haber Mate 20 lite EMUI 10 DAĞITIMI BAŞLADI.

creed90

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
4.5G demek volte demek madem volteyi kullanmıyoruz bizde operatör ayarlarından hat ayarını 3.5G yapalım

Not: Online işlemler
Acaba operatör üzerinden volte kapanmıyor mu? Müşteri hizmetlerini arayıp sormak lazım. Ben henüz güncelleme alamadım. :/

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Acaba operatör üzerinden volte kapanmıyor mu? Müşteri hizmetlerini arayıp sormak lazım. Ben henüz güncelleme alamadım. :/
Operatör üzerinden hangi operatörü kullanıyorsak onun uygulamasını kurup telefondan kapatabiliriz. Bu telefon 4.5G üzerinde normalde diğer telefonlar da olduğu gibi mobil şebeke ayarı olması gerek yok neden böle bunu da izah etmeye çalışayım 5G üzerine Huawei patenti var ondan dolayı adamlar 3.5G ve daha altını tanımıyoruz mesajı veriyorlar

creed90

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Operatör üzerinden hangi operatörü kullanıyorsak onun uygulamasını kurup telefondan kapatabiliriz. Bu telefon 4.5G üzerinde normalde diğer telefonlar da olduğu gibi mobil şebeke ayarı olması gerek yok neden böle bunu da izah etmeye çalışayım 5G üzerine Huawei patenti var ondan dolayı adamlar 3.5G ve daha altını tanımıyoruz mesajı veriyorlar
O konuda haklılar belki de volte seçeneğini açma kapama kesinlikle olmalı. Bunu bi hicare den sormak lazım dicem ama Emui 10 güncellemesi aldığımızdan haberleri yok.

iskender

Katılımcı Üye
Huawei Üyesi
O konuda haklılar belki de volte seçeneğini açma kapama kesinlikle olmalı. Bunu bi hicare den sormak lazım dicem ama Emui 10 güncellemesi aldığımızdan haberleri yok.
Hicare ile volte sorusunu sordum. Aldigim cevap:
"VoLTE özelliği sizin de bu konuda ki rahatsızlığınız dolayısı ile hat üzerinden açılıp kapanmaktadır.
Endişeniz olmasın şarj durumunu etkilemeyecektir."
Açık olması sarjimizi etkilemiyormuş

creed90

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Hicare ile volte sorusunu sordum. Aldigim cevap:
"VoLTE özelliği sizin de bu konuda ki rahatsızlığınız dolayısı ile hat üzerinden açılıp kapanmaktadır.
Endişeniz olmasın şarj durumunu etkilemeyecektir."
Açık olması sarjimizi etkilemiyormuş
Kesinlikle etkiliyor. Denedik gördük. Hicare dekiler de çok iyiler maşallah. Sadece kullanım kılavuzu dilini biliyorlar. :)

yergun02

Paylaşımcı üye
Cihaz
Mate 20 Lite
Guncelleme bekleyen arkadaslara mujdemi versem nedesem bilemesim. Hicare dan az once guncelleme kontrol ettim. Guncelleme geldi ama emui 10 degil. 9.1.0.270 guvenlik yamasi ve 880 mb. Neyse buraya kadar normal diyorum. Guncelledim teli actim baktim volte acilmis normalde kullanma geregi duymuyorum kapaliydi. Guncellemeden dolayi otomatik acildi dedim ayarlara girdim baktigimda kapatma secenegi yok. Yani devamli acik kalicak nedenini anlamadim ama volte sarj tuketimini biraz daha arttiriyor diye biliyorum ve benim pek bir isime yaramiyor ne yapicam bilemedim arkadaslar.

zaten önce yama güncelemesi geliyor'ki sonradan tekrar güncelemeleri kontrol ettiğinde EMIU10 geliyor

Caner1395

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
zaten önce yama güncelemesi geliyor'ki sonradan tekrar güncelemeleri kontrol ettiğinde EMIU10 geliyor
Tam olarak oyle degil hocam. Arkadasta var mate 20 lite ben kendi ellerimle kontrol ettim 9.1.0.245 yukluydu cihazda. Hicaredan guncelleme istedim direk 10 mb lik guncellemeden sonra hemen arkasina emui 10 geldi. Yani kisacasi senin benim bildigim gibi degil bu huaweinin guncelleme dagitim politikasi kime ne denk gelirse Allah ne verdiyse gonderiyo adamlar sende 245 varmis oburunde 270 varmis falan yok yani.

creed90

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Tam olarak oyle degil hocam. Arkadasta var mate 20 lite ben kendi ellerimle kontrol ettim 9.1.0.245 yukluydu cihazda. Hicaredan guncelleme istedim direk 10 mb lik guncellemeden sonra hemen arkasina emui 10 geldi. Yani kisacasi senin benim bildigim gibi degil bu huaweinin guncelleme dagitim politikasi kime ne denk gelirse Allah ne verdiyse gonderiyo adamlar sende 245 varmis oburunde 270 varmis falan yok yani.
Evet doğru diyorsun. Aynı sürüm var arkadaşla ama bana gelmedi. Geleydi iyiydi. :)

Caner1395

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Evet doğru diyorsun. Aynı sürüm var arkadaşla ama bana gelmedi. Geleydi iyiydi. :)
Gelir gelir merak etme aceleye gerek yok. En stabil versiyonu gelir gec olsun guc olmasin. En azindan onaylandi ve alicaz emui 10 u. P20 lite alamiyo mesala ayni donemlerde cikmasina ragmen islemciden dolayi. Biz butun guncellemeleri alicaz sikinti yok.

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bir arkadaşım soruyor bende bşlmşorum 9.1 sürümü için yazılım yüklesem diyor derleme numarası değişir mi? Cevabı bilen yazabilir mi

Caner1395

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Bir arkadaşım soruyor bende bşlmşorum 9.1 sürümü için yazılım yüklesem diyor derleme numarası değişir mi? Cevabı bilen yazabilir mi
Degisebilir. Ama riskleride var sanirim. Yanlis yazilimi yuklerken bir hatayla karsilasirsa telefon acilmayabilir. Degistirme sebebi ney guncelleme konusumu?

Jackinlove

Usta Üye
Destek Ekibi
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Bosuna riske atmasin telefonu bence gerek yok. Biraz daha sabrederse gelicek zaten guncelleme. Yinede kendi bilir...
Anladım sağol global sürüm var ondan öle 3 4 tane ayrı ayrı uyumlu orijinal yazılımlar var 9.1 kuracak sonra güncelleme gelecek yapanlar var yani buradan forumdan 9. 1 güncelledi o yüzren bu forumdan Manuel güncelleme yapanlarda hep sorun var diyor baktım mantıklı

creed90

Paylaşımcı üye
Huawei Üyesi
Cihaz
Mate 20 Lite
Gelir gelir merak etme aceleye gerek yok. En stabil versiyonu gelir gec olsun guc olmasin. En azindan onaylandi ve alicaz emui 10 u. P20 lite alamiyo mesala ayni donemlerde cikmasina ragmen islemciden dolayi. Biz butun guncellemeleri alicaz sikinti yok.
Tabiki sabredicez. Geç olsun güç olmasın.