Yardım 3G - 4.5G geçiş sorunu

foreveryoung

Yeni Üye
Derleme no:SNE-LX1 8.2.0139(C432)
EMUI 8.2. 0
ANDROİD SÜRÜMÜ 8.1.0
Sistemim bu arkadaşlar. Son güncelleme ile telefonun 3G - 4.5G geçiş menüsü ortadan kalktı.
Bir önceki güncelleme ile de depo temizliği yani önbelleği kolayca silme tuşu kalktı. Çok ilginç telefonumu tam olarak güncelledim. Bataryamın gücü vardı. Telefon kapanmadı. Evden wifi üstünden yaptım ikisini de. Şimdi bu özellikleri göremiyorum. Telefona hakim biriyim. Var mı aynı sorunları olan. Yada çözüm önerisi verebilecek kimse. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
Not: müşteri hizmetleri iöe görüştüm. Hard reseti ravsiye etti. Pek konuya da hakim değildi konuştuğum operatör. Telefon ayarlarda Arama kısmına da yazdım ama yine bişey çıkmadı.

Son düzenleme:

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
aşağıdaki video anlatımından destek alabilirsin.

UYARI BU İŞLEM CİHAZI SIFIRLAR TÜM AYARLAR VE VERİ SİLİNİR. YEDEKLEME YAPMANIZ ÖNERİLİR.

ardaglr04

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Son güncelleme de bir çok kişi sıkıntı yaşamaya başladı ama sanırım 8.2.0 güncellemesi ile ortadan kalkacak bu sorunlar.

foreveryoung

Yeni Üye
aşağıdaki video anlatımından destek alabilirsin.

UYARI BU İŞLEM CİHAZI SIFIRLAR TÜM AYARLAR VE VERİ SİLİNİR. YEDEKLEME YAPMANIZ ÖNERİLİR.

Cevaplama için teşekkürler öncelikle. Peki hard reset atıp sıfırlama yapınca ve tekrar güncellemeler yüklenince böyle bir sorun olmayacak mı? Sizlerde de aynı menü kayboldu mu?

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Garantisini veremem yalnız şunu öğrenmek istiyorum güncellemenizi üç noktadan en yeni tam sürüm olarak mı yüklediniz yoksa ilk günceleme ekranından güncellemeyi kontrol et diyerek mi yaptınız. Eğer ikinci söyledim ise ilk söylediğim üç nokta üzerinden yükleme yapınız.

ozkan16

Katılımcı Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Bu sorun turkcell den kaynaklı vodafone ve ttelekom hat takarsaniz geldiğini görürsünüz bendede yok malesef ayar bölümü

foreveryoung

Yeni Üye
Arkadaşlar hem huawei hemde turkcell müşterileri hizmetleriyle görüştüm. Netice şu huaweideki müşteri temsilcisi ilgili alakalıydı ve sorunu şu şekilde çözdük. Ben 3G de kalmıştım. 4.5G ye geçiş menüm kapanmıştı. Ayarlar kısmına girdik. Arama kısmına ağ yazdık arattık. Ağ ayarları menüsüne girdik. Mobil ağları seçtik varsayılana sıfırla dedik. Sonra mobil hat 4.5G ye geçti. Öyle de kaldı. Ben turkcell hat kullanıyorum. Mobil verim hızlıca bitmesin diye 4.5G aboneliğimi kısa mesajla iptal ettim. Tekrar 3G de kaldım. Huawei mate20 lite da 3G - 4.5G olayı bu. Sadece bu geçiş menüsü turkcell hat kullanımında çıkmıyor. Diğer operatörlerde ise çıkıyor ve aktif olarak geçişi yönetebiliyorsunuz. Turkcell firması kesinlikle bu konunun kendileri ile alakalı olmadığını zaten bu tip bir müdahaleyi kendilerinin yapamayacaklarını altını çizerek söylüyorlar. Huawei tarafı ise suçu turkcell e atıyor ve kendilerinin birşey yapmadıklarını diğer operatörlerde geçiş olduğuna göre bu yazılımsal değil operatör kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Yani arkadaşlar biz bu tlfda turkcell kullananlar için söylüyorum ya 4.5G de kalıcaz yada 3G de. Arada geçiş yapamıyoruz. Şuan için. Yazılımla çözülebilecek bir durum. Burada iş huawei düşüyor. Benim gibi mağdur olan arkadaşlar lütfen huawei müşteri hizmetlerini arayıp sık sık şikayette bulunun. Olayın turkcell e hiç alakası yok. Herkese iyi günler dilerim.

nexus

Yeni Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Derleme no:SNE-LX1 8.2.0139(C432)
EMUI 8.2. 0
ANDROİD SÜRÜMÜ 8.1.0
Sistemim bu arkadaşlar. Son güncelleme ile telefonun 3G - 4.5G geçiş menüsü ortadan kalktı.
Bir önceki güncelleme ile de depo temizliği yani önbelleği kolayca silme tuşu kalktı. Çok ilginç telefonumu tam olarak güncelledim. Bataryamın gücü vardı. Telefon kapanmadı. Evden wifi üstünden yaptım ikisini de. Şimdi bu özellikleri göremiyorum. Telefona hakim biriyim. Var mı aynı sorunları olan. Yada çözüm önerisi verebilecek kimse. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
Not: müşteri hizmetleri iöe görüştüm. Hard reseti ravsiye etti. Pek konuya da hakim değildi konuştuğum operatör. Telefon ayarlarda Arama kısmına da yazdım ama yine bişey çıkmadı.
Hocam basit ama etkili bi yol buldum.
SIM kartını çıkarınca seçenekler geri geliyor. Tekrar takılınca da 2 3 saniyelik bi boşlukta seçenekler aktif oluyor. O arada seçebilirseniz geçiş yapılıyor. SIM kartı kilidini kaldırın. SIM kartını yuvadan hafif çıkartın. Mobil ağ kısmına girin. SIM kartını itekler iteklemez seçeneğe tıklayıp seçiminizi yapın. Elinizi olabildiğince çabuk tutun. Eğer yeteri kadar hızlı olamazsanız tekrar denemek için mobil veri arayüzine tekrar girmeniz gerekecektir. Aksi halde kartı çıkardığınızda seçenekler gelmiyor. Çık-gir yapmanız yeterli. Daha sonra işlemi tekrarlayın.

Son düzenleme:

Samet3475

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Merhaba arkadaşlar cihazım P20 lite şebekeyi 4.5 G ye aldığımda smsleri iki kere gönderiyor çözümü nedir? 3G de böyle bir sorun yok.