Soru Huawei P20 Lite Sesör Sıkıntısı

centillboy

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Telefonum aşağıdaki sürümdeydi ve adım sayar fotoğrafları yan çevirme gelen aramayı telefonu ters çevirdiğimde sessize alma tüm özellikler aktif olarak kullanılabiliyordu

Huawei P20 LiteANE-LX1FullOTA-MF2018.07.118.xB146 (8.0.0.146),ANE-L21C4321.96GB(31)

Suitte yedek alırken program güncelleme olduğunu söyledi güncellediğim sürüm ise aşağıdaki sürüm güncelledim fakat sensör devre dışı kaldı ne gelen aramaları ters çevirdiğimde sessize alıyor ne adım sayıyor nede galeride fotoğrafları yan çeviriyor

Huawei P20 LiteANE-LX1FullOTA-MF2018.08.138.xB148 (8.0.0.148),ANE-L21C1851.98GB(32)

Sorun ne olabilir ne önerebilirsiniz sıkıntı ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

OrxaN

Huawei üyesi
o dediginiz özelliklerden 1ni kullaniyorum adim sayar, oda bende 2-3gün önce çalişiyordu kilit ekranindada gözükuyordu fakat temadandir galiba kilit ekranindan gözukmuyor..
galeride fotograflar yan cevirme neyi kast ediyorsun hocam? otomatik döndürme açikken dönmuyor mu galery?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
@centillboy merhaba

Cihaz içersinde yüklü olan yazılım orjinal yazılım mı? Siz isteğinize bağlı özel bir rom yüklemesi yaptınız mı? Cihaz yurt dışı ürünü mü?

Ürün yurt dışı olduğunu kabul ederek konu hakkında bildiğimi aktarmaya çalışacağım. Bu sürümlerde pusula otomatik ekran döndürme gibi g-sensörlerin devre dışı kaldığı örneklerini fazlaca okudum. Ancak farklı olan şey ise herkesin problem yaşıdığı sürüm 146 idi. Siz bu sürümde sorunsuzca kullanmışsınız. 148 sürüme geçince problem ortaya çıkmış. 146 ile problem yaşayan hiçbir kullanıcı bu soruna ne yazıkki bir cevap bulamamış problemi cihazı servise götürmek zorunda kalmışlardır. sizde isterseniz yeni yazılım gelmesini ya da servise götürerek (varsa garanti) sorunu çözmeyi denemeniz en kolay ve garanti yol olacaktır.

iyi forumlar.

centillboy

Yeni Üye
Yurtiçi cihaz yazılımda suitten yüklendi orjinal yazılıma orjinal üst sürüm yüklendi
Evet ekran döndürme aktifken birşey dönmüyor ekranda sürüm düşürülebiliyormu bu konuda bir bilginiz varmı bu şekilde çok anlamsız bir telefon oldu resmen

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Yurtiçi cihaz yazılımda suitten yüklendi orjinal yazılıma orjinal üst sürüm yüklendi
Evet ekran döndürme aktifken birşey dönmüyor ekranda sürüm düşürülebiliyormu bu konuda bir bilginiz varmı bu şekilde çok anlamsız bir telefon oldu resmen
Oem kilidi acikmi telin

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Dediğim gibi ben birşey açmadım sensörler çalışsın yeterli benim için yardımcı olursanız çok sevinirim

Sizin icin arastiriyorum yabanci forumlarda bu guncellemeden sonra ayni sorunu yasayan kullanicilarin sayisi az degil arastirip size bilgi iletmeye calisacagim

acar_47

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
ane-lx1 8.0.0.148 (c461) güncellemesi geldi fakat telefonumdaki sensör sorunu düzelmedi ve devam ediyor. sensör sıkıntısı yaşadığım telefonun ön kamerası 24 mp

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
aynı sorun bendede var son gelen güncelllemeyle birlikte oldu sanırım şu an adım ölçer ayarlada acık olmasına rağmen gözükmuyor ve youtubeye fln girip telefonu yan cevirmeme rağmen ekran otomatik olarak dönup tam ekrana gecmıyor herhangi bir çözüm bulabildinizmi

Mackr

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
ane-lx1 8.0.0.148 (c461) güncellemesi geldi fakat telefonumdaki sensör sorunu düzelmedi ve devam ediyor. sensör sıkıntısı yaşadığım telefonun ön kamerası 24 mp

Kardeşim benim telefonum da aynı durum da hiç bir sensör çalışmıyor biraz önce bu uygulamayı indirdim en azından video izlerken yan çevirebiliyorum.