Soru P20 Lite, Emui 9.0 Pie Sürümüne Yükseltme Rehberi ( Hayırlı olsun )

brittlesubs

Huawei üyesi
Cihaz
P20 Lite
dostum şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum mümkün müdür söylersen çok sevinirim. sd kartı telefona taktım telefonu pcye bağladım sd kartı görüyor ya ben de diyorum ki dload dosyasını böyle çıkartayım olur mu ? bir de ufak bir soru daha sd kartın hızı çok önemli bir unsur mudur yani seri 4 bir sd kart yeterli olacak mıdır ? telefonun brick olmasından korkuyorum sorularımın kusruna bakma dostum cevaplarsan sevinirim

teodan

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
dostum şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum mümkün müdür söylersen çok sevinirim. sd kartı telefona taktım telefonu pcye bağladım sd kartı görüyor ya ben de diyorum ki dload dosyasını böyle çıkartayım olur mu ? bir de ufak bir soru daha sd kartın hızı çok önemli bir unsur mudur yani seri 4 bir sd kart yeterli olacak mıdır ? telefonun brick olmasından korkuyorum sorularımın kusruna bakma dostum cevaplarsan sevinirim
Class 10 olması öneririm ama sadece yükleme hızı değişir. Biraz uzun beklersin. Ve ben de Windows'tan SD Karta attım yapabilirsin.

ardaglr04

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Pil aynı seyrinde gidiyor, kamerada menüler değişmiş normal çalışıyor.
Kamerada gelişme var. Kendi daha hızlı ve doğru odak yapıyor. Neyin ne olduğunu anladığını hissediyorum. Gül gösterince renkler değişiyor. Pil konusu hala aynı gibi.
427e37c5c8b.jpeg

brhmgnd

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
bekleyeyim orjinal güncellemesini dedim ama dayanamadım. şu an yükleniyor. yüzde 50'de. hep bu merak ve kurcalamalardan bozdum telefonlarımı. :) teşekkürler arkadaşım.

emdvrc

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bence gayet iyi olmuş Kamera tasarımı değişmesi çok iyi olmuş, tasarım değişince daha da iyi durmuş

Mustafa19

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Adımları sırasıyla takip edin. Oluşabilecek arızalardan dolayı sorumluluk almıyorum.
Not: Güncelleme Huawei imzalıdır, telefonda herhangi bir kilidi açmanız gerekmez. Yükledikten sonra gelecek güncellemeleri normal bir şekilde alabilirsiniz.
Not2: Bu rehber sabırsızlar içindir. Beklerseniz 1-2 ay içinde telefonunuz güncellemeyi normal şekilde alacaktır.

UYARI: BU REHBER SADECE P20 LITE(C432) İÇİN GEÇERLİDİR.
UYARI2: BETA PROGRAMINDA OLANLAR ÖNCE 8.0 SÜRÜMÜNE GERİ DÖNMELİ YOKSA TELEFON BRICK OLUYOR.
UYARI3: SÜRÜM YÜKSELTME YAPARKEN BÜTÜN VERİLERİNİZ SİLİNECEKTİR. ÖNEMLİ DOSYALARINIZI YEDEKLEMENİZ ÖNERİLİR. (UYGULAMA VERİLERİNİ YEDEKLEMEYİ ÖNERMİYORUM SIKINTI OLABİLİYOR)
UYARI4: SÜRÜMÜNÜZÜN 8.0.0.167 VEYA 8.0.0.180 OLMASI GEREKİYOR.

Gerekenler: 4GB boş alanı olan SD Kart
ve güncelleme dosyası: [Gizli içerik]
Telefonunuz Avrupa modeli (c432) olmalıdır. Tek SIM veya çift SIM fark etmiyor.

1) Yukarıdan güncelleme dosyasını indirin.
2) Zip'in içindeki software dosyasının içindeki "dload" klasörünü SD Kart'a çıkartın. (SD Kartta sadece dload klasörü bulunacak boyutu 3.67GB)
3) Telefona gelip *#*#2846579#*#* kodlayın.
4) Software Upgrade'e tıklayın. Update with SD Card'a tıklayın. Eminim deyin.
5) Telefon yeniden başlayacak ve EMUI yazısı çıkıp yüklenmeye başlayacak.

Bu kadar, sorularınızı cevaplamak için 30 dakika buradayım.

yGnzyj.jpg

nbGJ8l.jpg
1pnGQp.jpg
LvoOVG.jpg

Hata düzeltmeleri:
-Whatsapp ve Twitter'da fotoğraf ve videoların yeniden boyutlanma sorunu düzelmiş.
-Youtube çentiği de kaplıyor.
-Wi-fi kopma sorunu düzelmiş.
-Gesture kullananlar için çift ekran kullandıktan sonra uygulama menüsünün yarısının gözükmesi sorunu düzelmiş.
-Her bildirime ayrı bildirim kutusu açılması sonucu kasma sorunu düzelmiş, her uygulamanın bildirimi bir kutuda açılıyor.
Hayırlı olsun

Meras

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Arda
Kamerada gelişme var. Kendi daha hızlı ve doğru odak yapıyor. Neyin ne olduğunu anladığını hissediyorum. Gül gösterince renkler değişiyor. Pil konusu hala aynı gibi.
427e37c5c8b.jpeg

Arda merhaba,
Kamera ekran görüntüsü atabilirmisin. Yapay zeka ile sahne seçimini otomatik yapıyor mu? Bilgi verebilirsen sevinirim