haber P20 lite güncelleme 2019 resmi

Ahmet2677

Huawei Fan
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Kısaca haber şöyle


Hangi Huawei telefonlara güncelleme gelecek?” sorusunun cevabı belli oldu. Çinli firma, daha önce duyurduğu genişletilebilir ve salt okunur dosya sisteminin hayata geçirilmek üzere olduğunu belirtti.
Bunun yanı sıra, oyun oynama keyfini ve hızını daha üst seviyelere taşıyan GPU Turbo 3.0 da yolda! Peki, hangi Huawei model telefonlar bu güncellemeler ile donatılacak?

Hangi Huawei telefonlara güncelleme gelecek?
Huawei markasının hem oyun oynatma performansı konusunda hem de dosya okuma hızı mevzusunda kararlı olduğu biliniyor. Firmanın yazılım ekibi, yeni dosya sisteminin şu hususlarda önemli katkılar sağlayacağını ifade etti: Rastgele okuma hızı, depolama tasarrufu, daha yumuşak geçişli ve daha hızlı bir oyun deneyimi.
Yeni olan genişletilebilir ve salt okunur dosya sistemi, daha önce Huawei P30 Pro modeline özel bir fonksiyondu. Bu bağlamda, artık, şu modeller de bu sistemden yararlanabilecek: P30 Lite, P20 Lite, Nova 3i, Huawei Y9.
İlgili özellik, bahsedilen telefon modellerinin rastgele okuma hızını yüzde 20 artıracak ve onların 2 GB’tan fazla sistemsel depolama tasarrufuyapmasını sağlayacak.

Dosya sistemini değiştirmek, telefonu daha hızlı hale getirmek için yararlıdır ancak depolama alanını genişletmek ile karıştırılmamalıdır. Buna ek olarak bazı üreticiler, UFS 2.1’den iki kat daha hızlı olan UFS 3.0 depolama sistemine geçiyor. Güncellemenin ilk bölümü olan yeni dosya sistemi, bu ayın sonunda geliyor. Peki, GPU 3.0 hangi telefonları oyun konusunda daha üst bir seviyeye taşıyacak?

Hangi Huawei modelleri güncelleme alacak?
Mobil oyun oynayanların da merakla beklediği bu güncelleme, yine aynı şekilde, P30 Pro’nun sahip olduğu bir ayrıcalıktı. Yonga sisteminin güç tüketimini %10 azaltan, saniyedeki kare sayısının daha az düşmesine yarayan ve gözü daha az yoran bir oyun akışı sağlayan GPU Turbo 3.0’ın bulunacağı cihazlar ise şunlar: P30 Lite, P20 Lite, Nova 3i ve Huawei Y9
Huawei, GPU Turbo 3.0 optimizasyonlarından yararlanan oyunların listesini açıkladı. Toplamda 25 oyun bulunuyor:
Fortnite
— Knives Out
— Battle Bay
— Crazy Taxi
— Real Racing 3
— Into the Dead 2
NBA 2K19
— Dragon Nest M
— Duel Links

— DRAGON
— BALL LEGENDS
FIFA Mobile
— Free Fire
Minecraft
— Helix
— Plants vs. Zombie Heroes
Subway Surfers
— Brawl Stars
— Speed Drifters
Mobile Legends: Bang Bang
— Vainglory
Arena of Valor
— Rules of Survival
— NBA 2K18.
Bu yenilik de Temmuz ayının sonunda kullanıcılar ile birlikte olacak.
 
Son düzenleme:
Üst