Yardım Pusula ve ekran döndürme çalışmıyor

Selçuk Özde

Yeni Üye
Yurtdışı P20 lite ane lx1 8.0.0.146 c461 telefonda pusula jiroskop ve otomatik döndürme çalışmıyor güncellemeden sonra
Hard resette attımçalışmadı
Telefonda rot vs yok
Çözümü olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
Yurtdışı P20 lite ane lx1 8.0.0.146 c461 telefonda pusula jiroskop ve otomatik döndürme çalışmıyor güncellemeden sonra
Telefonda rot vs yok
Bu konuda biri daha konu acmisti ama cevap bulunabildimi bakmak lazim

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Cihaz android olduğu için benzer problem yaşamış biri sorununu bu şekilde çözmüş incele istersen

Herkese merhaba. Bilindiği gibi birçok Xiaomi telefonlarda (özellikle Redmi Note 3'lerde) ekran döndürme, jiroskop, pusula gibi sensörler çalışmamakta yada hatalar vermekte. Çin'den getirttiğim Redmi Note 3'te de aynı sorunu yaşadım. Yurt içi-dışı kaynaklarda önerilen her şeyi yaptım, ayarları değiştirdim, ROM lar yükledim ama nafile. Uzun süren araştırmalar sonucunda rusça bir forum sitesinde bulduğum 30 saniyelik bir yöntemle tüm sorunlar çözüldü.
10 dakika önce hallettiğim sorunumu heyecanla ve derhal sizlerle paylaşıyorum. Aynı dertten muzdarip olanların işine yarar umarım.
Önce linkteki adb-tools-persist.zip dosyasını indiriyoruz;

Dosyayı herhangi bir yerde boş bir klasör içine açtıktan sonra, o klasörün içine girip klasörün içerisinde boş bir yere shift+sağ klik yaparak "komut penceresini burada aç"ı seçiyoruz.

Telefonu fastboot moda alıp bilgisayara bağladıktan sonra, açılan komut penceresinde sırasıyla şu komutları yazıyoruz;
fastboot devices (enter) (enter'a bastıktan sonra komut penceresinde cihazınızın tanınmış olması gerekiyor)
fastboot erase persist (enter)
fastboot flash persist persist.img (enter)
fastboot reboot (enter)

Cihaz kapanıp açılacak. Bu kadar...
Sonrasında pusulaya girip çalıştığını görebilirsiniz

Sonucu yazarsın bizede

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Telefonda rot vs yok

Bu konu için P10 cihazlarda aynı problemi yaşayanlar için önerilen ve işe yaradığı söylenen yöntem Hard reset işlemidir. Bu işlem cihazın tüm içeriğini siler işlemi yapmadan önce yedekleme yapmanız tavsiye edilir.

Hard Reset Anlatım

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Telefonda rot vs yok

Konu çok çetrefilli ve hepsi deneme yanılma yöntemi herhangi bir garanti yok. Hard reset işlemi de dahil buna. Yabancı forumlarda konuyla ilgili olarak son çare olarak önceki sürüme dönüş yapmanız ya da sonraki sürümü bekleme tavsiye ediliyor. Önceki sürüm yükleme işlemi dload işlemi ile yapılıyor ben bu konuyu huawei ye sordum dışarıdan müdehale ile yapılan yazılım yüklemesi garanti dışı bırakır diyor ancak 'xda' bu konuda garanti dışı bırakmaz demiş. Şahsi görüşüm bencede bırakmamalı orjinal önceki sürüm sizin işinizi görür.
Aşağıdaki link sizi bu konu hakkında yazılan bir makaleye götürür.

Hoşçakal.

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Huawei resmi kanalı sorununuz için fabrika ayarları olmazsa satın alınan bölge servisinden destek almanızı tavsiye ediyor

36oNY2.jpg

Selçuk Özde

Yeni Üye
Bu konu için P10 cihazlarda aynı problemi yaşayanlar için önerilen ve işe yaradığı söylenen yöntem Hard reset işlemidir. Bu işlem cihazın tüm içeriğini siler işlemi yapmadan önce yedekleme yapmanız tavsiye edilir.

Hard Reset Anlatım

Beş kere yapmışımdır bu Hard reset işlemini Byseus hocam senin hatırın içinde yaptım ama nafile

Huawei

Yeniden Huawei
Yönetici
Kurucu
Cihaz
P20 Pro
araştırdım sizin için ama pek güvenilir kaynak yok. bakmaya devam ediyorum

Byseus

HuaweiTeam
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Lite
Beş kere yapmışımdır bu Hard reset işlemini Byseus hocam senin hatırın içinde yaptım ama nafile

O halde deneme yanılma ile çare arayacağız

Örneğin app store da kalibrasyon uygulaması var onu yükleyip denedin mi? Denememiş isen aşağıdan temin edeceğin kısayollar vereceğim takip ederek bir dene en azından kökten çözüm olmasa bile belki işini görür yeni yazılım gelinceye kadar.

(Play Store)

Selçuk Özde

Yeni Üye
O halde deneme yanılma ile çare arayacağız

Örneğin app store da kalibrasyon uygulaması var onu yükleyip denedin mi? Denememiş isen aşağıdan temin edeceğin kısayollar vereceğim takip ederek bir dene en azından kökten çözüm olmasa bile belki işini görür yeni yazılım gelinceye kadar.

(Play Store)

Biraz önce uygulamayı indirdim kalibrasyon başarılı ve yeniden başlat dedi başlattım ama işe yaramadı gene
Bugün şikayetvar.com

Selçuk Özde

Yeni Üye

Şikayetvar sitesinde 15 tane filan okudum aynı şikayetten hocam
Ama çözüm bulan olmamış birkaç tane teşekkür mesajı var onlara facebook üzerinden mesaj attım
Dönüş yapacaklardır çözümle ilgili
İlginiz için teşekkür ederim