Huawei p20 lite güncelleme

HazarU65

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Huawei p20 lite telefonuma android 9.0 geleceği söylenmişti fakat emui9 telefonuma gelmiyormuş ve birde android 9 çıktı ama bize daha 8.1 çıkmadı güncellemeler de sorunlu oluyor genellikle gpu turbonun yararını görmedim ekran kaydı sorunlu root atmak zor bir çok sorunum var

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
huawei'nin politikasını mantıksız bulmakla birlikte anladım artık.

Mesela daha önce benimde söylediğim gibi android ve emui 9 sürümlerini bizler beklerken neden gelmiyor gelecek mi diye sorguluyoruz araştırıyoruz ancak ortada başka bir gerçek var ki elimizde ki mevcut sürüm 8.0 cihaz p20 lite gelen güncellemelerin hepsi google güvelik yamaları ben işe yarar değişiklik diyeileceğim bişey görmedim gpu turbo geldi ne değişti pubg kasıyordu yine kasıyor... ancak huawei p20 lite serisinin üzerinde olan p20 mate 20 lite gibi cihazalarında 8.1 ve 8.2 emui kullanıyor bu sürüm ellerinde var bunlar arasında fark var mı var kimisinde ağır çekim odu daha kaliteli hale getirilmiş kimisinde ekran kaydında ses kaydı sistem mi mikrofon mu tercihi getirildi 8.2 de ise tek tuşla kaydırarak özelliği getirildi yani pratikte gözle görülür iyileştirmeler yapılmış. p20 lite kullanıcısı olarak ise ben 8.0.0.153 sürümün 8.0.0.164 olacak mı acaba diye merak ediyoruz hoş olsa da bişe değişecek değil youtube da videosu vs yok.

mantık şu cihaz merdivenin hangi basamağında ise sürümde o basamakta kalacak üst modeller bir üst sürüm basamağına geçmeden p20 lite yerinden oynamaz oynatmayacaklar. şimdi diyecekler ki ucuz telefon ne bekliyorsun 5 6 bin verenle aynı mı olsun, bakınız iphone x de ios 12 kullanıyor iphone 6 da... arada fark arayacaksak donanım bazında aransın sürüm olarak güncel tutmak zorunda şirket. huawei daha cloud appgallery gibi kendi uygulamalarında bile türkiye desteği verememiş keza sürüm güncellemelerindede en son destek sağlamakta bu durumlar maalesef markayı itibarsızlaştırmakta. şahsen bir daha telefon almayı düşüneceğim gün gelirse şu olan bitenlerden ötürü güvenimi kazanamamış bu firmaya tekrar uğramam.

saygılarımla.

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Huawei p20 lite telefonuma android 9.0 geleceği söylenmişti fakat emui9 telefonuma gelmiyormuş ve birde android 9 çıktı ama bize daha 8.1 çıkmadı güncellemeler de sorunlu oluyor genellikle gpu turbonun yararını görmedim ekran kaydı sorunlu root atmak zor bir çok sorunum var
P20 pro kullanicisinolarak bizde beklemedeyiz

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
huawei zaten android 9 alacak tüm cihazlarına emui 9 sunacağını belirtti. yani biri gelir diğeri gelmez olmayacak diye biliyorum.

Emre

Yeni Üye
Ozaman herhangi bir problem yok ama onlardan önce potre moduna bir düzetme getirse iyi olur

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
En azından resmi olarak güncelleme alacak cihazınız dağıtımı başladı bunu huawei açıkladı. Sizi de mate 20 pro engelledi diyebiliriz :)
Her şeyin bir zamanı vardır Genellikle eski teller veya orta kesime hitap eden telefonlara güncelleme geç veriliyor samsungda aynısını yapıyor amiral gemilerine veriyor güncelleme diğerlerini o kadar önemsemiyor