Yardım YASAL SÜRE BAŞLAMIYOR

huss

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
arkadaşlar p20 lite kullanıyorum ürün kayıtsız 1. sim sürem bitti 120 gün
2.sime taktım hizmet yok diyor

edevletten imei sorguluyorum telefon modelim vs çıkıyor
kayıt bullunamdı yazıyor

1. simde kayıt dışı tespit edilen cihaz yazıyor

2. sim süresi neden başlamadı ne yapmam gerek

ayrıca şöyle bir saçmalık var hattımı 1 veya 2 . sşme takıp 2G yapınca arama mesaj yapıkıyor ama internet yok

cihaz model no LX1
DERLEME SÜRÜMÜ: 9,1,0,257

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM YASAL SÜRE NEDEN BAŞLAMIYOR NASIL BAŞLAR EĞER BAŞLAMAZSA İMEİ NASIL YAPILIR

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
arkadaşlar p20 lite kullanıyorum ürün kayıtsız 1. sim sürem bitti 120 gün
2.sime taktım hizmet yok diyor

edevletten imei sorguluyorum telefon modelim vs çıkıyor
kayıt bullunamdı yazıyor

1. simde kayıt dışı tespit edilen cihaz yazıyor

2. sim süresi neden başlamadı ne yapmam gerek

ayrıca şöyle bir saçmalık var hattımı 1 veya 2 . sşme takıp 2G yapınca arama mesaj yapıkıyor ama internet yok

cihaz model no LX1
DERLEME SÜRÜMÜ: 9,1,0,257

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM YASAL SÜRE NEDEN BAŞLAMIYOR NASIL BAŞLAR EĞER BAŞLAMAZSA İMEİ NASIL YAPILIR
telefonunuz yurt dışı olduğu için türkiyede imeı kaydı yok bu yüzden kullanıma kapatılmıştır ikinci sim içinde kullanma hakkınız var daha önceden hiç ikinci simi kullandınızmı eğer kullandıysanız onunda süresi başlayıp bitmiş olabilir güncelleme yapmışsınız son sürümü kullanıyorsunuz. Keşke yapmasaydınız yaşadığınız şehirde bir teknık servise götürün 30-40 tl arası bir fiyatla sorununuzu çözecektir NOT: teknık servise götürürsenız bütün verileriniz silinecektir o yuzden önemli verileriniz varsa yedekleme alın.

Son düzenleme:

huss

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
ALDIĞIMDA İLK SİME TAKTIM SÜRESİ BİTTİ 2. SİME HİÇ TAKMADIM BİLEREK AMA ŞİMDİ TAKINCA YASAL SÜRENİN BAŞLAMASI GEREK AMA BAŞLAMIYOR NEDEN BAŞLAMIYOR ACABA
HUAWEİ SUİTEDEN ESKİ SÜRÜME DÖNDÜRÜRSEM BİR FAYDASI OLUR MU SİZCE

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
ALDIĞIMDA İLK SİME TAKTIM SÜRESİ BİTTİ 2. SİME HİÇ TAKMADIM BİLEREK AMA ŞİMDİ TAKINCA YASAL SÜRENİN BAŞLAMASI GEREK AMA BAŞLAMIYOR NEDEN BAŞLAMIYOR ACABA
9.1.0.257 1 kasım güvenlik yaması almış telefonlar hısuite üzerinden 8 sürümüne geri dönüş cıkmıyor ben denedım olmadı sizin sürüm düşürmelik bir işiniz yok eğer telefoncuya götürürsenız onlar ıemı repair işlemi için sürümü düşürmeleri lazım ikinci hattı taktığınızda onunda kullanma süresi başlaması lazım neden başlamıyor o konuda bilgim yok acıkcası ama ya pasaport kaydı yaptıracaksınız ki nerdeyse tel fiyatına yada telefoncuya götüreceksınız onlar halledecek yanı ikinci hattın kullanma süreside başladı diyelım bir kaç ay sonra yine telefoncuya götürmek zorunda kalacaksanız bnu sırada yine güncelleme yaparsanız işi zora sokarsınız

huss

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
ANLADIM HOCAM BU İKİNCİ HAT AÇILSA 1 AY DAHA LULLANIP TELEFONU SONRA İŞİM KALMAYACK TELEFOMLA AMA NASIL AÇILACAK HİÇ FİKRİM Y9IOK

Ahmet2677

Huawei Fan
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
2 farklı imei vardi sanirim 2.sim içinde 120 gün olabilir!

Ahmet2677

Huawei Fan
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
2 imei vardır ki öyle olmalı 2 ayrı hat çalışmaz öyle zaten :)

huss

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
ikinci hattı kullandığınızda telefonunuzda servis yokmu arama yapamıyormusunuz naısl oluyor
Baya uğraşıyorum günlerdir sadece 2. Hattı taktığımda hizmet yok yazıyor

Kullanmadığım şebeke olmayan hatti 1. Sime takip mobil veri seçimini 1.hat yaptığımda 2. Sim deki ağ 2 G olup arama ve mesaj çalışıyor

Böyle değişik bir durumda var ama İnternetim yok bu yasal süre başlasa çok iyi olacak

huss

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
arkadaşlar bühün telfonu suite ile 8 sürümüne geri aldım.
şimdi imei sorgulama yaptığımda çnceden kayıt bulunamadı yazıyor du ama şimdi kayıt dışı tespit edilen cihaz yazıyor ama halen sinyal yok acaba sinayl gelir mi gelirse kaç güne