Soru P20 Lite Güncelleme Almıyor.

Emir

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Telefonumu migrostan ithalatçı garantili ile aldım modeli c636 asya pasifik sanırım ben ithalatçı(garantili) aldığım için bana güncelleme gelmiyecekmi sürümüm 8.0.0.120 çoğu yerde herkesin sürümü 156,176 gibi gibi sürümlere sahipler ama bana hiç güncelleme gelmedi neden?

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Telefonumu migrostan ithalatçı garantili ile aldım modeli c636 asya pasifik sanırım ben ithalatçı(garantili) aldığım için bana güncelleme gelmiyecekmi sürümüm 8.0.0.120 çoğu yerde herkesin sürümü 156,176 gibi gibi sürümlere sahipler ama bana hiç güncelleme gelmedi neden?
Ayarlardan güncellemeyi gir sağ köşede üç nokta var en yeni tam paketi indir diye oradan baktınız mı eğer yoksa hisuite programıni indirip ordanda bakabilirsiniz

murat2258

Huawei üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bilgisayardan anliyorsaniz attigim dosyayi indirin bilgisayara kurun icinde kurulum anlatim vardir cihazinizi sorunsuz guncellersiniz ben guncelledim

Emir

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bilgisayardan anliyorsaniz attigim dosyayi indirin bilgisayara kurun icinde kurulum anlatim vardir cihazinizi sorunsuz guncellersiniz ben guncelledim
Bilgisayardan herşey anladım kadar daha fazla anlarım,güncelleme yaparken sağ üstteki 3 noktaya basınca tam pakettende inmiyor gelmiyor pceden deneyim ama o garanti dışı bırakırmı?

murat2258

Huawei üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bilgisayardan herşey anladım kadar daha fazla anlarım,güncelleme yaparken sağ üstteki 3 noktaya basınca tam pakettende inmiyor gelmiyor pceden deneyim ama o garanti dışı bırakırmı?
Garanti disi kalirmi bilmiyorum ama kalmaz diye dusunuyorum normal guncelleme alacak attigim dosyada kurulum var aynisini yapin bir deneyin ama 182 indirmeyin cunku onaylanmamis yazilim cihaza kurmuyacaktir siz 178 indirin

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Telefonunuz garantili yani yurtdışı değil hisuite IMEI üzerinden güncelleme yapıyor ve huawenin kendi programı telefonu garanti dışı bırakacağını sanmıyorum telefona root atılırsa ve orijinal olmayan sürüm yuklenirse garanti dışı kalıyor telefon

Emir

Huawei üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Telefonunuz garantili yani yurtdışı değil hisuite IMEI üzerinden güncelleme yapıyor ve huawenin kendi programı telefonu garanti dışı bırakacağını sanmıyorum telefona root atılırsa ve orijinal olmayan sürüm yuklenirse garanti dışı kalıyor telefon
Peki bişe sorabilirmiyim abi,bu güncelleme için boot bişe bişe diyorlar ama o açık olmadan güncelleme olmuyomus onu yapınca da garanti dışı kalır diyorlar biz bu telefonu garanti dışı yapmadan güncelleme alamıyacakmıyım?

murat2258

Huawei üyesi
Cihaz
P20 Lite
Peki bişe sorabilirmiyim abi,bu güncelleme için boot bişe bişe diyorlar ama o açık olmadan güncelleme olmuyomus onu yapınca da garanti dışı kalır diyorlar biz bu telefonu garanti dışı yapmadan güncelleme alamıyacakmıyım?
Gerek yok bu normal guncelleme cihazin normal guncelleme almiyorsa bu sekil guncelleme almaya calisiyorsun garanti disi kalmaz bootloader kilidi acmana gerek yok zaten normal yollardan acamazsin

acar_47

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Arkadaşım senin sorun kolay, yazacağım adımları yap telefonun orijinal ve en yeni sürüme yükselecek. Ama ihtiyacın bir WiFi ağı o da görünür olmalı yaklaşık 3 GB gibi bir indirme olacak.
1. Telefonunu kapat
2. Şarj kablosunu tak ve hemen ses yükseltme ve telefon açma tuşuna basılı tut oradan recovery download önüne çıkacak onu seç ve WiFi ağına bağlan, Huawei in sisteminden telefonun orijinal romunu indirecek İnternet hızına bağlı zaman alabilir. İndirdikten sonra telefon yeniden başlayacak. Tekrar telefon başladıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırla, telefonun orijinal ve en son sürümde olacak. Hayırlı olsun.
Başka bir sıkıntı olursa yazın, cevaplayayım.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Arkadaşım senin sorun kolay, yazacağım adımları yap telefonun orijinal ve en yeni sürüme yükselecek. Ama ihtiyacın bir WiFi ağı o da görünür olmalı yaklaşık 3 GB gibi bir indirme olacak.
1. Telefonunu kapat
2. Şarj kablosunu tak ve hemen ses yükseltme ve telefon açma tuşuna basılı tut oradan recovery download önüne çıkacak onu seç ve WiFi ağına bağlan, Huawei in sisteminden telefonun orijinal romunu indirecek İnternet hızına bağlı zaman alabilir. İndirdikten sonra telefon yeniden başlayacak. Tekrar telefon başladıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırla, telefonun orijinal ve en son sürümde olacak. Hayırlı olsun.
Başka bir sıkıntı olursa yazın, cevaplayayım.
peki bu dediğinizi imei repiar işelmi yapılmış telefonlardada yapabilirmiyiz imei gitmesi fln olurmu

acar_47

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Ben imei gitmedi fakat bunun garantisini veremem. Ama güncelleme alırsınız. Deneme fırsatı olan arkadaşlar yazarsa ben denedim imei gitmedi.

acar_47

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Kaldı ki Huawei in orijinal romunu geçiş yapacaksın daha güvenli ve daha güncel

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Kaldı ki Huawei in orijinal romunu geçiş yapacaksın daha güvenli ve daha güncel
benim telefona zaten imei repair işlemi yapıldı 8.0.0.46(0XCB) gibi bi sürüm yüklenmişti berbattı sürüm hiç sevmedım sonra hisuite üzerinden orjinal sürümüne dönderdim şu anki sürümü 8.0.0.174 (C432) ama ertesi gün mesaj geldi telefonunuz kayıt dışıdır 120 gün sonra kapatılacaktır ama imei ye baktığımda repairli hala kapanacakmı bilmiyorum pasaport kaydı yaptıracaktım ama onuda ucurmuşlar eskiden idealdi fiyat sonradan değiştirdiler