Huawei Güncellemede Yavaş mı?-Huawei Pişmanlık mıdır?

MaraVonZaza

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Bu yaz hayatımda ilk defa iPhone'dan vazgeçip Huawei aldım. O kadar memnundum ki telefondan çevremdeki 5-6 kişiye de Huawei aldırdım. Ancak cihaz alırken sürekli her pazarlamacı bana Huawei önerdi, en büyük artısının da güncellemeleri en erken alan markalardan biri olduğu söylendi. Lakin gel gör ki Android 9 duyurulalı 7 ay oldu ve büyük ihtimalle 6 ay sonra Android 10 tanıtılacak ama hala 9 güncellemesi alamadık. Bu bir pazarlama stratejisi mi bilemem ama yükseliş döneminde halkın kahramanı rolü takınan Huawei'nin şu an kapitalist para düşkünü iPhone'dan hiçbir farkı kalmadı. Ben aldım borca girdim güvendim ama köpek gibi pişmanım. Keşke 2500 lira verip Huawei alacağıma 4000 lira verip iPhone alsaydım da en azından imajını koruma düşkünü verilen parayı hak eden bir marka kullanırdım. Kısacası dostlarım HUAWEI PİŞMANLIKTIR! BİZ BUZDAĞINA ALDANIP ALDIK AMA DENİZİN DİBİNDEKİ TARAFINI ŞİMDİ GÖRDÜK!!!

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Merhaba @MaraVonZaza
Huawei ülkemizde hem eski hem yeni bir marka diyebiliriz. Cep telefonu sektöründe ise yeni yeni her cebe girme niyetini belli etmeye çalışan bir marka. Her kesime her cebe uyan seriler ile Türkiye pazarında bunu da başarmaya çok yakın. orta segment cihazları ile özellikle. iPhone ile Huawei başlı başına farklı kulvardalar neden mi iphone kendine has ios yazılımı ile cihazlarına destek vermekte ve gerçekten bu konuda herkesçe takdir edilmekte geriye dönük olarak eski modellerinide güncelleme ile geliştirmekte. Ancak iphone güncellemeleri eski cihazlarda iyileştirmeden ziyade biraz geriye götürme güncellemesi olmuştur hep nadiren iyileştirme olmuştur.(eski modeller için) Aslında yazılımın doğasında var bu yeni cihaz yeni donanım daha güçlü işlemci için üretilen sürüm eski versiyonlara hep sağdan soldan kırparak verilmekte ama yinede cihazın eski performansını aratmaktadır. Malesef durum böyle. Fiyat performans olayına girmiyorum hiç.

Huawei android 9 konusunda ise bize yavaş gelen güncelleme hızı aslında yere sağlam basma huyundan gelmekte. Cihazlara özel uyarlama ile en iyi performansı yakalayana kadar güncellemeyi yayınlamıyor. Bu örneğin general mobile markasının android 8 çıkar çıkmaz cihazlarında bunu sunması ve cihazların servisten çıkamaması gibi. Tabi ki bende P20 Lite kullanıcısı olarak emui 9 ve android 9 güncellemeleri hemen hergün takip edip bir haber bekliyorum bir an önce gelsin diye. Umarız ki cihaz sizi güncelleme dışında kullanışlılığı şıklığı ergonomisi işlem hızlılığı (iphone 8, x vs cihazlarla karşılaştırmazsak) ile sizi memnun eder.
Keyifli forumlar.

sarisin35

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bende kendi fikrimi belirtmek isterim. Arkadaşım Samsung daha çok telefon satmasinin nedeni Samsung kullanan arkadaşlardan bazılarının huawei kullanmanasidir orta segment telefonları daha çok tercih ediliyo huaweinin ki huaweinin orta segment telefonları Samsungun orta segmentini al aşağı edicek kapasite ye sahip. 8 yıl Samsung kullandım orta segment hangi cihazı alsam 3 ay sonra cihaz kendi kendine kapanmaya bile basliyodu kasmalari saymıyorum bile size. Ama huawei p20lite aldım 5 ay bitti telefonda ne bi kasma ne bi başka sorun göstermedi sadece ufak bi hoparlör sorunu vardı onuda hallettiler son güncelleme ile. Huawei Türkiye pazarında yeni ama ben eminimki Samsungu tokatliyip gecicek. Telefon çok stabil işlemcisine rağmen jet olmasada uçak diyebilirim hiç pişman değilim Samsungun yanına uğramam bi daha kasmadan pubg ve gta san Andreas oynuyorum. İPhone için yorum yapamam kullanmadım hiç ama fikrim huawei biraz zaman geçsin telefon teknolojisine yol gösteren firma olucak. Ki kamera ve fiyat performans telefonları ile yarışta bende varım dedi bile

ozkan16

Katılımcı Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Ana sürümler için dediğiniz doğru olabilir ancak aylık güvenlik güncellemesi sıkıntılı halen daha şubat bitiyor çoğu cihaz Aralık 2018 güvenlik güncellemesinde bekliyor yavaşlar bunu kabul etmek gerek Huawei güncelleme konusunda söz verdi biliyorsunuz hızlı olucaz diye ancak böyle giderse sıkıntı

Gucarsahin10

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Ana sürümler için dediğiniz doğru olabilir ancak aylık güvenlik güncellemesi sıkıntılı halen daha şubat bitiyor çoğu cihaz Aralık 2018 güvenlik güncellemesinde bekliyor yavaşlar bunu kabul etmek gerek Huawei güncelleme konusunda söz verdi biliyorsunuz hızlı olucaz diye ancak böyle giderse sıkıntı
Cihazım p20 lite ocak ayı güvenlik güncellemesi var.

