Soru p20 lite güncelleme sorunu

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Çok teşekkür ederim, ya aslında gönderdim hepsiburada aracılığıyla servise. Dedim ki ekranda da bir sararma var araştırmalarım sonucu onun da kronik olduğunu öğrendim, onu da değiştirebiliyorsanız değiştirin diye, fakat mesaj atmışlar ekran ücretli diye,o zaman ekran kalsın dedim güncelleme de yapmamışlar. Şİmdi de garantisi geçti, biraz bastırayım onlara yaptırtmaya çalışayım o zaman.
Ekranda mi sararma var arka kasadami kendim çok denk gelmedim ama duydum sararma olayını eğer cihazın garantisi bitmiş ise ücret talep ederler hemde pahalida yazılım konusuna gelince zamanında teknik servisi zorlasaydiniz belki hallederlerdi sıfır cihaz alacaksın ve ilk geldiği günden beri güncelleme almayacak sd kart dload yöntemiyle yazılım yüklemeyi denediniz mi veya hisuite programı ile

selim54

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Ekran da var sararma ama kullanımı çok etkilemiyor. Dload harici denedim hepsini. Hatta bugün sd kart aldım fakat siz işe yaramıyor deyince hevesim kaçtı açıkçası. Bir de hangi yazılımı yükleyeceğimi bilmiyorum. Sizin daha öncekilere gönderdiğiniz sitedeye (androidfile host) baktım ama anlamadım pek bişey. Garanti noktasında da ihmalkarlık ettim.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Ekran da var sararma ama kullanımı çok etkilemiyor. Dload harici denedim hepsini. Hatta bugün sd kart aldım fakat siz işe yaramıyor deyince hevesim kaçtı açıkçası. Bir de hangi yazılımı yükleyeceğimi bilmiyorum. Sizin daha öncekilere gönderdiğiniz sitedeye (androidfile host) baktım ama anlamadım pek bişey. Garanti noktasında da ihmalkarlık ettim.
Yazılım önemli değil size veririm ve yükleme konusundada yardımcı olurum denemekte fayda var

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Eyvallah kardeş, biraz sürecek heralde indirme işlemi. Sd kartın formatı önemli mi? FAT 32 kalsın mı? İstersen sen yöntemi söyle adım adıp yaparım.
Ben şahsen SD kartı hiç bicimlendirme işlemi yapmadım defalarca yazılım yükledim SD karttan dolayı bir sorun yasamadim SD kartın dosyayı alabilecek büyüklükte olması yeterli indirme işlemi bittikten sonra size verdiğim yazılımın içinde dload klasörü hazır bir şekilde mevcut dload klasörünü yazılımın içinden çıkarıp olduğu gibi SD karta kopyalayin sonra cihazı kapatın 10 Saniye bekleyin ses açma ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun Huawei logusunu gördügunuz zaman elinizi çekin

selim54

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Ben şahsen SD kartı hiç bicimlendirme işlemi yapmadım defalarca yazılım yükledim SD karttan dolayı bir sorun yasamadim SD kartın dosyayı alabilecek büyüklükte olması yeterli indirme işlemi bittikten sonra size verdiğim yazılımın içinde dload klasörü hazır bir şekilde mevcut dload klasörünü yazılımın içinden çıkarıp olduğu gibi SD karta kopyalayin sonra cihazı kapatın 10 Saniye bekleyin ses açma ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun Huawei logusunu gördügunuz zaman elinizi çekin
Tesekkur ederim, dosya henuz inmedi. Dediklerinizi yaptiktan sonra bilgilendirecegim.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
maalesef dload da yemedi, hata verdi
Bu cihazlarin ane-lx2 c636 lari böyle güncelleme almadıkları zaman yazılımda yemiyorlar yinede denemekte fayda var dedim dediğim gibi cihazın bootloader kilidi açılıp öle yazılım denenmesi lazım cihazın bootloader kilidi açıldığı zaman bazı yazılımsal işlemlere daha rahat izin veriyor yazilim root twrp vs bu cihazların c432 olan modelleri yani Avrupa bölge koduna sahip olanları bole sorunlar yaratmıyor

selim54

Yeni Üye
Cihaz
P20 Lite
Bu cihazlarin ane-lx2 c636 lari böyle güncelleme almadıkları zaman yazılımda yemiyorlar yinede denemekte fayda var dedim dediğim gibi cihazın bootloader kilidi açılıp öle yazılım denenmesi lazım cihazın bootloader kilidi açıldığı zaman bazı yazılımsal işlemlere daha rahat izin veriyor yazilim root twrp vs bu cihazların c432 olan modelleri yani Avrupa bölge koduna sahip olanları bole sorunlar yaratmıyor
Ben acele ile klasörden dload u çıkarmadan atmışım sd karta sonradan farkettim.Çıkarıp attığımda yazılım yüklendi ama güncelleme sorgulayınca yine 8.0 en güncel sürüm yüklü diyor. Bootloader kilidi olayını bilmiyorum, o biraz daha sizin gibi profesyonellik istiyor heralde, yardımlarınız için teşekkür ederim. Benim yapabileceğim birşey aklınıza gelirse bilgilendirirseniz çok sevinirim.

black_mask_13

Emui Expert
Destek Ekibi
Cihaz
P20 Lite
Ben acele ile klasörden dload u çıkarmadan atmışım sd karta sonradan farkettim.Çıkarıp attığımda yazılım yüklendi ama güncelleme sorgulayınca yine 8.0 en güncel sürüm yüklü diyor. Bootloader kilidi olayını bilmiyorum, o biraz daha sizin gibi profesyonellik istiyor heralde, yardımlarınız için teşekkür ederim. Benim yapabileceğim birşey aklınıza gelirse bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Bnm size verdiğim yazılım 8 sürümü idi zaten yazılımı yüklemesi başarılı bir sonuç aynı yöntemle 9 sürümüde yüklüyse bilirsiniz