Soru |ÇÖZÜLDÜ| Mate 20 lite güncelleme ile ilgili

vezniaher

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba, daha önce forumda konu açmıştım cihazım güncelleme almıyor diye, müşteri hizmetleri imei ve derleme numarasından kontrol etti, beklememi söylediler.
Cihazımın derleme numarası 9.1.0.266(C432E3R1P1)
Bugün baktığımda 6 Ekim 2019 güvenlik yaması ile duruyur, bundan sonra hiç güncelleme gelmedi mi bu mate 20 lite'lara? Beklemenin fayda edeceğini sanmıyorum.
Forumda gezerken bu konuyu gördüm. Ben bu konudaki anlatılanları yapsam sorun çıkar mı? Sonuçta şuan 9.1 var burada 9.0 için anlatılmış. Linkteki anlatılanı yapsam sırasıyla bütün güncellemeleri alır mıyım?
Lütfen yardım edin.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Sizin cihazınız zaten 9 sürümünde, 9 android sürümü 9.1 emui sürümü derleme numaranizda herhangi bir bozulma yok yani güncelleme almamanız için herhangi bir sorun yok cihazınız c432 Avrupa bölge koduna sahip manuel olarak güncelleme yapacaksaniz uygun yazılımi yüklemeniz lazım benden size tavsiye müşteri hizmetleriyle tekrar iletişime geçin hisuite üzerinden güncelleme yapmayı denediniz mi veya erecovery modda wi-fi ağı üzerinden hangi hattı kullanıyorsunuz

vezniaher

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Sizin cihazınız zaten 9 sürümünde, 9 android sürümü 9.1 emui sürümü derleme numaranizda herhangi bir bozulma yok yani güncelleme almamanız için herhangi bir sorun yok cihazınız c432 Avrupa bölge koduna sahip manuel olarak güncelleme yapacaksaniz uygun yazılımi yüklemeniz lazım benden size tavsiye müşteri hizmetleriyle tekrar iletişime geçin hisuite üzerinden güncelleme yapmayı denediniz mi veya erecovery modda wi-fi ağı üzerinden hangi hattı kullanıyorsunuz
Dediğiniz yolları denedim olmadı, wifi evde var ttnet erecovery ile de bulmuyor sunucudan dosya bulunamadi gibi failed diye hata veriyor. Müşteri hizmetleri yine konuştum, 2-3 hafta beklememi söyledi, bunca zaman gelmedi yine gelmezse nolacak dedim, servise gelmesi gerekecek dedi. Durum bu

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Anladım en iyisi bir kaç hafta daha bekleyin olmazsa teknik servisle iletişime geçebilirsiniz manuel olarak yükleme yaparsınız cihaz brick olabilir erecovery modda kalabilir serviste ücretsiz karsilamayabilir

vezniaher

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Anladım en iyisi bir kaç hafta daha bekleyin olmazsa teknik servisle iletişime geçebilirsiniz manuel olarak yükleme yaparsınız cihaz brick olabilir erecovery modda kalabilir serviste ücretsiz karsilamayabilir
Evet bekleyeceğim biraz daha, eğer olmazsa hisuite üzerinden 9.0'a dönücem, sonra güncellemeleri kontrol edicem belki düzelir o zaman.
Daha önce gm5 plus kullanıyordum, onda kolaylıkla rom yükleyebiliyordum, ama bu Huawei öyle değilmiş, internette de çok bilgi yok

vezniaher

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
BİLGİLENDİRME:
bekleyemedim malum korona virüsü yüzünden evdeyiz, şansımı deneyim dedim, denedim ve şuan 10 yükleniyor.
1-Öncelikle Hisuite ile yedeklerimi aldım.
2-Hafıza kartımı ve hattımı telefondan çıkardım. (Turkcell hat farklı güncelleme aldığı için)
3- Hisuite üzerinden 9.1'den 9.0'a geçtim. (derleme numarası değişti)
4- Telefonun kurulumunu yaptım.
5-telefonun ayarlar>yazılım güncellemesi kısmından güncellemeleri kontrol ettim.
6-yeni güncelleme 9.1 buldu, indirdim ve yükledim.
7-Destek uygulamasından bir daha yazılım güncellemesi kontrol ettim, çok ufak boyutta güncelleme buldu yükledim.
8- 10 için telefondan yazılım güncellemesi kontrol ettim ama bulmadı.
9-erecovery modda açtım denedim ve 9.1 için 3G'lık bir güncelleme buldu onu da yükledim
10- telefon açıldığında, yeni güncellemeleri kontrol ettim bir şey bulamadı.
11- Hisuite üzerinden güncelleme kontrol ettim ve sonunda 10 güncellemesi geldi.
12- Şuan yükleniyor telefona, işlemler çok uzun sürüyor, sabırla beklemek lazım indirip kurarken.

Teşekkür ederim ilgi için, telefonuna güncelleme gelmeyenler denesin.