Yardım Huawei p20 pro telefonumda pil sorunu

hizan

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Merhabalar,

Aynı sorun 15 günlük p20 pro telefonumda da görüldü. Geçen hafta FixSmart a gönderdim telefonumu ama çözüm olarak yalnızca fabrika ayarlarına geri döndürüldü yazıyor. Şarjında bir değişiklik yok hala aynı. Tekrardan garantiye götürmem gerekiyor mu yardımcı olur musunuz? Bu cihazı kullanan herkes 2 gün rahat götürür diyor ama ben her elime aldığımda 2-3 şarj düşüyor
Kübra kardeşim bende P20 pr0 kullanıyorum Temmuz 2018 de aldım şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Sizin sorununuza gelince telefona 3.cü parti uygulamalar yüklemeyin ve teli fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde yedekleme olarak sadece resim, video ve müzikleri hafıza kartı, pc yada flash diske yedekleyip ondansonra teli sıfırladığınızda tele geri yükleyebilirsiniz uygulamaları kesinlikle tek tek yükleyin ve 5-10 gün içinde pil performansı ortaya çıkar eğer 10 gün sonunda aynı sorun devam ederse elden servise getirin yarım saat sonra teliniz elinizde olur muhtemelen değişim olacaktır.

Kübra

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Kübra kardeşim bende P20 pr0 kullanıyorum Temmuz 2018 de aldım şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Sizin sorununuza gelince telefona 3.cü parti uygulamalar yüklemeyin ve teli fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde yedekleme olarak sadece resim, video ve müzikleri hafıza kartı, pc yada flash diske yedekleyip ondansonra teli sıfırladığınızda tele geri yükleyebilirsiniz uygulamaları kesinlikle tek tek yükleyin ve 5-10 gün içinde pil performansı ortaya çıkar eğer 10 gün sonunda aynı sorun devam ederse elden servise getirin yarım saat sonra teliniz elinizde olur muhtemelen değişim olacaktır.
Telefonda gereksiz uygulama tutmamaya özen gösteriyorum zaten. Kullananlarda böyle bir sorun olmayıp bende olması tamamen benim cihazımda bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.
10-15 gün daha kullanıp sonrasında duruma göre bakacağım. Teşekkürler tavsiyeleriniz için.
Değişim dediğiniz cihaz olarak mı? Nedense ona pek ihtimal vermiyorum

Kübra

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Doğrudur. Ekran kullanım süresidir.
Bir sorum olacak sizin dediğiniz 10-12 saat şarjın bitmesine kadar geçen süreyi mi kapsıyor. Yani şarjımı çıkardıktan sonra bitene kadar ekran süresinin 10-12 saat civarı olması mı gerek. Yoksa günlük değişen bir süre mi bu. Bu konuda pek bir bilgim yok da

d0gukan

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bir sorum olacak sizin dediğiniz 10-12 saat şarjın bitmesine kadar geçen süreyi mi kapsıyor. Yani şarjımı çıkardıktan sonra bitene kadar ekran süresinin 10-12 saat civarı olması mı gerek. Yoksa günlük değişen bir süre mi bu. Bu konuda pek bir bilgim yok da
Eğer Pro modeli mevcutsa sizde yüzde 100 şarj ettikten sonra 10-12 saat kullanım süresi sunuyor size. Kabaca söylemek gerekirse 10 saat telefonu dolu dolu kullanmanız gerekiyor. Yani telefonun ekranı kapalı sürenin dışındaki etkin süre 10 saattir. Tabi bu durum telefonunuzda yüklü ve arka planda çalışan uygulamalara göre değişen bir durumdur. Wifi Bluetooth ve telefonla yaptığınız görüşme süresi de bu süreyi kısaltır.

ozkan16

Katılımcı Üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Bekleme süresinin sonunda ekranın kaç saat açık olduğu toplam süre ancak p20 pro larda bu süreleri zor alıyorlar şuan kullandığım mate 20 lite ile 10 saati geçtim ki pil ondan 250 mah daha ufak yüklü uygulamalar wifi veya mobil veridemi kullanıldı bluetooth senkronizasyonlar konum bilgileri aktif mi kullanılan operatöre göre bu süreler aynı cihaz olsada değişiklik gösterir herkesin kullanım alışkanlığı farklı

d0gukan

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bekleme süresinin sonunda ekranın kaç saat açık olduğu toplam süre ancak p20 pro larda bu süreleri zor alıyorlar şuan kullandığım mate 20 lite ile 10 saati geçtim ki pil ondan 250 mah daha ufak yüklü uygulamalar wifi veya mobil veridemi kullanıldı bluetooth senkronizasyonlar konum bilgileri aktif mi kullanılan operatöre göre bu süreler aynı cihaz olsada değişiklik gösterir herkesin kullanım alışkanlığı farklı
Yapılan testlerde en iyi kullanım süresi sunan operatör Turkcell'dir. Ben Ocak ayında Vodafone a geçtim. Resmen sömürüyor.

Kübra

Huawei üyesi
Huawei Üyesi
Cihaz
P20 Pro
Doğru dediniz bu değişebilir. Şimdilik bunlara da takılmayıp şarja takma sayısının 15-20ye ulaşmasını bekleyeyim. Sonra bunları göz önünde bulundururum