Yardım P20 Lite Reset Loop'a Girdi

onur3372

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Merhabalar.Bu sabah uyanınca telefonu aldım elime instagrama girdim durduk yere 3 dakika sonra telefon titredi ve resetlendi.Ve daha sonrasında loopa girdi sürekli resetlenmeye başladı huawei yazısını görüyor bir süre sonra titreyip resetleniyor.İçerisinde 2 yıllık dosyalarım olmasına ragmen yinede bari telefonu kurtarayım diyip factory resete razı geldim.Fakat gird,im baktım ki factory reset kısmı gri bir şekilde inaktif durumda.Tıkladıgımda tepki vermiyor.Download latest version and recovery kısmına girdim wifi ayarlarını yaptım.bir şekilde belirli yüzdelere gelince fail oluyor.daha sonra telefonu açılıp kapatttıktan sonra bir şekilde %100 olunca bu sefer yüklerken fail oluyor.Anlayacagınız ne indirip yükleyebildim nede factory reset atabildim.hatta artık telefonu açınca resetleme kısmı 1 kere olup sonrakinde direk o ekran geliyor.Yardıma ihtiyacım var bilen veya daha önce yaşayan varsa ve tecrübelerini aktarırsa çok mutlu olurum..

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Merhabalar.Bu sabah uyanınca telefonu aldım elime instagrama girdim durduk yere 3 dakika sonra telefon titredi ve resetlendi.Ve daha sonrasında loopa girdi sürekli resetlenmeye başladı huawei yazısını görüyor bir süre sonra titreyip resetleniyor.İçerisinde 2 yıllık dosyalarım olmasına ragmen yinede bari telefonu kurtarayım diyip factory resete razı geldim.Fakat gird,im baktım ki factory reset kısmı gri bir şekilde inaktif durumda.Tıkladıgımda tepki vermiyor.Download latest version and recovery kısmına girdim wifi ayarlarını yaptım.bir şekilde belirli yüzdelere gelince fail oluyor.daha sonra telefonu açılıp kapatttıktan sonra bir şekilde %100 olunca bu sefer yüklerken fail oluyor.Anlayacagınız ne indirip yükleyebildim nede factory reset atabildim.hatta artık telefonu açınca resetleme kısmı 1 kere olup sonrakinde direk o ekran geliyor.Yardıma ihtiyacım var bilen veya daha önce yaşayan varsa ve tecrübelerini aktarırsa çok mutlu olurum..
Bunun bir çok nedeni olabilir bataryadan kaynakl mmc kaynaklı şarj soketi yazilimsalda olabilir cihaz şu anda surekli restart mi yapıyor

onur3372

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Anladım wi-fi den erecovery moddda yazılım indirme işlemi yaptınız yazilim %100 olduktan sonra cihaza yükleme işlemi yaptimi yoksa hatamı verdi bunu tam olarak bilirsem yatdimci olabilirim

aslında şu şekilde yazmıştım ilk mesajda gözden kaçmış olabilir "Download latest version and recovery kısmına girdim wifi ayarlarını yaptım.bir şekilde belirli yüzdelere gelince fail oluyor.daha sonra telefonu açılıp kapatttıktan sonra bir şekilde %100 olunca bu sefer yüklerken fail oluyor " hiç yüklemeye başlayamadım maalesef direkt başında fail oluyor.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
aslında şu şekilde yazmıştım ilk mesajda gözden kaçmış olabilir "Download latest version and recovery kısmına girdim wifi ayarlarını yaptım.bir şekilde belirli yüzdelere gelince fail oluyor.daha sonra telefonu açılıp kapatttıktan sonra bir şekilde %100 olunca bu sefer yüklerken fail oluyor " hiç yüklemeye başlayamadım maalesef direkt başında fail oluyor.
Anladım yazılım kabul etmiyor yani erecovery modda hangi sürüm çıkıyor cihazın bölge kodunu ve derleme numarasini bilirsem SD kartla yazılım yükleme işlemi yapabiliriz

onur3372

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Anladım yazılım kabul etmiyor yani erecovery modda hangi sürüm çıkıyor cihazın bölge kodunu ve derleme numarasini bilirsem SD kartla yazılım yükleme işlemi yapabiliriz

download işlemi yaparken yazan version: 9.1.0.374(C432E7R1P7) bu

forumda gördüğüm kadar sordugunuz diğer şeylerde şunlar:

:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem get-product-model
...
(bootloader) ANE-LX1
OKAY [ 0.010s]
finished. total time: 0.011s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar vendorcountry
vendorcountry: hw/eu
finished. total time: 0.010s

(bootloader) :ANE-LX1 9.1.0.374(C432E7R1P7)
OKAY [ 0.012s]
finished. total time: 0.012s

...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.014s

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
En başta yazdiginiz bile yeterli şimdi ben size uygun yazilimi bulup verecegim bu işlem için SD kart olması lazim

onur3372

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
linkteki yazılımi indirin cihazınıza uygun ama mevcut sürümünüzün alt versiyonu o yüzden yükleme işlemi başarılı olursa sıfırlama işlemi olacaktır otomatik olarak
hocam bir kaç tane soru sorayım ben.Birincisi içerisinde ki dosyaları kaybetmeden düzeltmeye çalışma şansım hiç var mı? ikincisi de sd card için ayarlama yapmam gerekiyor mu ? fat32 vs gibi sistem değişikligi gibi. yoksa direkt olark sd card içine atıp sonra download modunda başlatıp yüklemesini yapmasını mı beklemem gerekiyor?

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
hocam bir kaç tane soru sorayım ben.Birincisi içerisinde ki dosyaları kaybetmeden düzeltmeye çalışma şansım hiç var mı? ikincisi de sd card için ayarlama yapmam gerekiyor mu ? fat32 vs gibi sistem değişikligi gibi. yoksa direkt olark sd card içine atıp sonra download modunda başlatıp yüklemesini yapmasını mı beklemem gerekiyor?
Dosyaları kaybetmek istemiyorsanız bana attığınız sürümünüzun aynısı bulup indirmeniz lazım erecovery modda çıkan sürümün böylelikle cihaz sıfırlama işlemi yapmaz ama düşük sürümde cihaz sıfırlama yapar eğer cihazınızda yazılımsal bir sıkıntı var ise fabrika ayarlarına dönme iyidir SD kart sekillendirmenize gerek yok ben bu güne kadar defalarca yazılım yükledim hiç SD kartı şekillendirme işlemi yapmadım sonuç başarısız olursa SD kartı şekillendirme işlemide yapılabilir her ihtimale karşı