Yardım Mate 20 Lite Global Versiyon EMUI 10 Güncellemesi

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
ben cihazımı ilk aldığımda ane-lx1 c432 avrupa bölge koduna sahipti gelen bir güncelleme sonrasında yer cekımı sensörü ve ona bağlı bütün uygulamalar devre dışı kaldı telefonun bootloder kilidinı acıp ane-lx2 c636 asya pasafik bölge koduna cevirdim ve yercekimi sensörüne bağlı bütün uygulamlar aktif bir şekilde calışmaya başladı ama seri numaram üzerinde bölge kodunu araştırınca ane-lx1 c432 avrupa bölge kodu cıkıyor yanı uzun lafın kısası cihazınızda bölge değişikliği yapılsa bile seri numarasından sorgulattığınız zaman ilk gün ki bölge kodu cıkıyor sizin cihazınızda bölge kodu değişikliği yapılmış cunku seri numarası üzerinden sorgulattığımızda avrupa ülkeleri cıkmıştı bu konuda bilginiz olsun

drjacob

Usta Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
full sürüm henüz yayınlanmadı , gelen güncellemeler beta olarak geliyor , şubat içinde sonuna kadar herkes almış olur güncellemeyi

orhunc

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
ben cihazımı ilk aldığımda ane-lx1 c432 avrupa bölge koduna sahipti gelen bir güncelleme sonrasında yer cekımı sensörü ve ona bağlı bütün uygulamalar devre dışı kaldı telefonun bootloder kilidinı acıp ane-lx2 c636 asya pasafik bölge koduna cevirdim ve yercekimi sensörüne bağlı bütün uygulamlar aktif bir şekilde calışmaya başladı ama seri numaram üzerinde bölge kodunu araştırınca ane-lx1 c432 avrupa bölge kodu cıkıyor yanı uzun lafın kısası cihazınızda bölge değişikliği yapılsa bile seri numarasından sorgulattığınız zaman ilk gün ki bölge kodu cıkıyor sizin cihazınızda bölge kodu değişikliği yapılmış cunku seri numarası üzerinden sorgulattığımızda avrupa ülkeleri cıkmıştı bu konuda bilginiz olsun
Ben tam olarak anlamadım yani cihazın seri numarasınımı değiştirilmiş.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Ben tam olarak anlamadım yani cihazın seri numarasınımı değiştirilmiş.
seri numarası degiştırılmiş demedim seri numarası veya Imeı numarası uzerınden cıhazın hangi bolgeye ait oldugunu huawei uzerınden sorgulayarak ogrenebılıyoruz sizin cihazınızın seri numarasını sorgulatırken Avrupa ülkeleri cıkıyordu ama sizin cihazınız c55 huawei bolge kodlarına baktım c55 İran yazıyor bolge degısıklıgı yapılmış olabilir diyorum ama emin degılım yanılıyorda olabilirim teknik servis size bekleyin dediyse beklemeye devam edın

nuhermek

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde ithalatçı garantili Mate 20 Lite var fakat EMUI 10 güncellemesini almadı ,

Sürüm numarası : 9.1.0.229 (C55E3R1P1)

Bu cihazı Huawei nin teknik servisiyle görüştüm Türkiye garantili olmadığı için güncellemenin daha gelmediğini söylediler,

Cihazı güncellemem için bana yardımcı olurmusunuz,

Şimdiden Teşekkürler.
Kardeşim dediklerimi yap %90 güncelleme alıcaksın ;
" 1- Ayarlar/Uygulamalar/Yazılım Guncelleme(Sistem Uygulaması bu)'na gir nurdan verileri sil.
2- Telefonda Hicare yada güncel adıyla Destek uygulamasina gir en altta sağ da Ben kısmından Ayarlara gir Ulke/Bölge kısmından Fransayi seç daha sonra programı komple kapat son uygulamadan da kapat.
3- Tekrar Destek (Hicare de olabilir) uygulamasına gir Servisler kısmında Hızlı Servisler seçeneğinde Yazılım Güncelleme var ilk ekran da görmüyorsan Hızlı Servisler de Diğer seçeneğini tıkla orda çıkar ve Yazılımı Güncelleme yi oradan yap sonuca büyük bı ihtimal ulaşacaksın."

nuhermek

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde ithalatçı garantili Mate 20 Lite var fakat EMUI 10 güncellemesini almadı ,

Sürüm numarası : 9.1.0.229 (C55E3R1P1)

Bu cihazı Huawei nin teknik servisiyle görüştüm Türkiye garantili olmadığı için güncellemenin daha gelmediğini söylediler,

Cihazı güncellemem için bana yardımcı olurmusunuz,

Şimdiden Teşekkürler.

Olmazsa tekrar haberleselim Firmware Finder la ilgili ayrıntılı bilgi vereyim öncelikle oradan başka bi yol izleyeceğiz sonra yine güncelleme alırsın yardımcı olabilirsem ne mutlu bende biraz uğraştım bu konuda

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Olmazsa tekrar haberleselim Firmware Finder la ilgili ayrıntılı bilgi vereyim öncelikle oradan başka bi yol izleyeceğiz sonra yine güncelleme alırsın yardımcı olabilirsem ne mutlu bende biraz uğraştım bu konuda
yenı konu acmış stock rom yüklemiş sanırım ama yanlış rom yüklemiş telefon modda kalıyor demiş büyük ihtimalle erecovery modda kalıyor hangi yazılımı yüklemiş onuda bilmiyorum konunun altına yazdım ama yardımcı olmak için ama cevap gelmedi c55 hangi bölge kodu biliyormusunuz

Semiha daldal

Yeni Üye
Cihaz
Mate 10 Lite
Benım de telefonuma guncelleme gelmedi. 9.1.0.245 surumunde kaldı. İthalatçı firma oldugu için gec geleceğini yada hıc gelemeyecgını söylediler. Servisle gorustum telefonu yollayın guncelleme yapalım dediler.

drjacob

Usta Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Huawei destek ve beta uygulamalarınının en son APK'sını kur ve Windows PC'ye bağlayıp HiSuite ile hergün bu 3 sistemden 1-2 defa güncelleme kontrol et , gelir , ilginç bir sistemi var Huawei'nin ama nihayet çözdük

Benım de telefonuma guncelleme gelmedi. 9.1.0.245 surumunde kaldı. İthalatçı firma oldugu için gec geleceğini yada hıc gelemeyecgını söylediler. Servisle gorustum telefonu yollayın guncelleme yapalım dediler.