Huawei Mate 20 Bildirim Sorunu Çözümü

Efe

Huawei Team
Kurucu
CoAdmin
Cihaz
Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro , mate 20 lite serilerinde bildirim sorunu olan kullanıcılar aşağıdaki işlemleri yaparak çözüme kavuşabilirler.

Ayarlar > Pil Ayarları > Uygulama başlatma > Tümünü Otomatik olarak yönet kısmını devre dışı bırakın > Ardından Sag üst Kısımda 3 Noktaya Tıklayıp Manuel Olarak Yönet Kısmından Bildirim almak istediğiniz uygulamayı

Oto Başlatma
İkincil Başlatma
Arka Planda Çalışma

Bu Kısımları işaretleyin Sorun Çözülecektir.

KEMSA

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba arkadaşlar,
Herkes güncellemeden bahsediyor ama ben kilit ekranı bildirimlerine takıldım ve çözdüm emin olun kendi aradığımı ve isteğim ekranı buldum ve yaptım.Daha önce iphone kullanıyordum gelen bildirimler kilit ekranında görünüyordu hemde kimden geldiği resmi ile birlikte mesaj veya diğer bildirimlerin hepsi hemde ilk bir iki satır açıklaması ile birlikte görünüyordu içine girince okuyabiliyordunuz fakat huawei mate 20 lite telefonlarda ne yaparsan yap bildirim kilit ekranında var ama sarı çizmeli mehmet ağa kimden bu mesaj ?.
Hemen aklıma geleni yaptım eşimin telefonunda telefon kilidi yok oda Huawei mate 10 lite ve kendi telefonumdan da yüz kilidi ,parmak izi ,ekran şifresini kaldırdım ve sonuç kocaman bir başarı .Sonra sırası ile kilitleri geri yükledim parmak izinde sonuç aynı sorun yok ama bir baktım ki yüz kilidi devrede iken aynı sorun ortaya çıktı,hemen yüz kilidini iptal ettim aynen sorun ortadan kalktı.
Şimdi telefonuma gelen bildirimlar kilit ekranında iphone de ki gibi görüntülüyorum detaylı ve kimden geldiği anlaşılır biçimde,ama bu bence bir yazılım eksikliği ve hatası bilgilerinize arz ederim.
Saygılarımla

Son düzenleme:

Kaffesatz

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Bugün bir anda bildirimler gözükmemeye başladı. Bildirim geliyor telefon titriyor ne kilit ekranında ne de bildirim panelini indirince bildirimler gözüküyor. Ayrıca bildirim panelinde otomatik döndürmeye tıklayınca işlem görmüyor ayarlardan yapınca açılıyor. Bilgisi olan var mı ?

KEMSA

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bugün bir anda bildirimler gözükmemeye başladı. Bildirim geliyor telefon titriyor ne kilit ekranında ne de bildirim panelini indirince bildirimler gözüküyor. Ayrıca bildirim panelinde otomatik döndürmeye tıklayınca işlem görmüyor ayarlardan yapınca açılıyor. Bilgisi olan var mı ?
Merhaba arkadaşım bir iki üst satırda efe arkadaşımızın dediğini yap bildirimlerin görünecektir ve aynı zamanda benim yazdıklarımı da uygula sorunun çözülecektir.
Başarılar dilerim.
Saygılarımla

Kaffesatz

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Merhaba arkadaşım bir iki üst satırda efe arkadaşımızın dediğini yap bildirimlerin görünecektir ve aynı zamanda benim yazdıklarımı da uygula sorunun çözülecektir.
Başarılar dilerim.
Saygılarımla
İki yöntem de işe yaramadı. Bugüne kadar zaten herhangi bir bildirim sorunum yoktu. Her yerden geliyordu. Bugün birden gelmemeye başladı.

KEMSA

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
İki yöntem de işe yaramadı. Bugüne kadar zaten herhangi bir bildirim sorunum yoktu. Her yerden geliyordu. Bugün birden gelmemeye başladı.
Değerli arkadaşım Forum'da bildirimler konusuna gir bildirimle ilgili yorumları bul yazıları tek tek oku takip et muhakkak sonuca ulaşacağına inanıyorum, ayrıca şu bir gerçektir ki telefon konusunda uğraşıyorsanız meraklı iseniz formun tüm sayfalarını okuyunuz form1 bilgi paylaşma noktasıdır herkesin bilgisi birleşince ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor arz eder
başarılar dilerim Kolay gelsin.

voldemorgue

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba arkadaşlar,
Herkes güncellemeden bahsediyor ama ben kilit ekranı bildirimlerine takıldım ve çözdüm emin olun kendi aradığımı ve isteğim ekranı buldum ve yaptım.Daha önce iphone kullanıyordum gelen bildirimler kilit ekranında görünüyordu hemde kimden geldiği resmi ile birlikte mesaj veya diğer bildirimlerin hepsi hemde ilk bir iki satır açıklaması ile birlikte görünüyordu içine girince okuyabiliyordunuz fakat huawei mate 20 lite telefonlarda ne yaparsan yap bildirim kilit ekranında var ama sarı çizmeli mehmet ağa kimden bu mesaj ?.
Hemen aklıma geleni yaptım eşimin telefonunda telefon kilidi yok oda Huawei mate 10 lite ve kendi telefonumdan da yüz kilidi ,parmak izi ,ekran şifresini kaldırdım ve sonuç kocaman bir başarı .Sonra sırası ile kilitleri geri yükledim parmak izinde sonuç aynı sorun yok ama bir baktım ki yüz kilidi devrede iken aynı sorun ortaya çıktı,hemen yüz kilidini iptal ettim aynen sorun ortadan kalktı.
Şimdi telefonuma gelen bildirimlar kilit ekranında iphone de ki gibi görüntülüyorum detaylı ve kimden geldiği anlaşılır biçimde,ama bu bence bir yazılım eksikliği ve hatası bilgilerinize arz ederim.
Saygılarımla
Akıllı kilit ekranı bildirimlerini devredışı bırakırsanız yüz tanımanız aktifken de bildirimlerin içeriklerini görebilirsiniz

hakan197

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Burada yazılanları yaptım ve bildirimler gelmeye başladı fakat Twitter'dan bildirim gelmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

KEMSA

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
arkadaşım merhaba soruna dikkat etmemişim özür
uygulamaları aç ,tvtr seç izinlere bak yapacağını ümit ediyorum
ben hiç bir sosyal içerik kullanmıyorum detayı hakkında bilgim yok