Yardım Pusula ve ekran döndürme çalışmıyor

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Yazılımı tekrar yükledinmi veya hard reset yaptın mı yazılımsal olmalı yani
Test point noktasına kısa devre yaptırmak hard reset atmaktan farkı bir durum beyne şok verilip sıfırlanıyor ve yazılımı yeniden yükleniyor hard resettten daha farklı bir olay detaylı bilgi için internetten arastirabilirler yanlış bilgi vermek istemiyorum çünkü

Ahmet2677

Huawei Fan
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bu yazılımsal bir sıkıntı ama kronik hale gelmiş hard reset çektim en son sensorun çalıştığı sürüme geri döndüm hiç biri fayda etmedi bu sorunu yasayipta teknik servise gönderen olmuş yazılım atılmış yapılmış ama ilk gelen guncellemede yine aynı sorun oluşmuş ve cihaz değişimi yapılmış özel rom atıldığında derleme surumu 8.0.0.46 (oxcb) olduğunda bende sensörler çalışıyor ama o özel romunda sıkıntıları çok Huawei bu soruna bir çözüm bulabilirdi ve sadece bu sorunu yaşayanlar için resmi sitesinde bir güncelleme dosyası paylasabilirdi ama umurlarinda değil
Garantisi vardır yani 2 yıl geçmedi gönder kısadan

MerEkiz

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Cihaz android olduğu için benzer problem yaşamış biri sorununu bu şekilde çözmüş incele istersen

Herkese merhaba. Bilindiği gibi birçok Xiaomi telefonlarda (özellikle Redmi Note 3'lerde) ekran döndürme, jiroskop, pusula gibi sensörler çalışmamakta yada hatalar vermekte. Çin'den getirttiğim Redmi Note 3'te de aynı sorunu yaşadım. Yurt içi-dışı kaynaklarda önerilen her şeyi yaptım, ayarları değiştirdim, ROM lar yükledim ama nafile. Uzun süren araştırmalar sonucunda rusça bir forum sitesinde bulduğum 30 saniyelik bir yöntemle tüm sorunlar çözüldü.
10 dakika önce hallettiğim sorunumu heyecanla ve derhal sizlerle paylaşıyorum. Aynı dertten muzdarip olanların işine yarar umarım.
Önce linkteki adb-tools-persist.zip dosyasını indiriyoruz;

Dosyayı herhangi bir yerde boş bir klasör içine açtıktan sonra, o klasörün içine girip klasörün içerisinde boş bir yere shift+sağ klik yaparak "komut penceresini burada aç"ı seçiyoruz.

Telefonu fastboot moda alıp bilgisayara bağladıktan sonra, açılan komut penceresinde sırasıyla şu komutları yazıyoruz;
fastboot devices (enter) (enter'a bastıktan sonra komut penceresinde cihazınızın tanınmış olması gerekiyor)
fastboot erase persist (enter)
fastboot flash persist persist.img (enter)
fastboot reboot (enter)

Cihaz kapanıp açılacak. Bu kadar...
Sonrasında pusulaya girip çalıştığını görebilirsiniz

Sonucu yazarsın bizede
Keşke uygulamayı bi video olarak yükleseydin çok güzel olurdu

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Keşke uygulamayı bi video olarak yükleseydin çok güzel olurdu
Çok araştırdım bu sensör konusunu aynı sorunu yaşıyorum bölge kodu değişikliği bile yaptım ane-lx1 c432 cihazı ane-lx2 c636 ya çevirdim sensörler çalışıyordu ama bu seferde derleme numarası oxcb oldu telefon güncelleme almıyordu ara yüzünde eksik uygulamalar vardı dosyalarım magazin kilit açma ve daha bir kaç özellik yoktu yine eski orjinal bölge koduna ane-lx1 c432 ye çevirdim telefonu sensörler yine gitti ama cihazın derleme numarası düzeldi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ane-lx2 lerde sensör çalışıyor cihazınız ane-lx1 c432 ise ane-lx2 c185 farklı bir bölge kodunu değiştirirseniz ve ane-lx1 i ane-lx2 ye çevirirseniz en önemlisi derleme numaranız değişmez ise hem sensörünuz çalışır hem güncelleme alırsınız hem arayüzde eksiklikler olmaz

kabhasakhal

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Cihaz android olduğu için benzer problem yaşamış biri sorununu bu şekilde çözmüş incele istersen

Herkese merhaba. Bilindiği gibi birçok Xiaomi telefonlarda (özellikle Redmi Note 3'lerde) ekran döndürme, jiroskop, pusula gibi sensörler çalışmamakta yada hatalar vermekte. Çin'den getirttiğim Redmi Note 3'te de aynı sorunu yaşadım. Yurt içi-dışı kaynaklarda önerilen her şeyi yaptım, ayarları değiştirdim, ROM lar yükledim ama nafile. Uzun süren araştırmalar sonucunda rusça bir forum sitesinde bulduğum 30 saniyelik bir yöntemle tüm sorunlar çözüldü.
10 dakika önce hallettiğim sorunumu heyecanla ve derhal sizlerle paylaşıyorum. Aynı dertten muzdarip olanların işine yarar umarım.
Önce linkteki adb-tools-persist.zip dosyasını indiriyoruz;

Dosyayı herhangi bir yerde boş bir klasör içine açtıktan sonra, o klasörün içine girip klasörün içerisinde boş bir yere shift+sağ klik yaparak "komut penceresini burada aç"ı seçiyoruz.

Telefonu fastboot moda alıp bilgisayara bağladıktan sonra, açılan komut penceresinde sırasıyla şu komutları yazıyoruz;
fastboot devices (enter) (enter'a bastıktan sonra komut penceresinde cihazınızın tanınmış olması gerekiyor)
fastboot erase persist (enter)
fastboot flash persist persist.img (enter)
fastboot reboot (enter)

Cihaz kapanıp açılacak. Bu kadar...
Sonrasında pusulaya girip çalıştığını görebilirsiniz

Sonucu yazarsın bizede

Merhabalar, yukarıda vermiş olduğunuz çözüm önerisini denedim, ama komut penceresine "fastboot erase persist" yazıp enter tuşuna bastığımda "remote: Command not allowed" hatası verdi.
Bu durumda bu hatayı ne şekilde çözümleyebileceğim hakkında bilginiz var mı?

Teşekkürler

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Merhabalar, yukarıda vermiş olduğunuz çözüm önerisini denedim, ama komut penceresine "fastboot erase persist" yazıp enter tuşuna bastığımda "remote: Command not allowed" hatası verdi.
Bu durumda bu hatayı ne şekilde çözümleyebileceğim hakkında bilginiz var mı?

Teşekkürler
Bendede aynı sorun vardı çözdüm ama bu yöntemle değil

acar_47

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Merhabalar arkadaşım size yardımcı olabilir. Bizzat kendi telefonumu hallettim. Düzeldi. Burda da açıklamasını yapmıştım. Bulubilirsin.