Yardım Huawei y6 2019 Bildirim Sorunu

Xio123

Yeni Üye
Cihaz
Y6 Pro
selamun aleyküm arkadaşlar iyi forumlar
huawei y6 2019 kullanıyorum 3-4 gün oldu alalı
başlıkta da belirtmiş olduğum gibi
oyunların bildirimleri gelmiyor
pil optimizasyon kısmından da düzelttim ama gelmiyor
sosyal medyalardan geliyor.
nette yazılan bir çok öneriyi denedim ama oyunlarda ki bildirim sorununu çözemedim
denediği çözümler:
pil ayarlarından uygulama başlatmaya girip tümünü otomatik yöneti devre dışı bıraktım. üst kısımda bulunan 3 noktaya tıkladım manuel olarak yönete tıklayıp
oto başlatma-ikincil başlatma- arka planda çalışma kutucuklarını da işaretledim
tema değişikliği de yapmadım
yüz kilidi ve parmak okuyucu da açık değil
uygulamalar kısmına girip bildirim gelmesini istediğim uygulamaların bildirim ayarlarını da kontrol ettim ama hiç bir işe yaramadı
öneri de bulunacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim
(konuyu yanlış yere açtıysam yanlış örnek seçtiysem özür dilerim)

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
selamun aleyküm arkadaşlar iyi forumlar
huawei y6 2019 kullanıyorum 3-4 gün oldu alalı
başlıkta da belirtmiş olduğum gibi
oyunların bildirimleri gelmiyor
pil optimizasyon kısmından da düzelttim ama gelmiyor
sosyal medyalardan geliyor.
nette yazılan bir çok öneriyi denedim ama oyunlarda ki bildirim sorununu çözemedim
denediği çözümler:
pil ayarlarından uygulama başlatmaya girip tümünü otomatik yöneti devre dışı bıraktım. üst kısımda bulunan 3 noktaya tıkladım manuel olarak yönete tıklayıp
oto başlatma-ikincil başlatma- arka planda çalışma kutucuklarını da işaretledim
tema değişikliği de yapmadım
yüz kilidi ve parmak okuyucu da açık değil
uygulamalar kısmına girip bildirim gelmesini istediğim uygulamaların bildirim ayarlarını da kontrol ettim ama hiç bir işe yaramadı
öneri de bulunacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim
(konuyu yanlış yere açtıysam yanlış örnek seçtiysem özür dilerim)
ayarlar>uygulamaları yönet>Oyunu seç >durmaya zorla ve kaldır butonlarının altında bildirimleri göster seçeneğini aktif hale getirin yada ayarlar kısmında güç tasarruf modunda arka planda açık kalacak uygulamaları seçtiğiniz bölüm var şuan tam hatırlayamadım orada oyun devre dışı olabilir veya 3. senaryo wifi uyku modunda kapalı olabilir ayarlar kısmında wifiye girip uyku modunda seçeneklerinden açık bırak kısmını seçip deneyebilrisiniz

Xio123

Yeni Üye
Cihaz
Y6 Pro
ayarlar>uygulamaları yönet>Oyunu seç >durmaya zorla ve kaldır butonlarının altında bildirimleri göster seçeneğini aktif hale getirin yada ayarlar kısmında güç tasarruf modunda arka planda açık kalacak uygulamaları seçtiğiniz bölüm var şuan tam hatırlayamadım orada oyun devre dışı olabilir veya 3. senaryo wifi uyku modunda kapalı olabilir ayarlar kısmında wifiye girip uyku modunda seçeneklerinden açık bırak kısmını seçip deneyebilrisiniz
Cevabınız için teşekkür ederim :)
Lakin dediğiniz herşeyi yaptım
Uygulamalar bölümün de bildirimlere izij verdim kilit ekranın da göster seçeneğini de işaretledim.
Güç tasarrufu modunda herhangi bir seçenek çıkmıyor sadece güç tasarruf modunu aktif etme seçeneği var uygulamaları yönet kısmından hepsini manuel olarak seçmiştim
WiFi değil de veri olarak kullanıyorum lakin oda uyku modunda değil
Dün üstteki yorumumu yazdıktan sonra oldu gibi. Mesela oyunda ki enerji dolunca ileti düştü. Lakin tekrardan enerjimi sıfırladım sabah ileti gelecek mi diye maalesef gelmemiş
Ya geçikmeli olarak geliyor yada hiç gelmiyor
Korunan uygulamalar ile alakası olabilir mi?
Gerçi benim telefonda oda yok (korunan uygulamalar)
Dua programı kullanıyorum alarm kısmını açmadığım zaman ondan bildirim gelmiyor. Uyarı veriyor Huawei telefonlar da korunan uygulamalar kısmından izin vermeniz gerek diye

