Soru P20 LİTE HARD RESET PROBLEMİ

atmaca3850

Huawei üyesi
Merhaba
cihaz tamamen kapalı konumda ve şarja veya herhangi bir başka cihaza bağlı değilken "Sesi Yükselt" tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız. Recovery(EMUI) ekranı gelene kadar basmaya devam ettim. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; ilk açılan ekranda “ Wipe Cache Partition “’ seçip Açma (Power) tuşuna basdım ama cihaz (p20 lite) şifre istiyor anlamadım denemediğim şifre kalmadı.'' enter the world yes then touch the button below to confirm'' gibi hata veriyor, resim yüklemedim.

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bahsettiğimiz konu ön bellek temizleme işlemidir anlatımını aşağıda paylaşıcam. Hard reset işlemi aynı menüden yapılır fakat tüm veriyi siler cihazı yeniden kurmak zorunda kalırsınız. İsterseniz onunda anlatımını paylaşalım.

Ön bellek temizleme

atmaca3850

Huawei üyesi
groLqQ.jpg

atmaca3850

Huawei üyesi
Evet tıklıyorum olmuyor aşağıda gelen hatanın Türkçesi;

1. '' evet '' dünyasına girin ve fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için aşağıdaki tuşa dokunun. Bu, bu cihazdaki tüm kullanıcı verilerini silecektir

2. Geçersiz Giriş. fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için dünyaya girin ve ardından aşağıdaki düğmeye dokunun. Bu, bu cihazdaki tüm kullanıcı verilerini silecektir

atmaca3850

Huawei üyesi
Sari yazi yazan yerin ustundeki kutucuga tiklayabiliyormusunuz ?

Evet tıklıyorum olmuyor aşağıda gelen hatanın Türkçesi;

1. '' evet '' dünyasına girin ve fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için aşağıdaki tuşa dokunun. Bu, bu cihazdaki tüm kullanıcı verilerini silecektir

2. Geçersiz Giriş. fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için dünyaya girin ve ardından aşağıdaki düğmeye dokunun. Bu, bu cihazdaki tüm kullanıcı verilerini silecektir

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bu ekranı evet yazarak geçebildiniz mi?

Metin sizden evet yazmanızı istiyor.

'' evet '' kelimesini girin, ardından fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için aşağıdaki tuşa dokunun. bu, bu cihazdaki tüm kullanıcı verilerini siler

Siz word ü world olarak okuyup çeviriyorsunuz bu pek bişey değiştirmeyecek ama uyarmakta fayda var :)

atmaca3850

Huawei üyesi
Bu ekranı evet yazarak geçebildiniz mi?

Metin sizden evet yazmanızı istiyor.

'' evet '' kelimesini girin, ardından fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için aşağıdaki tuşa dokunun. bu, bu cihazdaki tüm kullanıcı verilerini siler

Siz word ü world olarak okuyup çeviriyorsunuz bu pek bişey değiştirmeyecek ama uyarmakta fayda var :)

çok teşekkür ederim size ben sürekli world okuyup (dünya) olarak algılıyorum, ama meğer word (kelime) anlamında görmediğimden sürekli şifreler yazıp durdum saat 03:30 kadar bununla uğraştım. bir harf nelere maal oldu.Tekrar tekrar teşekkür ederim sağolun varolun.

Ancak bu hard reset işleminde hata yazısını başka telefonlarda hiç karşılaşmadım neden olabilir acaba?

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Bende ilk defa sende gördüm Hard reset atmadım gerçi ancak yabancı forumlarda da denk gelmedim hiç.

atmaca3850

Huawei üyesi
Bende ilk defa sende gördüm Hard reset atmadım gerçi ancak yabancı forumlarda da denk gelmedim hiç.

Evet çok hard reset attım ilk defa böyle bir şey ilk kez bende gördüm, sorunla ilgili aradığım hiç bir video da görmedim, benim gibi sorunla karşılaşan olursa sayemizde böyle yaparak sorunu çözerler faydası olur herkese. Tekrar bu güzel hatırlamanıza teşekkür ederim.

atmaca3850

Huawei üyesi
Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar çıkan kutucuğu ''Yes'' yazdıktan sonra '' Wipe data/factory reset '' işlemi başlamış oluyormuş yaptım oldu şükür.