU65 merhaba

Öncelikle telefonunuza ön bellek temizliği uygulamanızı öneriyoruz. Bunun için cihaz tamamen kapalı konumda ve şarja veya herhangi bir başka cihaza bağlı değilken "Sesi Yükselt" tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız. Recovery(EMUI) ekranı gelene kadar basmaya devam ediniz. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; ilk açılan ekranda “ Wipe Cache Partition “’ seçip Açma (Power) tuşuna basınız. İkinci açılan ekranda “Reboot System Now “ seçip Açma (Power) tuşuna basınız.

Bu işlemin ardından Ayarlar> Sistem> Sistem Güncellemesi> Üç Nokta> En Yeni Tam Paketi İndir adımlarını takip ederek güncellemelerinizi tekrar kontrol ediniz.

Şimdi test ettim. İşe yaramadı. Yine de sağol.

HazarU65

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
@HazarU65 merhaba

@HazarU65 merhaba

Recovery mod a girdiğim de software install failed hatası veriyor

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Ben bu şekilde yaptım güncelleme gelmedi önerebileceğin başka bir şey var mı?

ÖNEMLİ NOT!!! Bu işlem tarafımdan denenmemiştir ayrıca tüm verilerinizi sileceğinden işlemi yapmaya karar vermiş iseniz yedekleme mutlaka yapmanızı tavsiye ediyorum. Bir diğer konu ise cihazda root vb işlem yapıp garanti dışı kalmasına neden olabilecek bir durum yaratır mı bilgim bulunmamaktadır. Bu konuda @huawei bize destek olabilirse sevinirim.

Arkadaşlar güncelleme için gördüğüm bir diğer yöntemi aktaracağım

Adım 1

telefona firmware finder programını yükleyelim ardından telefon modeline göre seçim yapalım otomatik gösterecektir zaten üzerine tıklayıp cihaz için yayınlanan yazılımları görelim P20 lite ane-lx1 (c432) için en üst kısmın bir altında olan fullota-mf 2.686GB olan 8.0.0.157 sürüm yazılıma tıklayıp download diyelim açılan kısımdan update.zip işaretleyip ok diyip indirmeyi başlatalım. indirme tamamlandıktan sonra inen update zip'i dosyalardan bulalım üzerine basılı tutup seçili halde iken alt menülerde diğer'e tıklayıp zip'i çıkart seçeneğini arayalım ve işlemi gerçekleştirelim. zip çıkartma işlemi tamamlanınca update.app dosyası göreceğiz bunuda basılı tutup kopyala ve taşı komutu ile dahili depolama birimi ana dosya ekranına yeni bir klasör ekleyip adını dload yaparak dosyayı oluşturalım oluşan dosya içinde tekrar taşı diyerek update.app i bu klasöre getirelim ve çıkış yapalım

Adım 2

Telefon numara çevirme ekranına gelelim ve şu tuşlamaları gerçekleştirelim *#*#2846579#*#* bu tuşlamanın ardından açılan gizli menülerden 4. basamak olan software upgrade seçeneğini seçelim ve neler olucak bekleyip görelim bu işlem ile yazılım yüklemesi yapanlar oldu benim bunu paylaşmamdaki maksat böyle birşey var bilginiz olsun ancak ek herhangi bir bilgi verilmedi yukarıdaki kırmızı yazıda belirttiklerim hususunda kimsenin cihazına sebep olmak istemem denemek isteyenler olursa olumlu/olumsuz geri bildirim yapmaları diğer kullanıcılarımız için faydalı olacaktır.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
Firmware finder uygulamasındaki yüksek gb lık dosyalar rom un kendisi diye biliyorum ama denemedim. Bunu uygularken telefonunuzun mutlaka yedeğini alınız ki istenmeye kazalara sebebiyet vermesin.
Yada en güzeli sabırla beklemek (benim cihazım içinde güncelleme yayınlandı fakat ben daha alamadı.ama sabırla bekliyorum)

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Firmware finder uygulamasındaki yüksek gb lık dosyalar rom un kendisi diye biliyorum ama denemedim. Bunu uygularken telefonunuzun mutlaka yedeğini alınız ki istenmeye kazalara sebebiyet vermesin.
Yada en güzeli sabırla beklemek (benim cihazım içinde güncelleme yayınlandı fakat ben daha alamadı.ama sabırla bekliyorum)

Doğrudur full yazanlar romnun kendisi