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Cevabınız için teşekkür ederim :)
Lakin dediğiniz herşeyi yaptım
Uygulamalar bölümün de bildirimlere izij verdim kilit ekranın da göster seçeneğini de işaretledim.
Güç tasarrufu modunda herhangi bir seçenek çıkmıyor sadece güç tasarruf modunu aktif etme seçeneği var uygulamaları yönet kısmından hepsini manuel olarak seçmiştim
WiFi değil de veri olarak kullanıyorum lakin oda uyku modunda değil
Dün üstteki yorumumu yazdıktan sonra oldu gibi. Mesela oyunda ki enerji dolunca ileti düştü. Lakin tekrardan enerjimi sıfırladım sabah ileti gelecek mi diye maalesef gelmemiş
Ya geçikmeli olarak geliyor yada hiç gelmiyor
Korunan uygulamalar ile alakası olabilir mi?
Gerçi benim telefonda oda yok (korunan uygulamalar)
Dua programı kullanıyorum alarm kısmını açmadığım zaman ondan bildirim gelmiyor. Uyarı veriyor Huawei telefonlar da korunan uygulamalar kısmından izin vermeniz gerek diye
oyunun bildirimleri acik olmasina ragmen bildiri gelmiyorsa yazilimsal sorun vardir

Alternon

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Pro
Selamlar

Herkese

Kendi Deneyimi Burada anlatmak isterim.

Sorunlarım; Şöyle idi.
Versiyonum Android 10
Whattsapp, Gmail, uygulamalarım ekrana geliyor fakat ses titreşim gelmiyor. Arka Plan çalışan tüm uygulamalarım kapanıyor. Bildirim gelmiyor. Müşteri hizmetleri çözüm bulamadı. Sürekli hard format uygulama tercihlerini sıfırla falan filan

Neyse

Ürettiğim çözümü sizinle paylaşayım.
Eğer telefonu sürekli en yeni versiyon ile güncelliyorsanız. Ilk yapılması gereken HiSuite yüklüyorsunuz. Bilgisayarınıza yükleme bittikten sonra telefonun yedeğini alıyorsunuz.

Yedek işi bittikten sonra alt tarafta sistem güncellemelerinizi kontrol ediyorsunuz. Diğer sürüme geç tıklıyorsunuz versiyonu 9 geri yüklüyorsunuz. (Eğer 9 kullanıyorsanız ilk önce Android 10 güncelleyiniz, daha sonra Android 9 geri dönünüz.) bu durum yapılırken kesinlikle telefona dokunmayın görüşme yapmayın.

Versiyon 9 yüklendikten sonra telefonu kuruyorsunuz. Yeni telefon gibi davranıyorsunuz eski ayarlar ile ilgili hiçbir bilgi geri seçim yapmıyorsunuz. (Bunun amacı tamamen fabrika versiyonunu adapte etmek)

Telefonu kurulduktan sonra kapatılacak yerler;
Ayarlar>bildirimler>diğer bildirim ayarları> bildirimler ekranı açar Kapalı olacak.

Optimizer> sağ üstte ayarlardan akıllı ayarlama kapalı olacak.

HiSuite yüklediğiniz yedeği geri yüklerden eski ayarlar ile ilgi kısımları işaretlemeyiniz. Resim, müzik, sms, ve benzeri yedeklerinizi geri alabilirsiniz.

Mail Programı;
Gmail Whattsapp uygulaması ile çakışıyor. Birbirlerini engelliyor. gmail de okunmayan mail varsa Whattsapp bildirim düşmüyor.
Bu sebeple Gmail yerine Outlook yükleyin. Sorun kalmayacaktır.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm Android 9 kullanıyorum. Versiyon 10 yüklemedim. Şu an bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum.

İyi günler dilerim