Soru P20 Lite Cihazlarda İnstagram Whatsapp Video Cızırtı Sorunu

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Merhabalar,

Whatsapp instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde arka planda müzik açıp video çekim yaparak story atarken hışırtı cızırtı ya da sesin patladığı doğrudur çünkü cihaz mikrofonu (alt) ve hoparlörü bakarsanız yan yanadır. Buda sesin mikrofona aşırı yüksek sesle gelmesine neden olmakta. Donanım yerleşimi nedeniyle maalesef buna bir çaremiz şimdilik bulunmamakta.

ZX3yEo.jpg


Peki hışırtısız ve cızırtısız bu işi nasıl yaparız?

Aslında çözüm basit arka planda oynattığımız parçayı kısık sesle oynatırsak bu rahatsız edici durumun kalktığını göreceksiniz. Sesi ne kadar kısacağız peki? Onu da bir kaç deneme yaparak kulağınıza hoş gelen ayarı siz belirlemeniz gerekmekte.

Bu ilelebet böyle mi olacak peki?

Biz huawei yetkilileri ile bu durumu paylaşacağız ve yeni gelecek yazılım ile bu uygulamaları açınca tepedeki mikrofonu aktifleştirip alt mikrofonu deaktif edilmesi yönünde talepte bulunacağız. Dikkate alınırsak eğer bu sorun hallolmuş olur.

İyi forumlar.
 

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
cihaz hoparlöründen müzik açarak mı çekim yapıyorsunuz? yoksa dış kaynaktan mı ses alıyorsunuz?
 

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
İlginç bende yok diyordum ama deneme yaptım ilk kez story çektim ve farkettim çok tiz bir ses çıkıyor cızırtı hiç ses çıkmaması değil ama siz yok diyorsunuz anlam veremedim
 
Üst