Soru P20 Pro'da galeri güncelleme hk.

Srcn19031903

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Herkese iyi akşamlar.

Şöyle bir sorum olacak.

Whatsapptan resim geldiğinde, ekran görüntüsü aldığınızda veya fotoğraf çektiğinizde galeriye anında düşüyor mu görüntüler?

Benim bu saydıklarımın hiçbiri anlık düşmüyor. 1-2 saniye sonra galeri yenileniyor kendiliğinden öyle geliyor.

Srcn19031903

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Ayrıca telefondan bir şeyler dinlerken kulaklığı takıyorum. Normalde sesi hemen kulaklığa vermesi gerekmiyor mu? Benim telefonda 2 saniye kadar sesi dışarı yansıtmaya devam ediyor.

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Herkese iyi akşamlar.

Şöyle bir sorum olacak.

Whatsapptan resim geldiğinde, ekran görüntüsü aldığınızda veya fotoğraf çektiğinizde galeriye anında düşüyor mu görüntüler?

Benim bu saydıklarımın hiçbiri anlık düşmüyor. 1-2 saniye sonra galeri yenileniyor kendiliğinden öyle geliyor.
Cekilen resimler galeriye düşüyor bende herhangi bir sorun yok.

Srcn19031903

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Cekilen resimler galeriye düşüyor bende herhangi bir sorun yok.

WhatsApp’tan gelen görüntüler ve ekran görüntüsü aldığınızda bunlarda anında galeriye düşüyor mu?

Bahsettiklerimin hiçbiri anında düşmüyor. 1-2 saniye sonra galeri yenileniyor.

Son düzenleme:

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Bunun için ne yapmam gerekiyor? Servise mi göndermeliyim? *ayrıca kulaklığı takınca sesi 1-2 saniyede olsa dışarıdan veriyor.
Kulaklıgı güzel takamıyor olabilirsin. çünkü bende p20 pro kullanıcısıyım bu sekilde bir sorunum yok. ikincisi resimlerin galeriye düşüyordur galeri ayarlarına bak hepsini göster yaparsan hepsi cıkar

Srcn19031903

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Kulaklıgı güzel takamıyor olabilirsin. çünkü bende p20 pro kullanıcısıyım bu sekilde bir sorunum yok. ikincisi resimlerin galeriye düşüyordur galeri ayarlarına bak hepsini göster yaparsan hepsi cıkar

Ekran görüntüsü alıyorum (SS) ardından galeriye giriyorum saliseler sonra aldığım ekran görüntüsü galeriye düşüyor. Hani anlatmak istediğim olay bu. Aynı şey whatsapptan gelen görüntüler içinde geçerli.

Kulaklık için başka bir arkadaşıma sordum. Onda da aynı problem var. Saliseler sonra kulaklığa ses geliyor. Küçük detaylar belki ama bu üründe olmaması gereken şeyler diye düşünüyorum.

Daha önceki cihazlarimda nasıl takıyorsam bunda da öyle takıyorum kulaklığı. Nedense sadece bu cihazda karşılaştım.

mertkarakaya

Yeni Üye
Yasaklı Kullanıcı
Ekran görüntüsü alıyorum (SS) ardından galeriye giriyorum saliseler sonra aldığım ekran görüntüsü galeriye düşüyor. Hani anlatmak istediğim olay bu. Aynı şey whatsapptan gelen görüntüler içinde geçerli.

Kulaklık için başka bir arkadaşıma sordum. Onda da aynı problem var. Saliseler sonra kulaklığa ses geliyor. Küçük detaylar belki ama bu üründe olmaması gereken şeyler diye düşünüyorum.

Daha önceki cihazlarimda nasıl takıyorsam bunda da öyle takıyorum kulaklığı. Nedense sadece bu cihazda karşılaştım.

P20 Lite kullanıcısıyım bende de aynı şekilde oluyor aslında uyuz olduğum bir konu, sesle ilgili olan gecikmeyi şimdi denedim evet 1 saniye kadar bir gecikme var... gerçekten can sıkıcı detaylar.

Mesela beni en uyuz eden konu çok sık kullandığım için uyuz oluyorum çünkü, arama ekranında kişiyi ismini tuşlayarak bulurum hep en eski alışkanlığımdır Huawei'de isminde "i"harfi olanları bulamıyorsunuz "i" dışındaki tüm türkçe harfleri algılıyor ş,ç,ü,ö gibi ama "i"algılamıyor mesela kardeşimin adı "Sami", Sami yazabilmek için 7264 tuşlamam lazım 726'ya kadar Sami'yi ekranda filtreliyor ama 4e bastığımda kayboluyor bunu geri bildirimle filan bir çok yere yazmaya çalıştım ama dönüş yok, basit bir yazılım hatası ama derdimi anlatacak yer yok. Ha bu arada kaldı ki küçük "i" harfi Türkçe karakter bile değil!

Arayüz geliştirme kullanımda ergonomi bu konuya eğilmesi lazım Huawei'nin, hoş bir çok servis henüz ülkemizde kullanılmıyor bunları aşana kadar ülkedeki marka ekseni başka bir yere kayar emin olun.

mertkarakaya

Yeni Üye
Yasaklı Kullanıcı
Mesela şöyle bir şey daha var ön kameradan arka kameraya geçmek bende işkence resmen kamera butonu küçük, küçük olmasına rağmen her defasında arka kameraya veya ön kameraya geçmek için mutlaka 2-3 defa basmak gerekiyor, çok sinir eden bir durum.
oysa ayarlar butonu seçmeli olsa ön kamera arka kamera geçişi kaydırmalı olsa ne kadar hoş bir kullanım sunar. Hayır firma bunları düşünmemiş olabilir ama bu tarz feedback ler için bir altyapı da kurulmamış. Enteresan...

Srcn19031903

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Mesela şöyle bir şey daha var ön kameradan arka kameraya geçmek bende işkence resmen kamera butonu küçük, küçük olmasına rağmen her defasında arka kameraya veya ön kameraya geçmek için mutlaka 2-3 defa basmak gerekiyor, çok sinir eden bir durum.
oysa ayarlar butonu seçmeli olsa ön kamera arka kamera geçişi kaydırmalı olsa ne kadar hoş bir kullanım sunar. Hayır firma bunları düşünmemiş olabilir ama bu tarz feedback ler için bir altyapı da kurulmamış. Enteresan...
Kullandıkça bir çok eksiği olduğunu göreceğiz. Ben kulaklık meselesini başka birine daha sordum. Onunda cihazı p20 pro onda da aynı sorun var. Sadece galeri anlık düşüyor görüntüler.