Gezinti çubuğu

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Merhaba p20 lite cihazında gezinti çubuğunu kaldırıp sadece ekran üzerinden kullanım yapmak mümkün mü? Örneğin xiaomi cihazlardaki gibi ekranı soldan sağa kaydırınca geri çıkma aşağıdan yukarı kaydırınca açık programları görme gibi.. Talkback özelliğinde hareketler seçeneklerini buldum ancak bu talkback sanırım kısıtlı kullanıcılar için ekranı okuyup rahat işlem yapmasını sağlıyor neyse ben sanırım derdimi anlatabilmişimdir.

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Merhaba p20 lite cihazında gezinti çubuğunu kaldırıp sadece ekran üzerinden kullanım yapmak mümkün mü? Örneğin xiaomi cihazlardaki gibi ekranı soldan sağa kaydırınca geri çıkma aşağıdan yukarı kaydırınca açık programları görme gibi.. Talkback özelliğinde hareketler seçeneklerini buldum ancak bu talkback sanırım kısıtlı kullanıcılar için ekranı okuyup rahat işlem yapmasını sağlıyor neyse ben sanırım derdimi anlatabilmişimdir.
Biraz daha aciklayici anlatirsaniz yardimci olmak istiyorum

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Malesef anlamadim daha detayli aciklarsaniz
Video da gezinti çubuğunu yani sanal tuşları kaldırıp telefonu tam ekran olarak kullanıyor iphone gibi ekranın en solundan sağına çekip geri giyor en alttan yukarı çekip açık uygulamaları görüyor gibi anlatmak istediğim bu

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
tekrarlayayım;

arkadaşlar yukarıda paylaştığım videonun 11:05 ten itibaren anlatmaya çalıştığım ekran hareketleri ile ileri geri arka plan uygulamaları ve çıkış işlemlerini sanal tuşlara ihtiyaç olmadan yapıyor. ha bunun ne önemi mi var ekranı tam ekran olarak kullanıyoruz. p20 lite bunu yapabiliyor mu?

Reloax

Yeni Üye
Cihaz
Y7
Play store dan fluid NG uygulaması ile bu işi yapabilirsiniz sadece alttan çekme sizin için sorun olabilir onun harici aynı şekilde kısa çekmede geri biraz daha uzun çekmede ana sayfa yada son kullanılan uygulamalar ı ayarlayabilirsin

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Play store dan fluid NG uygulaması ile bu işi yapabilirsiniz sadece alttan çekme sizin için sorun olabilir onun harici aynı şekilde kısa çekmede geri biraz daha uzun çekmede ana sayfa yada son kullanılan uygulamalar ı ayarlayabilirsin

Evet forumda paylaşımları yapıldı.

Parst

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P30 Lite

Ayarlar>Sistem>Sistem gezintisi adımında el hareketleri seçeneği varsa dediğini yapabilirsin.
(Benim cihazda var alışmak lazım kullanımı zor )

ademoyuklu

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
bence güzel bir şey oldu denemek alışmak güzel olacak yön tuşları aslında kullanılmadıgında otomatik kendi aşagıya kayacak (yok olacak) aradım bunu yapmayı ama manuel hareket var bunu deneyelim belki alışırız. :)