Gucarsahin10

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Örneğin şubat ayı bitince şubat ayının güncellemesi dağıtılmaya başlanır yani 1 ay geç gelir zaten de böyle olması gerekir

ozkan16

Katılımcı Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Örneğin şubat ayı bitince şubat ayının güncellemesi dağıtılmaya başlanır yani 1 ay geç gelir zaten de böyle olması gerekir
Güncelleme ay çıkmadan verilir hala Türkiye cihazı olup Aralık 2018 güvenlik güncellemesi almayan mate 20 lite var ben ocak güvenlik güncellemesini 28 ocakta aldım güncelleme tarihinde neden 1 ocak veya 1 şubat denir hepsinde tarih 1 dir android öne cihazlar neden ay başında alır güncellemeyi cunki aynı ay verilmesi gerekir

Gucarsahin10

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Güncelleme ay çıkmadan verilir hala Türkiye cihazı olup Aralık 2018 güvenlik güncellemesi almayan mate 20 lite var ben ocak güvenlik güncellemesini 28 ocakta aldım güncelleme tarihinde neden 1 ocak veya 1 şubat denir hepsinde tarih 1 dir android öne cihazlar neden ay başında alır güncellemeyi cunki aynı ay verilmesi gerekir
Güvenlik güncellemelerini google ilk başta kendisi ay sonunda yayınlar firmalarda kendi cihazlarına gönderir bu da diğer aya sarkar.

Gucarsahin10

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Sizin cihazınız sıkıntılıdır.Ben huawei in güncelleme sistemini beğeniyorum.

ozkan16

Katılımcı Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Sizin cihazınız sıkıntılıdır.Ben huawei in güncelleme sistemini beğeniyorum.
Yanlış biliyorsun kardeşim güncelleme aynı ay içinde verilir firma bunu ne zaman verirse insafına kalmış sadece Huawei için geçerli değil bütün markalar için diyorum örnek 1 ocak güvenlik güncellemesi yayınlanır sa ocak ayı içinde gelir şubatta gelmez biraz araştırın öyle cevap verin bu arada benim cihazımda sıkıntı yok ocak güncellemesi aldım dedim almayanlar hala Aralık 2018 ki bunu ocak güncellemesini almayan azimsanmayacak bir sayı var benden sana tavsiye güncelleme ne zaman verilir bir araştır daha yaşın genç tecrübe edineceksin yavaş yavaş

Gucarsahin10

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Yanlış biliyorsun kardeşim güncelleme aynı ay içinde verilir firma bunu ne zaman verirse insafına kalmış sadece Huawei için geçerli değil bütün markalar için diyorum örnek 1 ocak güvenlik güncellemesi yayınlanır sa ocak ayı içinde gelir şubatta gelmez biraz araştırın öyle cevap verin bu arada benim cihazımda sıkıntı yok ocak güncellemesi aldım dedim almayanlar hala Aralık 2018 ki bunu ocak güncellemesini almayan azimsanmayacak bir sayı var benden sana tavsiye güncelleme ne zaman verilir bir araştır daha yaşın genç tecrübe edineceksin yavaş yavaş
Kusura bakmayın efendim ben bunu değişik şekilde biliyordum teşekkür ederim bilgileriniz için.

GriPaltoluAdam

Yeni Üye
Cihaz
P Smart 2019
Yaklaşık bir yılı aşkın süredir P Smart 2019 modelini kullanıyorum. Güvenlik güncelleştirmeleri sürekli olarak geliyor. Bir kaç ay önce Android 10 güncellemesini aldım. Emui arayüzü güncellemeleri de düzenli olarak geliyor. İşin güzel yanı diğer bazı markalarda duyduğumuz güncellemeden sonra telefon kastı, batarya ömrü uzadı filanca uygulama çalışmıyor gibi sorunları neredeyse hiç yaşamadım. Android 10 güncellemesinden sonra bazı uygulamalarda yaşadığım kasma sorunu ortadan kalktı. Bu şekilde güncellemelerden sonra bazı şeyler düzelecekse güncellemenin bir kaç gün geç gelmesi benim için sorun olmaz.

gncaslan

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
söylediklerine %100 katılıyorum, ayrıca mate 20 lite kamerası bana göre tamamiyle şişirme, LG G3 kullanıyordum 13mp kamerası vardı, şimdi çekilen resimleri pc de karşılaştırıyorum da, Mate 20 lite nasıl 20mp anlamıyorum.
Ayrıca halen EMUİ 10 bekliyorum.

d6q02yi

Son düzenleme: