İpucu P20 Lite ANE-LX1 8.0.0.157 YENİLİKLER VAR TOPLANIN

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Arkadaşlar

Cihaza gelen yeni güncelleme 8.0.0.157 ile başlıca sorunlardan biri olan ekran video kaydında seçilemeyen ses kayıt şekli yani sistem veya mikrofon düzeltilmiştir.

nQm88a.jpg

Diğer yenilik ise en güzeli sistem gezintisi el hareketleri olmuştur.

Yenilikleri keşfettikçe ekleme yapacağım.

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
valla çok sevindim özellikle de sıkıntı yaşayan p20 lite kullanıcıları adına. inş. daha sık güncelleme alır da tüm istedkleriniz olur. :)

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
Telefonunuzu Bilgisayara bağlayıp kontrol ettinizmi güncellemeleri.

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Evet hisuite üzerinden kontrol ettim maalesef gelmiyor güncelleme

Ne yazıkki huawei'nin güncelleme politikasından kaynaklanan sebepler ile güncelleme alamıyorsunuz (diğer android markalar hakkında fikrim yok) farklı Web ortamlarından edindiğim bilgiler genelde şu yönde güncelleme öncelikle bölge sürümüne bağlı lx1 gibi mesela sonra bunlarda kendi içerisinde imei son rakamlarına göre gruplandırılmış ve sırayla dağıtım yapıldığı şeklinde (bu resmi bilgi değildir) Ancak daha öncede söyledim bu forumda benim aynı parayı verip aynı cihazı alan kişi aynı anda 1-2 gün sekme olabilir güncellemesini alacak kurumsallık müşteri memnuniyeti bunu gerektirir. Ben yine huawei ye sallayan olacağım belki :) ama ben kullanıcıdan yanayım fedakarlığı kullanıcı niye yapsın hizmet veren kendini geliştirsin ben eleştiri yapıcam o payına düşenden geri bildirim almış olacak ;)

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite
Şuan benim de yeni güncelleme almam lazım ama bana daha gelmedi ve bekliyorum gelmesini

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Android 9 daha yüksek seviye donanım gerektirdiği için alamayacağını söyleyen bir yazı gördüm huawei resmi kanallarından bu bilgiyi aldığını söyleyen yabancı bir şahsın yazısıydı

Kaan1910

Huawei üyesi
Android 9 daha yüksek seviye donanım gerektirdiği için alamayacağını söyleyen bir yazı gördüm huawei resmi kanallarından bu bilgiyi aldığını söyleyen yabancı bir şahsın yazısıydı
Böyle birşey gerçekten varsa mantıklı değil diğer telefon firmalarının pie 9 güncellemesi verdiği çoğu alt seviye cihazda 2 veya 3 GB ram kullanılıyor ve kullandıkları işlemcilerden hiç bahsetmiyorum inşallah doğru değildir

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Böyle birşey gerçekten varsa mantıklı değil diğer telefon firmalarının pie 9 güncellemesi verdiği çoğu alt seviye cihazda 2 veya 3 GB ram kullanılıyor ve kullandıkları işlemcilerden hiç bahsetmiyorum inşallah doğru değildir

2 3 ay içinde konuyla ilgili bir bilgi alacağımızı düşünüyorum